Muszę znaleźć dla siebie jakiś lek

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez abrakadabra xx 27 lut 2016, 07:44
No właśnie, muszę coś sobie znaleźć ale nie wiem co, brałem już masę tego ale nic mi nie pomogło na tyle aby było w miarę ok., cały czas jest źle. Oto moja ocena, diagnoza mojego stanu opisana nie fachowym językiem: Nadmiernie odczuwany lęk w kontaktach międzyludzkich i przesadny stres, oraz dosyć głęboka depresja z tym związana.

Leków antydepresyjnych nie chcę, większość źle na mnie działa, czuję się po nich jeszcze gorzej. Z przeciw lękowych, tylko benzo na mnie dobrze dzialało, praktycznie eliminowało wszelkie dolegliwości, jednak na dłuższą metę nie mogę tego brać. Teraz benzo biorę kilka razy w miesiącu w nie wielkiej dawce. To za mało, żeby na co dzień dobrze funkcjonować. Chcę wypróbować wszystko co się da z obszaru leków które mogą mieć działanie przeciw lękowe, uspokajające, nawet to co już kiedyś brałem, minęły lata od kiedy brałem co niektóre leki nie będąc z nich zadowolony. Być może warto spróbować co niektóre leki jeszcze raz, być może po dłuższym okresie zażywania będą dawały zadowalające efekty, czy w pewnych kombinacjach kilku leków.

Zdaje się, że większość leków typowo przeciw-lękowych wypróbowałem, jednak chcę zacząć od nowa, metodą prób i błędów, plus to czego jeszcze nie brałem. Nie pamiętam wszystkich leków które brałem a których nie, o mechanizmach działania poszczególnych leków też wiem nie wiele, tyle co trochę poczytałem. Chodzę do takiego jednego psychiatry, mówi, że nie wie co mi przepisać, że już większość leków wypróbowałem, jednak mam wrażenie, że nie jest to dobry psychiatra. Myślę, że dało by się dobrać lepiej leki, myślę, że on to robi na odwal się. A mnie się teraz nie chce studiować całej psychiatrii, żeby dobrać sobie najlepsze leki.

Aktualnie biorę mix leków, które nie wiele mi pomagają, nie wiem czy w ogóle coś pomagają: Lamotrygina, propranolol-- coś tam niby pomagają, tak jakby lekko regulowały wahania nastroju, przeciw-lękowo nie za bardzo, od jakiegoś czasu biorę również perazynę (podobno lek stosowany w schizofrenii, raczej jej nie mam), nie za bardzo mi to pomaga, z jednym wyjątkiem, mogę po tym normalnie spać, przed tym lekiem nie mogłem za bardzo, więc biorę to na sen. Ogólnie do dupy te leki po za tym w miarę normalnym snem, na co dzień nic nie pomagają, zero efektu uspokajającego. Muszę coś innego znaleźć.

Fajnie na mnie działał mirtagen (chyba antydepresant a działanie uspokajajace jest jego działaniem ubocznym, tak stwierdził psychiatra), jednak działał tylko na początku, po miesiącu efekt uspokajający zanikł, zostało tylko jakieś nie zbyt fajne samopoczucie.

Także chcę wypróbować leki które kiedyś tam próbowałem i odrzuciłem, plus to czego jeszcze nie brałem, nawet neuroleptyki chcę wypróbowywać, podobno niektóre mogą działać przeciwlękowo, uspokajająco. Tylko nie wiem jakie leki mam brać, kiedyś byłem u psychiatry i mówię, że chcę trittico a on: "a ja myślałem, że już to brałeś", ja mówię nie, w internecie ktoś mi polecił, no i mi zapisał (szkoda, że lek działał tylko na początku), ale to pokazuje właśnie jego wiedzę na temat mojej psychiki i leków które brałem, facet nie wie nic, być może nawet gdzieś na półkach leży sobie lek który by mi pomógł a ja nic o nim nie wiem.

Więc będę wdzięczny wam za sugestie, jakie leki mógłbym wypróbować w moich zaburzeniach. Piszcie wszystko co wam do głowy przyjdzie, ja to przeanalizuję, poczytam i być może wypróbuję.

przez Psychopharm 27 lut 2016, 10:13
Nie chcesz brać leków przeciwdepresyjnych ale neuroleptyków się nie boisz? Co jest takiego w lekach przeciwdepresyjnych co Cię od nich odstrasza? To są leki najczęściej stosowane i zazwyczaj najskuteczniejsze w tym co Ci dolega. Zraziłeś się może antydepresantami bo miałeś źle dobrany lek, np. zbyt dużą dawkę od początku itp.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez kazimierz61 27 lut 2016, 10:45
Moja rada jest taka, mianowicie zmienić lekarza na lekarza dobrego, co to za lekarz co przepisuje leki jakie pacjent chce. Lekarz powinien współpracować z pacjentem i z jego opisu choroby przepisywać leki, poza tym dobranie dobrego zestawu leków trwa wieki chyba że zostaną trafione.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abrakadabra xx 27 lut 2016, 11:58
Psychopharm, dokładnie, zraziłem się do antydepresyjnych leków, brałem kiedyś, nie pamiętam już dokładnie, chyba to było to: paroksetynę i seroxat, co je się nacierpiałem przez to gówno, byłem strasznie dziwnie, nie przyjemnie pobudzony, okropieństwo, długo nie wytrzymałem. Muszę z czymś innym popróbować.

kazimierz61, no tak zmienić lekarza, chciałbym, tylko, że u nas jest tylko jeden. Będę musiał do większego miasta jeździć albo kombinować na własną rękę, dlatego napisałem ten wątek.

przez kazimierz61 27 lut 2016, 14:19
Na własną rękę bym nie prubował bo nie wiadomo jakich zaburzeń psychicznych się nabawisz. Ja też zmieniłem lekarzy i szpitale, najpierw był oddalony 30 km potem Kraków 100 km od mojej miejscowości. Teraz mam blisko bo 17 km. Może spróbuj iść do szpitala ,tam mają wszystko pod kontrolą i dobiorą ci leki.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez misty-eyed 27 lut 2016, 15:43
abrakadabra xx, witaj /jasaw dawniej/ zgadzam się z kazimierz61, jest wiele dobrych szpitali, ośrodków, chyba nie obowiązuje już żadna rejonizacja? Ustawią Ci leki, zaliczysz psychoterapię, to jest jakaś sensowna szansa.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez abrakadabra xx 28 lut 2016, 04:05
misty-eyed, hej, a ja się zastanawiałem co się z tobą stało a ty tu jesteś, super:)

Nie wiem, z tymi szpitalami... Bylem kiedyś w jednym szpitalu, na odwyku, porażka. Zanim w szpitalu ustawią mi leki to ja tam prędzej zwariuje, wtedy nie mogłem wytrzymać, z moją nerwicą to musiałem się nie źle użerać z co niektórymi pacjentami. A to nie tak szybko dobrać te leki. A na dobry ośrodek to potrzeba kasy... Pewnie, że bym chciał pobyć kilka miesięcy w dobrym ośrodku, i tak jak ty mówisz, jakaś terapia z jednoczesnym dobieraniem leków. Ale mnie nie stać na to, a w takim zwykłym szpitalu to będzie zagłada. Ale dzięki wam za rady i dobre chęci:)

Chciałem właśnie tak jak ja piszę, żeby ktoś mi napisał po nazwach leków i po grupach do których należą, będąc jednocześnie lekami, które potencjalnie mogą mi pomóc. Na psychiatrę nie mam co liczyć.

przez abrakadabra xx 01 mar 2016, 02:00
Nie mogę tego wszystkiego znieść, nie mogę tego opanować, muszę coś zrobić, muszę jakieś leki znaleźć, nie wiem co mam robić. Muszę coś zrobić, tylko nie wiem co, niech mi coś dadzą, jakieś leki, poszedłbym do szpitala, tylko w tym który znam jest zagłada, tam się będę czuł jeszcze gorzej. Czuję, że muszę koniecznie jakieś leki dostać.

przez depresja24h 05 mar 2016, 14:54
Zmienilabym lekarza i powiedziala mu o tym co tu do nas piszesz. U mnie na fobie spoleczna dobrze dzialala wenlafaksyna, ale to antydepresant, ktorych Ty nie chcesz. Z moich obserwacji wynika ze najlepsi lekarze pracuja w szpitalach i po pracy dorabiaja. Jak sie lekarz zamknie w poradni i sam pracuje to wpada troche w rutyne, nie konsultuje z innymi lekarzami, nie rozwija sie. Ale nie chce tez generalizowac, bo roznie to bywa.

przez Lord Kapucyn 05 mar 2016, 14:56
Znajde Ci lek/leki tylko skocze wieczorem po nowe objawienia najpierw.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez abrakadabra xx 07 mar 2016, 02:16
I co znajdziesz mi coś Lord Kapucyn ? We wtorek idę, wezmę to co zwykle i coś nowego, nie wiem co jeszcze. Co trzy miechy chodzę, zobaczymy.

przez Lord Kapucyn 08 mar 2016, 17:33
Puść mi na pw wszystko, literalnie *wszystko* co do tej pory brałeś z psychocukierków, asteriksem(*) możesz oznaczyć to po czym czułeś się mega-ujowo, a hashem(#) to po czym względnie jako tako albo i lepiej. Chyba, że to z pierwszego postu to już wsio?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez pneum 09 mar 2016, 22:00
depresja24h napisał(a):U mnie na fobie spoleczna dobrze dzialala wenlafaksyna, ale to antydepresant, ktorych Ty nie chcesz.

Zgadzam się - wenlafaksyna czyni cuda, jeśli chodzi o fobię społeczną. Do tego nie powoduje wzrostu wagi, aktywizuje, a nie zamula i libido jest w miarę w porządku.

przez abrakadabra xx 10 mar 2016, 13:13
pneum napisał(a):
depresja24h napisał(a):U mnie na fobie spoleczna dobrze dzialala wenlafaksyna, ale to antydepresant, ktorych Ty nie chcesz.

Zgadzam się - wenlafaksyna czyni cuda, jeśli chodzi o fobię społeczną. Do tego nie powoduje wzrostu wagi, aktywizuje, a nie zamula i libido jest w miarę w porządku.

Dobra, sprawdzę tą wenlafaksynę, dzięki.

Sortuj wg