leki a alergia

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki a alergia

przez bibi 19 maja 2007, 16:05
Mój facet ma alergię na pyłki traw i rónież kontaktową na metal. Co mogłby brać zeby to nie kolidowało z jego lekami przecidepresyjnymi? czy jest na forum ktoś z alergia? co bierzecie?
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez GRACJA 20 maja 2007, 02:05
ja brałam virlix ale ostatnio zmieniono mi na teflast - niezły. Trzeba porozumieć się z lekarzem jakie leki można łączyć. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez bibi 20 maja 2007, 08:20
bardzo wam dziękuje :)
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mona75 20 maja 2007, 10:33
Ja biorę fluoksetynę, mam alergię na pyłki, pokarmową i na sierść zwierząt i biorę Loratadynę

przez atrucha 27 maja 2007, 18:44
Opowiem Wam taką ciekawostkę dotyczącą alergii.. Trochę odbiegnę od tematu leków..

Kilka dni temu w pracy ugryzła mojego brata osa. Po prostu dziabnęła go w głowę zupełnie bez powodu i odleciała. Prawie natychmiast facet zaczął puchnąć w oczach i bardzo się pocić. Zdecydował, że nie ma na co czekać i trzeba szybko poszukać lekarza. W pięć minut koledzy odwieźli go do najbliższej przychodni lekarskiej. W drodze dostał już drgawek.. W przychodni szybko wprowadzono go do gabinetu zabiegowego. Personel został poinformowany co sie wydarzyło. Wtedy wyglądał już okropnie - wszystko miał bardzo zapuchnięte i w wysypce. Usiadł na kozetce i odpłynął.. Ustała praca serca i co za tym idzie - krążenie. Przez pięć minut był reanimowany (masaż serca, defibrylacja). Wezwano erkę. Dostał wszystkie niezbędne leki i wrócił do siebie..
Wiem,że trudno w to uwierzyć, że brzmi niewiarygodnie, że jedna mała osa miała taką moc.. Jad osy wywołał wstrząs anafilaktyczny. Okazało się,że mój brat ma uczulenie na ten cały jad.. Wcześniej miał już przygody z osami i pszczołami i nic wielkiego nie działo się..Dopiero teraz..
Nie chcemy myśleć, co byłoby gdyby Sławek znalazł się gdzieś całkiem sam i zdarzyłaby się taka sytuacja.. Wszystko działo się tak szybko,że nie miałby żadnych szans na przeżycie.
Dostał receptę na zestaw pierwszej pomocy w takich sytuacjach. W razie potrzeby może aplikować sobie lek do mięśnia. Problem w tym,że do tej pory nie udało się wykupić recepty bo apteki nie posiadają tych zestawów. W hurtowniach nie ma go. Dziwne.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez bibi 30 maja 2007, 08:40
atrucha napisał(a): .. Wcześniej miał już przygody z osami i pszczołami i nic wielkiego nie działo się..Dopiero teraz..

U mnie równiez podobny przypadek. w tym roku wszystkie odkryte i narażone na słońce miejsca ciała mi wysypało i strasznie mnie to swędzi. cała jestem w krosteczki, i ręce i szyja i dekold. powiedzieli mi ze to uczulenie na słońce. koszmanie to wygląda. leki są kurde drogie. ratuję się wapnem...a co będzie za rok???'

teraz coraz więcej takich alergii bedzie wyłazić. tak jakby skończyły się zapasy ochrony przed tymi alergiami

przez atrucha 30 maja 2007, 09:15
Bibi.. Teraz coraz więcej osób ma wysypkę przez słońce. Nie wiem skąd to się bierze :? W większości przypadków to łagodnieje i w lecie prawie zupełnie mija. Wiosenne silniejsze słońce powoduje uczulenie.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez bibi 10 cze 2007, 09:45
mam nadzieję. jak narazie nie znika. Jestem jak wampir, wychodzę wieczorami, i chodzę w cieniu.

Sortuj wg