leki nowe, niedostępne w Polsce, innowacyjne terapie

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez miko84 03 lis 2014, 11:14
Bo T3 jest stosowane jako augmentacja w depresji (nie u nas, bo nie ma w Polsce T3 - w innych krajach jest, nie pytajcie dlaczego) a w niedoczynności często występuje depresja.
miko84

przez Psychoanalepsja_SS 03 lis 2014, 11:53
, jak sole amfetaminy, których osobiście chciałbym spróbować

2-FA - 2-fluoroamfetamina, działa lepiej, 'czyściej' niż etylofenidat, jeszcze legalna.

Ja myślałem nad wypróbowaniem lewotyroksyny, matka ma niedoczynność, mi raczej nic takiego nie wyszło, ale słyszałem, że nawet mała niedoczynność, w granicach 'normy', może dać zauważalne negatywne efekty.

przez miko84 03 lis 2014, 11:59
Ale lewotyroksyna to nie jest aktywny hormon tarczycy - musi się przekształcić w T3 a jeśli masz z tym problem to będzie kiszka. W przypadku depresji w badaniach używano tylko T3, bo to aktywny hormon i działa szybko. Zgadzam się z tym, że nawet mała niedoczynność może mieszać - normy są dla wszystkich a każdy organizm jest inny i ma "swoje" normy. Normą powinno być dobre samopoczucie.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mio85 04 lis 2014, 12:38
Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze normy sa lekko wyimaginowane. Ja mam np. wyniki w normie, a objawy depresji niemal idealnie pasuja do chorb tarczycowych. Moim zdaniem sprawe rozstrzygnela by wiedza na temat poziomu t3 w momencie, kiedy bylismy zdrowi. Skoro przy tamtym poziomie funkcjonowalismy dobrze, to nalezaloby taki utrzymac. Problem polega na tym, ze jak sie jest zdrowym to rzadko sie robi takie badanie. Poszukam swoich badan sprzed 8 lat, moze robilem t3. Porownujac je z badaniami aktualnymi bede mogl ze 100 proc pewnoscia stwierdzic, czy u zrodel mojej depresji nie lezy brak lub nadmiar hormonu tarczycy. Bo suplementacja takim hormonem w ciemno niesie za soba szereg skutkow ubocznych? Czy raczej nie jest niebezpieczna?

przez miko84 04 lis 2014, 12:54
Sama depresja jest dużo bardziej niebezpieczna niż próba jej wyleczenia za pomocą T3. Zauważ, że na zachodzie stosuje się T3 do leczenia depresji i to wysokie dawki 25-50 a nawet 75 mcg. U nas nie, bo po prostu nie ma tego hormonu, nawet dla chorych na tarczycę. Witaj w Polsce.
miko84

przez mio85 04 lis 2014, 13:09
Hmm, a leki tarczycowe jak dzialaja? Nie moga byc substytutem tego hormonu? Wplywaja jakos na jego poziom?

przez miko84 04 lis 2014, 13:59
Które leki tarczycowe? W Polsce dostępna jest tylko tyroksyna (T4) - można spróbować, ale w depresji stosowany jest T3. Podobno mózg bardziej "lubi" T3.
miko84

przez mio85 11 lis 2014, 03:18
Patrze na ta tabelke i oczom nie wierze. Depresja daje niemal takkie same objawy jak niedoczynnosc tarczycy. Jednak wedlug lekarza, ktory napisal ten artykul leczenie depresji T3 nie dawalo zadowalajacych rezultatow:
http://www.endokrynologia.net/tarczyca/ ... y-tarczycy

Sortuj wg