Ceny leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Ceny leków

przez Iqwetka 14 kwi 2010, 12:19
Aurex 20 (20,89zł)
Cipramil (79zł)
Citabax 20 (19,11 zł)
Cital (35,41zł)
Citalec 20 (26,37zł)
Citalopram 20 (22,57zł)
Citaxin (23, 39zł)
Citronil (79zł)
Oropram 20 (25, 29zł)

To tak dla tych co biorą to co ja:)
Tylko spokój nas uratuje..

przez cytrynka84 07 cze 2010, 14:35
EfectinER75 ok .60zl
EfectinER150ok.102zl

Rexetin ok.20zl

przez Majster 09 cze 2010, 20:21
Czyli Ef stanial ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Robanix 26 cze 2010, 21:52
Mam do odsprzedania lek Alventa (Venlafaxinum) 150mg osobie z Warszawy. Oczywiście trochę taniej niż w aptece :D . Bynajmniej nie jestem żadnym dilerem, tylko postanowiłem (w porozumieniu z lekarzem) zejść do 75mg (przez pewien czas brałem nawet 300mg dziennie :P ) i zostało mi trochę zapasów większej dawki, a że to są kapsułki, to nie da się ich podzielić.

[Dodane po edycji:]

Za poprzedniego posta dostałem ostrzeżenie... Pewnie rzeczywiście złamałem regulamin, ale czy zrobiłem coś złego? Większość z nas dotkliwie odczuwa ceny leków. Jednocześnie nieraz zdaża się, że komuś zostają jakieś niewykorzystane leki, bo zmieniło się lek, dawkę, przestało brać itd. Czy lepiej taki lek wyrzucić i nikomu się nie narażać, czy odsprzedać komuś wyraźnie taniej niż w aptece i złamać regulamin forum?
Ostatnio edytowano 27 cze 2010, 17:40 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Za złamanie regulaminu (na forum nie handlujemy lekami, ani nie składamy takich propozycji- dostajesz ostrzeżenie.
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

przez krotkoterminowa 10 wrz 2010, 22:39
Robanix napisał(a):Mam do odsprzedania lek Alventa (Venlafaxinum) 150mg osobie z Warszawy. Oczywiście trochę taniej niż w aptece :D . Bynajmniej nie jestem żadnym dilerem, tylko postanowiłem (w porozumieniu z lekarzem) zejść do 75mg (przez pewien czas brałem nawet 300mg dziennie :P ) i zostało mi trochę zapasów większej dawki, a że to są kapsułki, to nie da się ich podzielić.

[Dodane po edycji:]

Za poprzedniego posta dostałem ostrzeżenie... Pewnie rzeczywiście złamałem regulamin, ale czy zrobiłem coś złego? Większość z nas dotkliwie odczuwa ceny leków. Jednocześnie nieraz zdaża się, że komuś zostają jakieś niewykorzystane leki, bo zmieniło się lek, dawkę, przestało brać itd. Czy lepiej taki lek wyrzucić i nikomu się nie narażać, czy odsprzedać komuś wyraźnie taniej niż w aptece i złamać regulamin forum?

trochę czasu temu, ale cóż, może kogoś innego z podobnym problemem oświeci.
kapsułkę jak najbardziej da się podzielić - na oko, ale to zawsze coś. sama dzieliłam swoje 75mg na pół a nawet na cztery, jak zmieniałam dawki. pod światło przesypywać do dwóch połówek kapsułki i na oko widać czy równo. za radą lekarza oczywiście. zamiast kupować pięć rodzajów opakowań by zużyć dwie małe kapsułki warto sobie dzielić i tyle.

przez Robanix 18 wrz 2010, 22:43
krotkoterminowa napisał(a):trochę czasu temu, ale cóż, może kogoś innego z podobnym problemem oświeci.
kapsułkę jak najbardziej da się podzielić - na oko, ale to zawsze coś. sama dzieliłam swoje 75mg na pół a nawet na cztery, jak zmieniałam dawki. pod światło przesypywać do dwóch połówek kapsułki i na oko widać czy równo. za radą lekarza oczywiście. zamiast kupować pięć rodzajów opakowań by zużyć dwie małe kapsułki warto sobie dzielić i tyle.

Wiem, że teoretycznie można dzielić :D i kiedyś nawet widziałem jak ktoś to robił, ale przy moich natręctwach nie byłoby to takie proste ;) . Cóż, natręctwa bywają kosztowne...
Stanisław Jerzy Lec

przez chojrakowa 18 wrz 2010, 22:49
Zastanawiam się... mam wypisany Bioxetin, jest DOŚĆ drogi (jak dla mnie ponad 30zł na P to sporo)
Dlaczego psychiatra nie wypisała mi jakiejś tańszej fluoksetyny? Czy to się cyzmś aż tak różni Bioxtin, Seronil, Prozac etc etc?
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Robanix 18 wrz 2010, 23:30
Pewnie wypisała Ci to z przyzwyczajenia, ale w aptece możesz poprosić o tańszy zamiennik.
Stanisław Jerzy Lec

przez chojrakowa 18 wrz 2010, 23:33
Robanix, prosiłam ją o Prozac wogóle bo kiedyś już brałam i chciałam spróbować raz jeszcze, a ona że niee, bo bioxetin to był pierwszy na rynku bla bla. :shock: :roll:
Może wie co mówi kobitka, chociaż się z nią pożarłam niemiłosiernie.

przez Robanix 19 wrz 2010, 00:06
Zawsze wydawało mi się, że pierwszy był właśnie Prozac... W każdym razie lekarz ma chyba nawet obowiązek na żądanie pacjenta wypisać mu tańszy odpowiednik leku (oczywiście jeżeli taki istnieje). W normalniej aptece nie powinnaś mieć problemu, żeby kupić Prozac zamiast Bioxetinu... Owszem, generyki nie zawsze są tak dobre jak lek orginalny, ale fluoksetyna jest na rynku już ponad 20 lat i nie sądzę, żeby obecnie leki ją zawierające różniły się.
Stanisław Jerzy Lec

przez namiestnik 19 wrz 2010, 08:39
chojrakowa napisał(a):a ona że niee, bo bioxetin to był pierwszy na rynku bla bla. :shock: :roll:
Może wie co mówi kobitka, chociaż się z nią pożarłam niemiłosiernie.

Pierwszy był z całą pewnością Prozac. Kolejne to kopie oryginału.

Może ma podpisaną umowę z dostawcą Bioxetinu i zbiera punkty na wycieczkę do Egiptu (oczywiście w celu odbycia konferencji na temat leku ;) ) Albo jest niedouczona lub po prostu jej się coś pomyliło.

W każdej aptece możesz dostać tańszy zamiennik - zamiast Bioxetinu (też zamiennika). Prozacu już nie dostaniesz - są same zamienniki - ale działają tak samo. Mogą być mniej lub bardziej smaczne czy miłe w przyjmowaniu. :) Tanie są np. Andepin, Fluoxetin, Fluoksetyna czy nieco droższy, ale nadal niedrogi Seronil (w kapsułkach). Farmaceutka będzie wiedziała (zresztą innego niż odpowiednika nie wyda na receptę).

przez chojrakowa 19 wrz 2010, 13:52
namiestnik, dlaczego w takim razie miałabym nie dostać prozacu?
Tak mnie korci, może chociaż placebo bym miała ;)

przez namiestnik 20 wrz 2010, 14:41
Nie ma już go w sprzedaży. Ale te zamienniki działają tak samo. A oryginalny Prozac był baaardzo drogi - dużo droższy od Bioxetinu. Osobiście najbardziej mi się podobał Seronil - ze względu na sposób pakowania, a co za tym idzie minimalizowanie zgagi. I wcale mimo to nie był najdroższy.

przez Robanix 20 wrz 2010, 19:35
namiestnik napisał(a):Osobiście najbardziej mi się podobał Seronil - ze względu na sposób pakowania.

Też go kiedyś brałem i podobało mi się, że można było kupić opakowania po 100 sztuk, co oczywiście dawało niższą cenę za 1 tabletkę :D .
Stanisław Jerzy Lec

Sortuj wg