Wzmożona senność.Spadek dynamiki-Jaki lek?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez zefir67 21 lip 2013, 16:06
Witam
Mam 45 i bardzo duży problem z sennością, obniżonym nastrojem i dynamiką.
Straciłem już sporo czasu na szukanie przyczyn somatycznych, jak i w sposobie życia, które mogły by powodować takie następstwa."Stawiam się na nogi" naturalnie kawą, jak i tzw.napojami energetycznymi.
Jednak już to nie pomaga a senność dopada mnie już 3-5 godziny po przebudzeniu i zmusza do odpoczynku.
Mój harmonogram dnia jest często nieoczekiwanie przerywany przez ta przypadłość, co uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie.
Sugestie n/t depresji, uzależnienia, stresu raczej nie mają w moim przypadku sensu (tematy "przerobiłem" zarówno samodzielnie, jak i w gronie fachowym...).Czuję, że będzie potrzebna pomoc farmakologiczna, łagodna forma pobudzenia.
Więc proszę o opinie ludzi mających podobny problem u których zastosowano leczenie farmakologiczne i przyniosło to oczekiwane rezultaty.
Pozdrawiam Serdecznie.

przez linka 21 lip 2013, 21:53
Fluoksetyna, delikatnie ale skutecznie "daje kopa".
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ferdynand k 21 lip 2013, 22:22
szukanie przyczyn somatycznych tzn lekarz jakieś badania?

małe dawki wenli/sertralina w dużych reboksetyna pobudzają np
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Agnieszka00 22 lip 2013, 14:03
Zefir, mam bardzo podobnie, tylko lat 24. :)

Poszukiwania choroby somatycznej spełzły na niczym, to znaczy stwierdzono, że żadnej nie mam. Podejrzewano przy takiej senności cukrzycę, ale nie - sprawdź to. Potem narkolepsję, ale trochę za mało spektakularne objawy - w ruchu nie zasypiam (choć mam drżenie i osłabienie mięśni: idę i bezwładnie upada mi jedna noga). Szczerze mówiąc, nie pamiętam, bym kiedykolwiek w życiu czuła się rześko po przebudzeniu. Raczej opisałabym to tak, że moje życie to co dzień większe i niekończące się zmęczenie. A u Ciebie jak? To się pojawiło nagle? Mnie się oczy kleją już przy śniadaniu. Żeby się utrzymać w stanie świadomości nie wypuszczam z rąk kubka z kawą (już mi niedobrze na myśl o niej).

Jak u Ciebie ze snem? Ja zasypiam bardzo późno i mój sen jest płytki. Budzi mnie wszystko, choćby brzęczenie muchy czy lanie się wody z kranu zza dwóch par zamkniętych drzwi, ale kiedy zasnę popołudniu (nie pamiętam dnia, gdy nie spałam popołudniu) jest przeraźliwie głęboki i zwykle z koszmarami. Opowiedziałam o swoich objawach somatycznych lekarzowi rodzinnemu, który to niechybnie stwierdził depresję (przedstawiciele medyczni ustawiają się do niej kolejkami, znana jest z przepisywania wszystkim antydepresantów) i zespół chronicznego zmęczenia, wypisał Coaxil (nie będę brać takich leków od rodzinnego) i skierowanie do psychologa (nie byłam i się nie wybieram - to inny temat, nie zaczynajmy). Coraz częściej myślę, że to przesypianie życia to reakcja obronna przed (byle)jakością mojego życia.

Próbowałeś jakichś (lub może inni użytkownicy coś o tym wiedzą), no nie wiem, suplementów (żeń szeń?), sposobów odżywiania się, sportu?

przez Lusesita Dolores 22 lip 2013, 14:13
Spróbujcie BODYMAX PLUS zeń-szeń . Po miesiacu regularnego stosowania jest mnóstwo energii i brak zmeczenia. wypróbowałam
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez CórkaNocy 27 lip 2013, 19:00
Miałam podobny problem.
Jeśli chodzi o leki bez recepty to może być guarana.
A z tych psychotropowych to wenlafaksyna, fluoksetyna, wellbutrin, coaxil.
Chociaż mi na to pomogły tylko te 2 ostatnie leki a zwłaszcza wellbutrin, geniusz pod tym względem, wcześniej byłam senna, zamulona cały dzień, ziewałam do kilku razy na minutę a teraz w ogóle nie ziewam :O i nie jestem senna
CórkaNocy

przez Kalebx3 27 lip 2013, 19:03
Metylofenidat , i nie ma bata! moja rada przebije wszystkie wasze pomysły, mówiąc bardzo nieskromnie i pysznie ,ale po prawdzie. A + koniecznie Reboxetyna ( zapomniałem o niej , ale też ma niezłego KOPA)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez CórkaNocy 27 lip 2013, 19:05
niby tak, nic go nie przebije, ale chyba lepiej najpierw wypróbować łagodniejsze leki, bo jak ten się wypróbuje to co potem? co od niego będzie silniejsze? aderall? Poza tym on pisze o łagodnej formie pobudzenia, nie każdy musi jechać na metylo, skoro można się pobudzić dobrze a brać lżejsze leki
CórkaNocy

przez Ferdynand k 27 lip 2013, 19:05
Kaleb z zagranicy można prawo-n-metylopodstawnikową amfetaminę
tego nie przebijesz :mrgreen:
ale tego środka odradzam za szkodliwy jak oni mogą tym leczyć :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 27 lip 2013, 19:08
Kaleb z zagranicy można prawo-n-metylopodstawnikową amfetaminę
tego nie przebijesz

CO TO JEST ? Podaj stronke , za ile i czy legalnie ? Jesli to taki sam pobudzacz jak Selegelina , to nawet mi nie mów gdzie to kupic , bo z miejsca odpuszczam takie barochło.

przez Ferdynand k 27 lip 2013, 19:19
selegilina Kaleb jej metabolit to l-metfeta
a mi chodzi o mix racemiczny lub czystą d-metfetę
działa silnie od zwykłej fety i aż 24h
ale bardziej toksyczna jest, wywołuje omamy i psychozy, receptory od nadmiaru dopaminy mogą paść
i anhedonia do tego mega uzależnia :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 27 lip 2013, 19:25
a mówisz o metamfetaminie . To nie lek tylko narkotyk i naszemu koledze mogłoby to tylko zaszkodzić. Ja zaproponowałem mu leki ,a nie diabelskie proszki ;)

przez Ferdynand k 27 lip 2013, 19:34
no chciałem tylko Cię przebić :mrgreen: :bezradny: :lol:
Naczelny Użyszkodnik

przez sylvek 27 lip 2013, 20:17
modafinil

az dziwie sie ze nikt tego nie zaproponował. Uzywany do leczenia narkopleksji, nadmiernej senności, ADHD. Lekko pobudza i skutecznie usuwa senność. Sam lek jest delikatnie glutaminergiczny (prawdopodobnie głowny mechanizm), dopaminergiczny, adrenergiczny, cholinergiczny czyli w skórcie - wszystko po trochu. Minusem jest to ze jakiś czop zrobił na niego recepte rpw czyli tą "narkotykową" mimo ze lek nie jest na wykazie narkotyków ani nawet nie jest psychotropem. Oczywiście, prawnie, to nic nie zmienia ale lekarze mają pewien uraz do tego typu recept. Więc mimo ze nie uzaleznia i jest równie bezpieczny jak paracetamol, cięzko go dostać.

niestety nie na kazdego dziala

-- 27 lip 2013, 19:22 --

co to za wynalazek ta legalna d-metaamfetamina ? Chodzi ci o deksedyrne czyli inaczej Adderall?

Sortuj wg