Dzieciństwo

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Dzieciństwo

przez Jakucja 01 lut 2012, 16:12
Czy jeśli w dzieciństwie brakowało mi ciepła rodzinnego domu i poczucia bezpieczeństwa, to stworzę taki sam dom mężowi i dzieciom?... Z góry dodaję, że kocham dzieci, chciałabym mieć ich z czwórkę, wierzę w miłość na całe życie, która wymaga pracy, no ale czasem tracę cierpliwość... A ja bardzo pragnę dzielić się szczęściem z innymi, naprawdę...
Wszystko będzie dobrze.

Dzieciństwo

przez self_therapy 02 lut 2012, 15:11
To trochę tak jakby pytać wróżkę czy tak będzie. Może tak, może nie. Zależy głównie od Ciebie. Myślę, że Nasze dzieciństwo w ogromnym stopniu przesądza o Naszym dorosłym zachowaniu ale nie ma co generalizować, że jak ktoś pochodzi z rodziny alkoholików to sam automatycznie będzie pić.

Najważniejsze, że masz świadomość czego Ci brakowało w domu rodzinnym i jakie są tego następstwa. W swoim życiu nie musisz popełniać błędów swoich rodziców chociaż pewnie warto obserwować swoje myśli, zachowania związane z poczuciem bezpieczeństwo zarówno swoim jak i swojej rodziny.

Pozdrawiam :)

Dzieciństwo

przez nextMatii 02 lut 2012, 16:38
Jakucja wlasnie dlatego,ze mialas taki dom......bedziesz dobra matka,zona itd....bo wiesz czego niewolno,co jest zle ,co niszczy.....
Wiec nie zamartwiaj sie niepotrzebnie:)
nextMatii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dzieciństwo

przez Jakucja 02 lut 2012, 19:56
Wiecie, kocham dzieci, kocham zwierzęta, angażuję się w wolontariat i różne akcje, mam oddanych przyjaciół i sama im się poświęcam... I to, o czym najbardziej marzę, to ciepły dom (z gromadką dzieci, psem i kotem), który nawet nie musi być bogaty, ale żeby był szczęśliwy... :lol:
Chcę być dobra. Chodzę po ulicy z uśmiechem i walczę z lękami, z moją własną słabością, by móc odczuwać szczęście i dzielić się nim z innymi.
Wszystko będzie dobrze.

Dzieciństwo

przez nextMatii 02 lut 2012, 20:58
To pieknie,ze tak czujesz.....
nextMatii

Dzieciństwo

przez zlasu 02 lut 2012, 22:54
Tylko w byciu dobrą dla innych i poświęcaniu się im nie zapomnij o sobie.

Dzieciństwo

przez nextMatii 02 lut 2012, 23:03
Tak ....zdrowy egoizm jest wskazany w kazdej sytuacji......
nextMatii

Dzieciństwo

przez Jakucja 03 lut 2012, 19:39
Ja już się nasłuchałam o tym, że jestem egoistką i myślę tylko o sobie (przez moją nerwicę)... To bolało, bo ja naprawdę nie chciałam myśleć o sobie, a życie poświęcić innym... Co to zdrowy egoizm?
Wszystko będzie dobrze.

Dzieciństwo

przez nextMatii 03 lut 2012, 19:54
Zdrowy egoizm to posiadanie szacunku do samego siebie....
To dawanie innym,ale tak aby nas nie wykorzystali,nie upokorzyli
to umiec kochac siebie,dbac o innych ale tez pamietac o swojej godnosci...
Wiem ludzie obwiniaja nas za nerwice..a to glupie jest bo to choroba..cukrzyka nikt nie obarczy wina...ze jest chory nas tak bo ludzie tego nie rozumieja sa nieswiadomi.....
nextMatii

Dzieciństwo

przez 19_latek 08 lut 2012, 00:04
Stworzysz taki dom jaki bedziesz chciala. Pamietaj ze przeszlosci nie ma, po prostu jej nie ma. Jestes tylko tu i teraz. Nie zapomnisz o przeszlosci ale mozesz ją zmienic. Nie wiem jak to nazwać, mozesz 'wgrac inna przeszlosc zamiast tamtej'. Najlepiej jakbys poszla do psychoterapeuty/hipnotyzera itp.

Chcesz miec 4 dzieci? Bedziesz miec 4 dzieci.

Nie jestem jasnowidzem ani żadnym wróżbitą, wiem jednak ze mozemy miec WSZYSTKO co bedziemy chcieli. Jesli chce miec kochajaca rodzine to bede ja mial i bede robil wszystko zeby tak sie stalo.
19_latek

Dzieciństwo

przez *Monika* 08 lut 2012, 00:08
19_latek, Cóż za optymizm! :D
Miło czytać.
Lepiej się czujesz?
Obrazek
Główny Moderator

Dzieciństwo

przez 19_latek 08 lut 2012, 00:10
*Monika*,

Jesli o mnie chodzi to tak, czuje sie tak jak powinienem czyli dobrze :D .
19_latek

Dzieciństwo

przez *Monika* 08 lut 2012, 00:15
19_latek, :great:
Cieszę się.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg