Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a wzrost/spadek wagi.WĄTEK ZBIORCZY

przez Laima 07 kwi 2012, 17:07
Helvetti, Sudafet zmniejsza apetyt razem przyjmowany razem z kawą.Podobnie działa ibuprom zatoki
Laima

przez Helvetti 07 kwi 2012, 17:10
A to można brać tak codziennie?
got a date with suicide.

przez Michuj 07 kwi 2012, 17:11
to taka amfetamina dla niemowląt. Raczej bym nie polecał.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Helvetti 07 kwi 2012, 17:15
To co? Bo potrzebuję, byle tanio.
got a date with suicide.

przez Michuj 07 kwi 2012, 17:19
silna wola jest za darmo.
Loża szyderców

przez Helvetti 07 kwi 2012, 17:21
Jej brak.

-- 07 kwi 2012, 17:21 --

Tęsknię za tym jak nie jadłam, ale nie potrafię do tego wrócić.
got a date with suicide.

przez el_testosterone 08 kwi 2012, 00:45
Mieszanki typu Sudafed czy ibuprom zatoki nie tylko przestają szybko działać na głód, ale też poryją wam wątrobę - podwójna głupota.

przez Maciej farmaceuta 09 kwi 2012, 17:20
Sudafed,ibuprom zatoki zawierają pseudoefedrynę- enancjomer efedryny działający słabiej psychoaktywnie od efedryny.Do 2 tyg można stosować tzw.mieszankę termogenną ECA-efedryna(30 mg efedryny lub 240 mg pseudoefedryny-2 tabl sudafedu),aspiryna 300 mg(jedna polopiryna S) i kofeina 200 mg(2-3 mocne kawy)Działa zmniejszająco apetyt,nasila termogenezę (spalanie)tłuszczu,pobudza,zwiększa wydolność fizyczną.Najlepiej działa godzinę przed treningiem aerobowym lub siłowym.Kulturyści stosują to standardowo,jeżeli n ie masz uszkodzonej wątroby,nerek,nadciśnienia lub wrzodów to nie ma zagrożenia.Ibuprom sobie odpuść-zawiera też ibuprofen, a sudafed to czysta pseudo.Pzdr

-- 09 kwi 2012, 16:29 --

blackbird napisał(a):a czy ktos sie orientuje czy sa jakies trojpierscieniowce ktore generalnie nie powoduja tycie / wzmozonego apetytu?
jakie sa wasze doswiadczenia?

kiedyś była dezipramina-petylyl. Działała b. silnie na noradernalinę,chudło się po tym w oczach.Z trójpierścieniów najsilniej tyje się po amitryptylinie-zwiększa apetyt i zatrzymuje wodę.Z antydepresantów najsilniej hamująco apetyt działa fluoksetyna i reboxetyna(Edronax-ogromny wyrzut NA)

przez symphony 10 kwi 2012, 00:42
6 miesięcy na mianserynie przytyłam 15 kg, co mimo poprawy samopoczucia wpędzało mnie w niezły dołek, na fluoksetynie delikatnie waga w dół, teraz "ćwiczę" paroksetyne, ale za krótko jeszcze żeby cokolwiek powiedzieć...

I mocno się zastanawiam nad radami które tu przeczytałam - jak osoba w depresji - na tyle silnej, żeby brać leki - ma wyjść na basen, siłownię, czy choćby spacer, kiedy z łóżka nie można się zwlec cały dzień... chyba, ze leki zaczną działać.... to co innego :)

przez Maciej farmaceuta 10 kwi 2012, 01:34
Po mianserynie strasznie niektórzy tyją,po mirtazapinie mniej,ale też.Po paroxetynie też za bardzo nie schudniesz...Masz raczej depresję lękową?

przez symphony 12 kwi 2012, 00:46
Tak Macieju, od kilkunastu lat zmagam się z dystymią i jakoś nauczyłam się już z nią żyć, a do tego raz na jakiś czas pojawiają się epizody depresji - a tym razem z towarzystwem lęków... Na razie próbuję stanąć na nogi za pomocą leków, potem poszukam chyba terapii.

przez blackbird 18 kwi 2012, 21:49
Maciej farmaceuta, dzieki za odpowiedz. Mam zaczac brac jakis TLPD a panicznie boje sie przytyc. Psychiatra chce przeforsowac klomipramine a mnie odstrasza potencjalny przyrost wagi, zreszta nie tylko potencjalny bo na watku o niej , duzo osb przytylo.
Ja wyczytalam ze lofepramina ma slabe skutki uboczne ale czy jest skuteczna? Mam nerwice lekowa z depresja.(ssri juz nie dzialaja, snri tez nie) help!

przez Laima 18 kwi 2012, 21:56
Maciej farmaceuta napisał(a):Sudafed,ibuprom zatoki zawierają pseudoefedrynę- enancjomer efedryny działający słabiej psychoaktywnie od efedryny.Do 2 tyg można stosować tzw.mieszankę termogenną ECA-efedryna(30 mg efedryny lub 240 mg pseudoefedryny-2 tabl sudafedu),aspiryna 300 mg(jedna polopiryna S) i kofeina 200 mg(2-3 mocne kawy)Działa zmniejszająco apetyt,nasila termogenezę (spalanie)tłuszczu,pobudza,zwiększa wydolność fizyczną.Najlepiej działa godzinę przed treningiem aerobowym lub siłowym.Kulturyści stosują to standardowo,jeżeli n ie masz uszkodzonej wątroby,nerek,nadciśnienia lub wrzodów to nie ma zagrożenia.Ibuprom sobie odpuść-zawiera też ibuprofen, a sudafed to czysta pseudo.

szkoda,że mam uczulenie na Aspirynę :( ale łykam Sudafet z kawą
Laima

przez chiha 23 kwi 2012, 23:34
aspirynę bierze się po to, żeby chronić serce ;) przy efedrynie i pseudoefedrynie to wręcz obowiązkowe : ]

może jeszcze tutaj zapytam... czy ktokolwiek z Was zauważyl przyrost masy ciała bądź spowolnienie metabolizmu (nie chudniecie mimo diety np) przy stosowaniu LAMITRINU ?

Sortuj wg