Boję się zacząć brać leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Boje się zacząć brać leki! Proszę o pomoc

przez Lord Kapucyn 06 gru 2011, 22:36
Z całym szacunkiem ale Waszym problemem jest to, że właśnie najpierw wnikliwie czytacie fora dyskusyjne, gdzie ludzie często przekoloryzują i ubarwiają swoje relacje, analizujecie z ulotką wszystkie potencjalne skutki uboczne, a potem panikujecie. No co to Wam? Lekarz nie jest trepem i wie co robi. Leki przeciwdepresyjne na pewno nie działają jak narkotyki. SSRI są lekami nowej generacji, skutki uboczne są zminimalizowane.

Powiedz mi jedną rzecz. Skutków ubocznych po lekach się boisz. A tego, że jak nie będziesz brała tych leków i Twoje zaburzenie się pogłębi rujnując przy tym Twoje życie się już nie boisz?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kleo_ 06 gru 2011, 22:42
Ja o tym dobrze wiem że nie powinnam była czytać głupot o skutkach ubocznych na forum. Tylko już mi się to zakorzeniło w podświadomości i nawet jak sobie tłumaczę i wiem że przecież nic mi się nie stanie odczuwam lęk. Może niektórzy się ze mnie śmieją ale dla mnie to jest ogromny problem. Jedni się boją śmierci, drudzy choroby a ja się boję leków że na mne źle zadziłają,że będę miała atak paniki i mega skutki uboczne

przez Lord Kapucyn 06 gru 2011, 22:50
Po prostu przełam się i połknij pierwszą dawkę. Tylko nie wkręcaj sobie żadnych katastrofalnych skutków ubocznych, bo wygenerujesz je sobie sama przez somatyzację na zasadzie efektu Placebo. Najlepiej w ogóle nie myśl o tym. Łyknij, popij i tyle.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kleo_ 06 gru 2011, 22:57
No tak muszę zrobić, uspokoić się, wytłumaczyć sobie że będzie ok i nie umrę:) jeszcze jedno pytanie mam:) czy ktoś mi może doradzić czy lepiej wziąć rano czy na noc? Boje się trochę że obudzę się w nocy, z kolei jak wezmę z rana to będę cały dzień myśleć... ehh

przez Lord Kapucyn 06 gru 2011, 22:59
Dziś wykupiłam sertalinę którą mam brać przez pierwsze dni z afobamem na noc(tak zalecił lekarz).

I na noc masz brać. Nawet może lepiej będzie Ci się spało.

Moderator/ R2 - D2

przez kleo_ 06 gru 2011, 23:02
Zalecił lekarz jak o tym wspomniałam:) bo najpierw wypisywał mi na rano:) i teraz sama nie wiem jak lepiej, matko jak ja panikuje jakby koniec świata miał nastąpić:D Mam nadzieje że pomoże mi ten lek, troche mnie to niepokoi że będzie tak jakby sterować moim mózgiem ale chyba nie mam wyjścia

przez Guzik 06 gru 2011, 23:19
kleo_, samemu trudno ogarnąć swój mózg. Leki bywają pomocne. Oby Tobie pomogło.

przez kleo_ 07 gru 2011, 18:58
Guzik, tak wiem że pozwolą mi normalnie funkcjonować, tylko jak tu się przełamać jak ja trzymam opakowanie od antydepresantów i ręcę mi się trzęsą, bo boję się że znów będę miałą cały dzień ataku paniki i lęku

przez sm@kosz 09 gru 2011, 02:26
U mnie tylko raz afobam zadziałał inaczej, niż się tego spodziewałem. Ale to przez własną głupotę w sumie, na głodno i w dodatku jedna porcja, a później po 2 godzinach następna. Z reguły afobam po ok 20minutach bardzo uspokaja, odpręża i dodaje pewności siebie. Jak weźmiesz rano, będziesz dobrze się czuła przez resztę dnia, jak wieczorem to szybko i bez stresu zaśniesz. Dlatego masz go przepisanego razem antydepresantem, bo te trochę dają popalić :D.

przez Guzik 09 gru 2011, 10:02
kleo_, Przełamałaś się? Nie wiem w jakim jesteś stanie, ale ja jak zaczynałam brać leki wyszłam z założenia, że gorzej już być nie może - tylko lepiej! Nie myśl tylko zacznij brać leki jak przypisał lekarz, później możesz żałować, że tak długo zwlekałaś, że mogłaś sama sobie pomóc, że miałaś te leki, ale się bałaś i odwlekałaś.

przez kleo_ 10 gru 2011, 00:23
Niestety dalej się nie przełamałam. Masz rację, żałuje że już rok temu nie zaczełam brać tylko spanikowałam, i teraz mam powtórkę z rozrywki.
Mój stan jest taki że najbardziej przeszkadza mi to że boje się spotykać z ludźmi, to właśnie przez fobię społeczną mam nerwicę i depresję. Ale ta nerwica i depresja męczy mnie tylko czasami, nie non stop. Ostatnio mam często wieczorem albo uczucie lęku albo smutku +płacz ale później mam na kilka dni spokój i znowu. A to wszystko przez to że załamana jestem siedzeniem w domu od 1,5roku i nie wychodzeniem prawie nigdzie.
Wiem że leki pomogą ale strasznie się boję pierwszych 2 tyg i skutków ubocznych i tego że będę miała mega atak paniki i lęku. To może śmieszne ale ja nawet afoobamu się boję, że będę chodzić jak naćpana. I ogólnie ja mam tak że będę cały dzień myśleć że jestem pod wpływem leku odziałującego na mózg i będę sobie wmawiać że coś się ze mną złego dzieje + pewnie umrę z lęku:/ Najlepiej to bym ten afobam łykała co 2 godziny na początku brania antydepresantów żeby nie panikować ehhh...

-- 09 gru 2011, 23:36 --

Pozatym boje się że obudzę się w nocy jak afobam przestanie już działac:/
Ja się wszystkiego boje normalnie co jest związane z tymi tabletkami, niby wiem że to nie trucizna ale najbardziej obawiam się lęku, jak już pisałam rok temu po pół tabletki paroksetyny przeżyłam coś strasznego, najgorszy lęk w moim życiu i teraz mam uraz. Nie wiem w jakim stopniu podziałał lek a w jakim ja się sama nakręciłąm (czytałam o skutkach ubocznych na forum i na ulotce). Do tego na ulotce jest że zwiększa ryzyko samobójstwa i nie wiem w jakim sensie czy to te tabletki tak działają że chce się zabić czy to tylko dotyczy cięzkich depresji. No i ostatnie moje niepokoje:) dotyczą odstawienia i tego czy to wogóle na mnie podziała, ja tu z mega stresen zaczne brać a tu zero efektów:) Choć wiem że to mało możliwe. Teraz zamiast tu się rozpisywać i dumać powinnam iść i połknąć tabletkę ale nie mogę:(

przez Guzik 10 gru 2011, 20:32
Może umów się z przyjaciółką, że spędzicie razem dzień, i wtedy weź lek, może nie będziesz tak intensywnie o tym myśleć. A jak coś się zacznie dziać to nie będziesz sama. Małe prawdopodobieństwo że padniesz na ulicy albo coś takiego. Ja osobiście przeżyłam różne skutki uboczne leków... nie ważne jakie, ważne, że przeżyłam! Zacznij brać najlepiej w jakiś dzień kiedy nie masz pracy/ zajęć obowiązkowych, ustal taki pierwszy dzień i zwyczajnie rozpocznij leczenie.

przez kleo_ 11 gru 2011, 11:06
Wziełam wczoraj na noc razem z afobamem. Myślałam że afobam lepiej zadziała. Czułam się bardziej otępiona niż zrelaksowana, ale zasnełam szybko. Dziś właśnie wstałam i czuje się jakoś dziwnie, głowa mnie boli, jestem taka przymulona, mineło 10 godz od przyjęcia tych tabletek. Zaczyna mnie dopadać lęk , raz się nasila, raz jest lepiej jak się sama uspokajam, wziełabym afobam ale wiem że nie mogę tak często, chociaż psychiatra mówiła żę 2x na dobę mogę. Chyba zrezygnuje z tych tabletek. Masakra jakaś. Proszę niech ktoś mi napiszę czy ten lęk po tabletkach długo się utrzymuje???????????

przez intel 11 gru 2011, 12:33
Czułem, ze tak będzie.
Lecz nie chciałem Cię zniechęcać. Bo z lekami różnie bywa. Na NIEKTÓRYCH SSRI nawet działają. Ale z tego co czytam to działanie bardziej polega na BRAKU skutków ubocznych, a nie na rzeczywistym przeciwdepresyjnym działaniu leku.
Ta "przeciwdepresyjność " wynika raczej z radości z powodu słabszych od oczekiwanych skutków ubocznych.
W moim przypadku SSRI to totalne gówno. Próbowalem wszystkich.
2 krotnie skończyło się to szpitalem psychiatrycznym po 2 tygodniach brania.
Lepiej wrzucić extasy albo LSD.
Przynajmniej oprócz skutków ubocznych ( mniejszych niż w przypadku SSRI ) będzie kilka godzin rzeczywistego antydepresyjnego działania. Oczywiście nie piszę tego poważnie.Wynika to raczej ze złości na psychiatrię, że wciska ludziom gówno jeszcze gorsze od narkotyków i wywołujące gorsze efekty uboczne.
Lęk powinien Ci niebawem wrócić do poziomu wyjściowego.
intel

Sortuj wg