Reverse psycholoy- dyscussion

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Czy znajdą się odważni? Sprawdź jak się z tym czujesz?

przez ala1983 22 cze 2013, 17:46
kaja123, No dokładnie, przed chwilą cieszyłam się na forum, że jestem już prawie bez leków, to mi ludzie gadają, żebym się tak nie cieszyła, bo bez nich długo nie wytrzymam :? Jeden drugiego ciągnie w dół, coraz bardziej zaczyna mi się to nie podobać :evil:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez abraxas 22 cze 2013, 17:53
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja się źle czuję jak czytam taki odwrócony tekst, bo mi tylko uświadamia czego nie mam/co straciłam i nie mogę teraz tego osiągnąć, w dodatku przypomina mi się czemu. Innymi słowy, dołujące to.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez ala1983 22 cze 2013, 17:58
abraxas, A mnie się podoba. Pozytywne myśli nastrajają optymistycznie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 22 cze 2013, 18:04
tak patrzmy przez różowe okulary
dorobimy się większej złości chowanej w sobie i większych zaburzeń
samego siebie oszukiwać -dobre :lol:

jak ktoś uważa że zmieni świat myśleniem to jest myślenie magiczne objaw poważnej psychozy

ok spróbujmy Tao nie jest zwolennikiem niesprawdzonych naukowo metod i czyta z zamiłowaniem coraz nowsze książki o psychiatrii i naukowych odkryciach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naczelny Użyszkodnik

przez TAO 22 cze 2013, 18:11
No i watek rozjebrany..... :(

zatem zwracam się z pokorną prośba do modów i forumowiczow i bez tupania :uklon: :D
Aby posty dyskusyjne przełozyć do innego wątku.
Tam bardzo chętnie zabiorę głos w dyskusji!!!
Jezeli tutaj zostaną posty dyskusyjne, obawiam się że jak się znajdzie ktoś kto bedzie się chciał pobawić jednak w ta zabawę to sobie odpuści.
A i ja się do nich nie odnoisę, ani do pozytywnych ani do negatywnych. Howgh
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez linka 22 cze 2013, 18:13
TAO, ale właściwie czego Ty oczekujesz? Że co, wpadnie tu użytkownik i sam sobie zacznie słodzić, jaki to jest świetny? Czy o co chodzi?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ala1983 22 cze 2013, 18:18
wykończony napisał(a):
jak ktoś uważa że zmieni świat myśleniem to jest myślenie magiczne objaw poważnej psychozy

Bzdura. To Ty masz zmienić swoje postrzeganie świata, aby żyło Ci się lżej !

przez Lord Kapucyn 22 cze 2013, 18:19
TAO,

o_O
Uważam afirmacje za bardzo pozytywną rzecz. Gdybyś uważniej przeczytał mój post to wiedziałabyś, że odniosłem się pochlebnie do tej metody, a słowo "psychomanipulacja" nie jest tutaj użyte w kontekście pejoratywnym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kaja123 22 cze 2013, 18:20
ala1983 napisał(a):kaja123, No dokładnie, przed chwilą cieszyłam się na forum, że jestem już prawie bez leków, to mi ludzie gadają, żebym się tak nie cieszyła, bo bez nich długo nie wytrzymam :? Jeden drugiego ciągnie w dół, coraz bardziej zaczyna mi się to nie podobać :evil:

Wiesz co ciesz się teraz z tego co masz. To że innym się nie udało nie znaczy że nie uda się Tobie. Mnie się udało i znam sporo osób którym również.
Na każdą sytuację można spojrzeć w różny sposób. Trzeba sie pozbyć stereotypów, starego myslenia które ciągnie w dół. Tutaj większość ma takie tendencje. Powiem szczerze że coraz częściej odechciewa mi się tu zaglądać i pewnie innym osobom co myslą podobnie również, bo jak czytam ciagle jedne i te same osoby jak to im strasznie źle ale nic z tym nie mają nawet zamiaru zrobić to niech sie źle czują. Ich życie. Są jeszcze osoby co próbują i za to ich podziwiam, że sie nie poddają, że pracują nad sobą, leczą się.

Jesień zimno, deszczowo – uuu mam doła bo taka pogoda, nic mi się nie chce, szaro buro. Zima śnieg – uuu mam doła bo śnieg za oknem sypie nie ma jak chodzić zaspy, ślisko.
Wiosna trochę słońca trochę deszczu – uuu mam doła bo nie wiadomo jak się ubrać, raz tak raz tak przerąbane.
Lato ciepło słonecznie – uuu mam doła bo za gorąco nie ma czym oddychać, słońce za mocno świeci i na burzę się zbiera. Mozna i tak :D

przez TAO 22 cze 2013, 18:28
linka, No nie mam oczekiwań, bo nie mogę mieć, to propozycja dla tych którzy mieliby ochotę to srobić.
ot tyle. Baaaardzo dziękuję Lineczko :uklon: . Najwyżej pójdzie do kosza. :bezradny:
TAO

przez Ferdynand k 22 cze 2013, 18:34
no jak?
nie zmienisz świata pozytywnym gadaniem
tak np DDA
ma super rodzinkę ojciec ciężko pracuje na ławeczce w parku albo pod monopolowym?

jak będzie ktoś sobie wmawiał tak to tylko zaburzenia osobowości dostanie

jeśli wyprzesz sobie ze świadomości coś to jest to reakcja dysocjacyjna. :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez jaktobylo 22 cze 2013, 18:42
tzw. wmawianie sobie jest idiotyczne, a czemu? bo nic nie daje :bezradny: ewentualnie jeszcze bardziej wkurzy i zdołuje
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez TAO 22 cze 2013, 18:57
abraxas, Dark Passenger,

Ja zrozumiałem co piszesz!! Sorrki że tak wlożyłem Cię do jednego kosza, ale intencja założenia wątku była inna, a zaczęło się dzać jak się działo.
Tu chętnie zabiorę głos :papa: w dyskusji.
Oczywiście że to psychomanipulacja, ale zaburzenia psychiczne też są wynikiem psychomanipulacji... czyli to takie leczenie jak homeopatia, tylko bieguny antidotum są odwrócone. :D

abraxas,

Rozumiem, ale to właśnie co robisz to błąd. Proces ten masz zrobić z pozycji tu i teraz. Jeżeli będziesz go robić z perspektywy przeszłości, to efekt będzie taki, o jakim piszesz. To co przeszkadza Ci być tu i teraz, to myślenie o przeszłości i przyszłości. Brak koncentracji na tu i teraz.
Jeżeli siedzisz teraz w fotelu, jesteś najedzona, jest Ci nie za ciepło, nie za zimno, nic Cię fizycznie nie boli, to jaki masz w tej chwili problem?
Nie masz żadnego. Dopiero kiedy zaczynasz myśleć o przeszłości lub przyszłości, które budzą Twój niepokój zaczynasz czuć się źle.
I to nie filozofia a czysta empiria. To dla tego medytacja daje takie dobre rezultaty w osiąganiu tzw. stanów jedności z otoczeniem.
ćzy potrafisz to zrobić z pozycju Tu i teraz? piszesz "co straciłam..." To od Ciebie zależy Twoje poczucie straty. Reszta to opinia ludzi, którzy mają swoje motywacje oceniając innych, i do których nie mamy dostepu. Niejednokrotnie nie mają dostępu do swoich emocjonalnych wypłat sami ich adresaci (właściciele).
Czyli zrób go z pozycji tu i teraz, i zobacz jak z tej pozycji czujesz się w swojej przyszłości, wolnej od przeszłosci, a nie obarczonej skutkami i czyimikolwiek ocenami. Tu jest ten myk. Na terapii uwalniasz się od przeszłosci... i tak samo dążysz do tego aby przeszłość nie działała na Twój obecny stan w takim stopniu jak teraz.
TAO

przez abraxas 22 cze 2013, 19:02
TAO, czytam zdanie, natychmiastowa akcja-reakcja: myślenie. Jak zacznę kontrolować myśli przychodzące mi do głowy i nie dopuszczać tych złych, to jak najbardziej to ma sens.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

Sortuj wg