Lęk przed nowym lekiem. Jak sobie radzicie?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez mamma 05 maja 2012, 18:20
Maciej
To niestety był lekarz medycyny - psychiatra, więc recepty wystawiać mógł. No i wystawiał...na xanax. Po prostu powiedział, że u mnie najlepiej zadziała psychoterapia - rozmowa - tak przez kilka lat sesje, żeby mu chyba jak najwięcej pieniążków spłynęło, bo to prywatnie. A podczas rozmów, wg. niego lęk miał powolutku ustępować samoistnie...a my w tym czasie, po "okruszku" co 2 tyg. będziemy odstawiać xanax.
Efekt już znasz, zamiast zmniejszyć, zwiększyłam o miligram na dobę.
A jak się go pytałam, "ile mogę wziąść jak już będzie tylko alternatywa:więcej xanaxu, albo jazda na pogotowie, gdzie pewnie dostanę zastrzyk z hydroksyzyny", to odpowiadał: trudno mi powiedzieć, miałem pacjenta, który brał 8 mg jednorazowo i nic mu nie było, ale w pani przypadku, chyba nic się nie stanie jak weźmie pani 2 mg, ale nic nie gwarantuję...no to przejdźmy do pani czasów dzieciństwa...Facet chyba myślał, że jest Zygmuntem Freud'em.

No i widzisz, Maciej, jak w "Dniu Świra" ;)
Pozdrawiam

przez Maciej farmaceuta 05 maja 2012, 18:24
Suuuper,ręce i nogi opadają...Koniecznie zmień lekarza na normalnego.Dopóki nie będziesz miała sensownego programu odstawienia i leków łagodzących to bierz doraźnie w kryzysie 0,5-1 mg.

-- 05 maja 2012, 17:27 --

mamma napisał(a):
A jak się go pytałam, "ile mogę wziąść jak już będzie tylko alternatywa:więcej xanaxu, albo jazda na pogotowie, gdzie pewnie dostanę zastrzyk z hydroksyzyny", to odpowiadał: trudno mi powiedzieć, miałem pacjenta, który brał 8 mg jednorazowo i nic mu nie było, ale w pani przypadku, chyba nic się nie stanie jak weźmie pani 2 mg, ale nic nie gwarantuję...no to przejdźmy do pani czasów dzieciństwa...

Zajebisty lekarz...

przez jasiek 10 maja 2012, 18:28
Jakie lęki przed nowym lekiem???
Ja zanim zaczne cos brać dokładnie obadam temat, poświęce kilka godzin na przeswietlenie internetu pod tym względem, mam pewną wiedze juz niestety praktyczna w kwestii innych leków, do tego pewna wiedza biochemiczna i jeszcze krzywdy sobie nie zrobiłem. Zawsze mozna odstawic jak nie dziala albo działa źle.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MessageInABottle 25 maja 2012, 17:33
mam pytanie, pewnie pomyslicie ,ze glupie...

czy dzieci i mlodziez, ktore biora leki psychotropowe nie rosna ?? czy mozna od nich nie urosnac ??

przez Lord Kapucyn 25 maja 2012, 17:57
MessageInABottle, Bujda jakaś, a pytanie faktycznie wyjątkowo głupie. Biorę leki psycho. praktycznie od okresu dorastania, a w porywach mam 1,90 metra wzrostu. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Madziulka29 22 paź 2012, 17:58
Moja sytuacja jest beznadziejna i nie wiem zupełnie co mam robić :( Oprócz nerwicy choruję na rzs - reumatoidalne zapalenie stawów. Choroba niestety nie uleczalna i tu pojawia się problem... Powinnam brać leki, których najnormalniej się boję;( Naczytałam się o skutkach ubocznych, weszłam na forum o mojej chorobie i ludzie piszą różne rzeczy, a to że się od nich kręci w głowie, a to że brzuch boli... Lekarz reumatolog mi powiedziała, że te leki są bezpieczniejsze od tych które biorę teraz - mnie to jednak nie przekonuje... Wiem, że ten lek po prostu muszę brać, ale tak bardzo się boję ;( Czy zna ktoś sposób na przełamanie się ? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić!

przez Pasman 22 paź 2012, 18:11
Ale po co się przełamywać? Gdy choroba się zaostrzy będziesz miała naturalną motywację.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Madziulka29 22 paź 2012, 18:43
No tak, ale ja się strasznie boję wszystkich skutków ubocznych :( Wiem, że jak tylko wezmę tabletkę to zaraz będę sobie je wszystkie przypisywała:(

przez macqer 28 paź 2012, 22:38
Dostałem 2 tygodnie temu Citabax 10mg... mam lęki przed yakimikolwiek narkotykami a nawet z wszystkim co mi ye przypomina.. np. grzyby tabletki proszki... i moy problem polega na tym ze chce wyzdrowiec ale boye sie wziac tych tabletek.. yak sobie poradzic co zrobic ? pomozcie..

Sortuj wg