SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Vengence 31 paź 2015, 16:15
Próba mikrofonu. :time:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

SSRI-temat ogólny

przez Umpero 01 lis 2015, 17:16
Już po raz kolejny na tym forum czytam w tematach o konkretnych SSRI, że te leki wpływają na sprawność intelektualną i osoby biorące je piszą, że im dłużej je przyjmują to tym większe mają kłopoty z pamięcią. O co w tym wszystkim chodzi? Rzeczywiście tak jest i na to mają wpływ SSRI ?

SSRI-temat ogólny

przez elo 01 lis 2015, 17:23
Umpero napisał(a):Już po raz kolejny na tym forum czytam w tematach o konkretnych SSRI, że te leki wpływają na sprawność intelektualną i osoby biorące je piszą, że im dłużej je przyjmują to tym większe mają kłopoty z pamięcią. O co w tym wszystkim chodzi? Rzeczywiście tak jest i na to mają wpływ SSRI ?

ja z pamiecia mialam problemy praktycznie od zawsze wiec na ten temat nie moge sie wypowiadac ALE co do sprawnosci intelektualnej to faktycznie maja na nia duzy wplyw i mi ja poprawily znacznie - bez ssri to bylo dno i 3 metry mulu
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez Umpero 01 lis 2015, 17:56
Rozumiem, że wpłynęły pozytywnie ?
Jeśli tak to możesz doprecyzować ?

SSRI-temat ogólny

przez elo 01 lis 2015, 18:09
na ja przed rozpoczeciem leczenie bylam po prostu wrakiem czlowieka mialam problemy z najprostszymi czynnosciami typu wstanie z lozka i ubranie sie a co dopiero mowic o studiowaniu/pracowaniu albo wlasnie o logicznym mysleniu z ktorym kompletnie sobie nie radzilam - teraz zas po latach dwoch przyjmowania lekow funkcje poznawcze sie wyostrzyly i moge jakos podjac sie tych najbanalniejczych spraw
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

SSRI-temat ogólny

przez padaka 01 lis 2015, 18:25
Elo ma dodatkowo padakę, więc nic dziwnego, że kiedy zaczęła leczenie przeciwpadaczkowe, to jej funkcje poznawcze się poprawiły, bo ta choroba silnie je osłabia.

Miałem takie same diagnozy co ona, jednak F20.0 zostało śkreślone, bo okazało się, że psychozy były objawami padaczki. Od kiedy biorę leki na padaczkę, to nie muszę już brać neuroleptyków, które nie wiele pomagały, a wręcz szkodziły.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

SSRI-temat ogólny

przez Umpero 01 lis 2015, 18:27
Czy jak brałem wcześniej kilka lat jeden SSRI, teraz przeszedłem na inny i jak będę chciał wrócić do tego pierwszego to czy wystąpią skutki uboczne tego pierwszego ? Około 2 miesiące temu lekarz zmienił mi z escitalopramu na paroksetyne. Jakiś tydzień temu odstawiłem paro bo nie szło wytrzymać. Obecnie od tygodnia jest sertralina, której skutki uboczne też dają sobie znać. Jestem zmęczony już tymi ubocznymi i zastanawiam się czy nie wrócić na esci na którym było stabilnie.

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 01 lis 2015, 18:43
Umpero,
na początku moga się pojawić , ale dasz radę . Najlepiej wchodż z Esci ( zaczynaj ) od połowy dawki do-celowej . Z czasem sobie podniesiesz ,a uboków juz nie będzie . Musisz tak zakombinować , żeby oszukać organizm .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

SSRI-temat ogólny

przez Umpero 01 lis 2015, 18:49
Ehh sam już nie wiem co robić. Po co ja esci odstawiałem skoro było dobrze ? Lekarz zasugerował, a ja podchwyciłem, że może będzie lepiej. Zamieszałem. Dopiero tydzień jestem na sertralinie i nie wiem co mam robić. Łykać sertralinie i czekać, że może zaskoczy czy wracać na esci. Co prawda bardzo dawno zaczynałem przygodę z esci, ale nie pamiętam żebym w ogóle miał skutki uboczne na tym leku.

SSRI-temat ogólny

przez Kalebx3 01 lis 2015, 18:59
Ehh sam już nie wiem co robić. Po co ja esci odstawiałem skoro było dobrze ?

nie panikuj i nie płacz .
Facet jesteś z jajcami i nie taki jeszcze problem pokonasz - rozwiążesz .
Masz nauczkę ,że jak jest dobrze,,, to lepiej nie pajacować .
Ja raz zapajacowałem z "RC_ chińskie gówno" i 2 lata po tym jeszcze lęki mam ,,, ale dam sobie radę ,,,i Ty sobie dasz radę. A ,że ciężko ,to normalka .
Głowa do góry !!! ;) , chyba ,że chcesz wylądować na cmentarzu .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

SSRI-temat ogólny

przez Umpero 01 lis 2015, 19:19
Tak, wiem. Próbuje się pocieszać, że przecież cały życie tak nie będzie i że (mam nadzieję) wrócę do stanu jaki miałem na esci. Tylko nie wiem czy brnąć w sertralinę i dać jej szansę czy wracać na esci ?

SSRI-temat ogólny

przez monapayne 04 lis 2015, 18:40
Lekarz odstawił mi leki z dnia na dzień. Zaufałam. A teraz mam depresję psychotyczną znów.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

SSRI-temat ogólny

przez Nevada 13 gru 2015, 19:52
po ilu dniach od zakończenia brania SSRI można zacząć suplementować 5HTP?
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

SSRI-temat ogólny

przez Ricah 13 gru 2015, 20:28
Nevada, zalezy jakie SSRI. Raczej bez wiekszych obaw mozesz tak czy siak suplementowac 5htp, o ile nie bedziesz bral/a horrendalnych dawek.
Agomelatyna 25mg
some shit

Sortuj wg