Leczenie i terapia prywatnie czy z NFZ?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Re: Leczenie i terapia prywatnie czy z NFZ?

przez risin 14 sty 2010, 16:15
Jesli placisz samemu sobie stawiasz wieksze wymagania i rosnie motywacja.
Jesli chodzi za darmo - na NFZ - to nie spieszysz sie, bo i po co? Placac za sesje srednio 80zl jednak masz ochote cos z tych spotkan wynosic a nie "tylko pogadac". Prywatne terapie sa lepiej rokujace.

przez linka 14 sty 2010, 16:50
risin, :shock: :lol:
Ja uważam na odwrót - daję pieniądze komuś żeby mnie wysłuchał :roll:

[Dodane po edycji:]

Poza tym to zależy na jakiego się psychologa trafi ......takie gadanie, że za kasę lepiej leczą akurat w tym wypadku nie ma pokrycia z prawdą......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zCienia 17 sty 2010, 21:37
Jak do tej pory u psychiatry leczyłem się na NFZ, ale nie jestem do końca zadowolony z tego co widzę to lekarze przypisują taśmowo SSRI, i tak 2 lata mi zleciało na Citabaxie który mnie spłycił i ogłupił, albo ja sam się tak zmieniłem pod jego wpływem, dlatego w czwartek idę do kolejnego lekarza na NFZ, jeżeli znowu dostanę nieskuteczne leki to zamierzam pójść gdzieś prywatnie. 2 sprawa jest taka że na wizytę czeka się od 3 tygodni do ponad miesiąca. Na terapię zapisałem się także na NFZ ponieważ na razie mnie nie stać na prywatne sesje, okres oczekiwania na miejsce też ponad miesiąc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez risin 20 sty 2010, 11:27
linka - i wlasnie dlatego, ze dajesz komus pieniadze, zeby Ciebie sluchal, to bedziesz chciala, zeby cos z tego wyszlo, a nie tylko pogaduszki :)

przez pramolan 31 mar 2011, 16:18
a ja obecnie jestem po 6 wizycie u prywatnego terapeuty (100zł za 50min) i tak naprawdę nie czuje żeby się przykładał. 90% czasu ja mówię, natomiast przez te 6 wizyt nie wiele dowiedziałem się od niego na temat, czy to mojego stanu zdrowia, na ile jest poważnie, jak sobie z tym radzić żeby jakoś przetrwać - nic! jeszcze nie minie 50min a on już woła, nasz czas już się skończył - płać i spadaj, tak to czasem odbieram. Powiedział mi, że terapia może trwać 2-3 lata, i że on specjalizuje się w psychodynamicznej. Troche mnie to przeraziło - taki szmat czasu?! chyba tym dał delikatnie do zrozumienia, że nie jest dobrze- ale jak tu ufać? Nie zarabiam wiele, mam dni w których ledwo udaje mi się w pracy wysiedzieć przez tą nerwice która trwa od 4 m-c. Stwierdziłem zatem, że zapisze się przez NFZ, ale podobno trzeba naprawdę długo czekać?

przez ajajaj89 15 mar 2012, 21:35
Ja jestem studentem. Jak ma mnie stać na to by przez 5 lat płacić 600 zlotych miesiecznie na ps-pie?
A na NFZ zapisac na terapie psychodynamiczna przeciez sie nie da
Moim zdaniem trzeba zarabiac conajmniej 4000 zlotych netto aby bylo stac na terapie.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Artemizja 15 mar 2012, 21:38
A na NFZ zapisac na terapie psychodynamiczna przeciez sie nie da
nonsens.Ja chodzę na psychodynamiczną i to na NFZ.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Lord Kapucyn 15 mar 2012, 21:39
Ja chodziłem na poznaw.-behaw. na NFZ. 1h/tydzień przez 1-2 lata.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ajajaj89 15 mar 2012, 21:46
Nie wiem dlaczego ale moja pani psychiatra nigdy mi nie zaproponowala abym chodzil na ps-pie psychodynamiczna u pani psycholog ktora przyjmuje w tej samej przychodni. Moze moj przypadej jest na tyle lekki ze nienie chce zapisac na terapie NFZ? A moze w Wawie jest tylko taki problem ?

-- 15 mar 2012, 20:53 --

Ja chodzilem przez caly rok na TBP platnie 60 pzl/wizyte.
Na woli w warszawie dostepna byla tylko terapia grupowa, ktory nikomu nic nie pomogla. Nic innego nie mieli do zaoferowania.
W sumie to 44 h tygodniowo to chyba mało aby dla kazdego pacjenta poswiecic po godzinie. Pacjentow jest chyba z 200

-- 15 mar 2012, 20:53 --

Wiec darmowo lecza tylko te najciezsze przypadki

-- 15 mar 2012, 20:54 --

A co ja gadam - jakich 200 , jest ich okolo 1000.
No i jak tym 1000 za darmo zrobic terapie?

-- 15 mar 2012, 21:06 --

ta nawet do psychiatry jest sie zapisac na wizyte to trzeba czzekac 2 miesiace, nawet jak sie jest stalym klientem.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez *Monika* 16 mar 2012, 23:57
pramolan napisał(a):Powiedział mi, że terapia może trwać 2-3 lata, i że on specjalizuje się w psychodynamicznej. Troche mnie to przeraziło - taki szmat czasu?!

Tak, to prawda, tyle czasu trwa, nieraz dłużej.
Chodzę na psychodynamiczną 2,5 roku prywatnie.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg