natręctwa na tle religijnym i skrupulatyzm

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez wiejskifilozof 12 kwi 2016, 09:09
Refren,nie gorączkuj się tak.Było pytanie,była odpowiedź.

przez refren 12 kwi 2016, 09:59
detektywmonk, spokojnie tłumaczyłam, w tym co napisałam nie ma emocji i nerwów, więc słowo "gorączkować się" jest nieadekwatne.

przez wiejskifilozof 12 kwi 2016, 15:21
Ale,ja pisałem nie do Ciebie,ale nie mam nic ,że zabrałaś głos.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 12 kwi 2016, 21:54
detektywmonk napisał(a):Refren,nie gorączkuj się tak.Było pytanie,była odpowiedź.

refren napisał(a):detektywmonk, spokojnie tłumaczyłam, w tym co napisałam nie ma emocji i nerwów, więc słowo "gorączkować się" jest nieadekwatne.

detektywmonk napisał(a):Ale,ja pisałem nie do Ciebie,ale nie mam nic ,że zabrałaś głos.

Rozumiem, że pisałeś do innej refren/refrena.

przez wiejskifilozof 13 kwi 2016, 09:43
Zauważ,że w przy odpowiedzi nie napisałem,że to o Ciebie chodzi.

przez refren 13 kwi 2016, 15:40
"refren, nie gorączkuj się"
detektywmonk, skup się. Ta rozmowa to tylko trzy zdania. Napisałeś do mnie "nie gorączkuj się". Ja odpisałam, że to słowo w stosunku do mnie jest nieadekwatne. Ty na to, że nie pisałeś do mnie.

przez wiejskifilozof 13 kwi 2016, 21:05
Rozmawiamy jak gęś z prosięciem.Dobra zamykam,te dyskusję bo się robi śmietnik :roll:

przez laveno 28 maja 2016, 18:15
Czesc wszystkim.
Mam nerwice lekowa, glownie to hipochondria. Odkad naczytalam sie o chorobach psychiczny powstal ogromny lek przed ta choroba, wszystko co w jakim stopniu odbiega od czegos normalnego budzi lek, np religia i np objawienia. Choc z tym juz sie prawie uporalam.

Ostatnio jednak sie zastanawialam (jako ze czesto zastanawiam sie czy Bog istnieje czy nie, poszukuje wiary) o co chodzi z tym kuszeniem i pokusami, ze diabel namawia nas do grzechu (jak?) I natrafilam na artykuly, ze ma dostep do naszej wyobrazni i pamieci (wikipedia) odzialowuje na zmysly i nas kusi. No to mi sie odrazu skojarzylo, ze co ze niby nas obserwuje caly czas? Potem trafilam na fora katolickie gdzie ludzie pisali, zeby nie mowic nie ktorych rzeczy na glos bo jako, ze diabel nie moze znac naszych mysli to odczytuke z ruchow warg czy tez z tego co mowimy.
Mi odrazu sie to skojarzylo z urojeniami jakimis i zaraz lek, ze nas moze cos obserwowac caly czas a po drugiej stronie lek przed urojeniami, ze to nieracjonalne i teraz to naprawde dostane urojen (moj najwiekszy lek jest przed schizo.)

Czy ktos wie cos na ten temat, co na to mowi kosciol? Czy to jakas metafora? Czy mozna w to wierzyc i byc zdrowym psychicznie? (Znalazlam tez artykuly ze nie obserwuje nas stale tylku kusi od czasu do czasu, bo za grzech wychodzi tez z samego czlowieka). Czy jest tu ktos wierzacy kto moze to jakos wytlumaczyc? :D chyba ze juz zwariowalam ..

przez NN4V 29 maja 2016, 00:35
detektywmonk napisał(a):Rozmawiamy jak gęś z prosięciem....

Hehe... dobre. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez refren 29 maja 2016, 09:32
laveno napisał(a):Potem trafilam na fora katolickie gdzie ludzie pisali, zeby nie mowic nie ktorych rzeczy na glos bo jako, ze diabel nie moze znac naszych mysli to odczytuke z ruchow warg czy tez z tego co mowimy.

Co za brednie?

laveno napisał(a): Odkad naczytalam sie o chorobach psychiczny powstal ogromny lek przed ta choroba, wszystko co w jakim stopniu odbiega od czegos normalnego budzi lek, np religia i np objawienia.

Religia nie odbiega od normy, natomiast przy zaburzeniach psychicznych może się deformować w coś chorego.
Jeśli np. ktoś ma niedojrzałą osobowość, to będzie się to być może także ujawniało w jego przeżywaniu wiary. Jeśli ktoś ma psychozę, to może się ona wypełnić treściami religijnymi.

Sama wiara w istnienie Boga i diabła nie jest urojeniem. Według wiary, Bóg cały czas jest przy każdym człowieku, można powiedzieć, że obserwuje, choć nie tak, jak człowiek człowieka, nie oczami, nie tylko z zewnątrz, nie tylko biernie, nie tylko jego itd. U przeciętnego wierzącego nie powoduje ta świadomość zaburzeń.

przez laveno 29 maja 2016, 10:59
Refren, dziekuje za odpowiedz :)

Jak tak sie naczytalam to od dwoch dni nie moge spac z leku. Wiesz, mysli czy faktycznie tak jest jak niektorzy pisza, ze diabel jest nonstop przy nas jak nie wiem np Aniol Stroz i przerazenie przed tym a z drugiej strony ze to sie kupy nie trzyma a ja w tyn leku poplynelam z tymi myslami, ze tak jest jak mowia inni a ja zaraz zwariuje bo to praktycznie jak urojenia i ze mam juz schizo pewnie. Sprawy nie ulatwily artykuly katolickie ze diabel moze na nas wplywac, kusic - mi sie w leku odrazu skojarzylo, ze co obserwuje nas nonstop? plus te fora.

Nie wiem nawet jak to wytlumaczyc :D troche przeszlam z tym lekiem, w najgorszym momencie bylam tak nakrecona, ze jak jechalo pogotowie na sygnale to lecialam do okna zeby sie upewnic czy faktycznie jedzie czy moze mam urojenia. Ta nerwica to robi z czlowieka takiego glupka chwilami :D

Teraz mam juz naszczescie tylko pozostalosci tego leku (juz rok trwa ten lek) wlasnie chwyta sie takich teraz hmm duchowych rzeczy? Jak duchy, zjawy, religia no bo wlasnie chorzy tez maja z tymi tematami urojenia i gdzie tu granica normalnosci. Poprostu wszystko co dziwne odbieram jako schize. Wiem glupie, ale chyba musi minac jeszcze troche czasu zanim wroce na normalny tor myslenia - przed naczytaniem sie o schizo.

przez take 12 lip 2016, 18:04
Od ponad dwóch tygodni nie byłem u spowiedzi.
Moje wnętrze nie zgadza się na kaźń. Nie chcę być potępiony. Nielogiczna jest dla mojego rozumu możliwość doznawania tak niemiłych kar, jak opisywane np. w objawieniach piekielne katusze.
F21, F42.2, F84.5

przez agnieszkaaa886 10 paź 2016, 18:26
witam, cierpię na nerwicę lękową od wielu lat, moje obsesje(lęki) się zmieniają. Aktualnie strasznie przejmuje się grzechem przeciw Duchowi Św, ogólnie grzechami, mam straszne wyrzuty sumienia, przypominam sobie stare grzechy (już wyspowiadane)....strasznie się meczę - chodze na terapie ale lęki wracają... jak sobie radzicie lub jak próbujecie sobie radzić z lękami o tematyce religijnej, dzięki za odpowiedzi... :uklon:

przez take 10 paź 2016, 19:37
To smutne.
Sam mam cały czas problemy z religią.
To może być bardzo dezorganizujące.
Nie chcę szkodzić osobą mającym podobne problemy.
Skrupuły to coś strasznego.
F21, F42.2, F84.5

Sortuj wg