Czy leki pomogły wam na objawy somatyczne?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Czy leki pomogły wam na objawy somatyczne?

przez hanca84 31 maja 2009, 22:04
Nie miałam tylko kolonoskopii, ale lekarze mówią, że nie jest potrzebna. Niestety wszystkie leki typu Tribux, Debridat, Dusphatalin działają na mnie bardzo zapierająco. Poza tym gdyby miały działać, działałaby też dieta lekkostrawna.A na mnie nie działa nic.

Jesli Efectin nie podziała, pogadam z moim lekarzem, chociaż nie wiem co ważniejsze - jelita czy depresja.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez Honey_lady 31 maja 2009, 22:08
Przy zesp. jelta drażl. kolonoskopia nie jest potrzebna?
A od kiedy? Ja miałam dwukrotnie w 2 letnim odstępie czasu. Dla sprawdzenia czy nie ma wrzodziejacego zapalenia. Nie daj sie zbyć. Mozna to zrobić w znieczuleniu. Bedziesz miala pewność.

przez hanca84 01 cze 2009, 09:22
To nie takie proste, państwowo mi jej nie zrobią, bo kolejka do gastrologa w moim mieście sięga kilku miesięcy. No a prywatnie to kupa kasy.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adwentystka 11 sie 2010, 18:06
jestem tu nowa.witam.proszę pomóżcie.od zeszłego roku bolą mnie plecy szyja i w brzuchu,to jest takie napięcie ,ciągniecie,ciezkośc,ściskanie.dostaje świra,byłam na terapi rozwalili mnie dokładnie,teraz biore welafax oo 5 tygodni.zaczynam szósty.jestem od dwOch tygoni zalamana,wciąz płaczę nie widzę efektów leczenia,wczesniej bralam asertin i czasem miałam lepsze dni choc objawy nie minely,teraz mam doła wsluchuje sie w swoje ciało.już nie mogę.a lekarka mówi ze to moje zniechęcenie powoduje ten płacz bo jestem nicierpliwa,ale męczę się z tymi bólami codziennienie od rana do nocy

przez Zenonek 11 sie 2010, 18:12
Adwentystka,

Po 6 tygodniach powinna byc poczatkowa poprawa, a ty masz jeszcze skutki uboczne. moze to lek nie dla ciebie ?

Moze pogadaj z lekarzem o zmianie leku ?

przez Adwentystka 11 sie 2010, 18:41
dziękuję za odpowiedz.byłam już u dwoch lekarzy i mówia żeby poczekac jeszcze,ten placz zacząl mi sie po 4 tygodniach brania leku.wczesniej nie mialam zadnych skutków oprócz pocenia

przez Zenonek 11 sie 2010, 18:45
Adwentystka napisał(a):dziękuję za odpowiedz.byłam już u dwoch lekarzy i mówia żeby poczekac jeszcze,ten placz zacząl mi sie po 4 tygodniach brania leku.wczesniej nie mialam zadnych skutków oprócz pocenia

To wedlug mnie gadaja glupoty. Lek lub ta dawka ewidentnie na ciebie nie dziala.

Nie ma raczej sensu brac go dalej - co tu duzo mowic, gdbyby byla chociaz stabilizacja, a tu masz pogorszenie. Idz do innego lekarza i wyzuc ten lek w cholere.

przez Adwentystka 11 sie 2010, 19:11
własnie idę jutro,chcę mnie tez wysłac do szpitala moja pani doktor

przez polo 14 sie 2010, 15:36
Mi lexapro pomoglo jeżeli chodzi o objawy somatyczne, ale to przede wszystkim działało w ten sposób, że przestawały mi przeszkadzać aż tak bardzo, przestawałem na nie zwracać uwagę i wtedy przerywane było błedne koło i w ten sposób również fizycznie objawy zanikały
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez Adwentystka 14 sie 2010, 19:32
od dwóch dni czuję się troszkę lepiej.nawet sie uśmicham,nie chce zapeszac ale może jednak jest nadzieja?

przez sebastian86 01 kwi 2011, 13:09
mi pomogly w duzym stopniu. a jak wam?
We Are The Champions 2016(L)

przez rage13 28 cze 2011, 16:07
Zdecydowanie antydepresyjnie działała na mnie paroksetyna jednak skutki niepożądane wzięły górę.

przez bad brain 28 cze 2011, 23:01
Lerivon + wellbutrin działa super przeciwbólowo na kości a w ogóle antydepresanty likwidują często skłonność do rozwolnień zwłaszcza przy ibs i podobnych "fantazjach".

przez learningtofly 07 lip 2011, 12:30
Witajcie
Czekam na wizytę u lekarza, ale chciałabym wstępnie zorientować się w temacie zanim tam pójdę.
Nie wiem czy w ogóle mam nerwicę, ale wszystko wskazuje na to, że tak.
Mam sporo objawów, które mi utrudniają życie, typu bóle, odruchy wymiotne, niechęć do jedzenia no i lęk.
To, co przeżywam obecnie związane jest z konkretną sytuacją, ale takie nerwicowe objawy miałam właściwie od dawna, tylko słabo nasilone, różne w różnych sytuacjach stresowych i się nimi nie przejmowałam.
Teraz nie dają mi normalnie funkcjonować.
Mam Xanax 0,5 sr od lekarza 1 kontaktu, biorę go od 3 dni, bo jest mi już na prawdę źle.
Pierwsza tabletka to było jak wybawienie, zjadłam ją pod wieczór, akurat ktoś do mnie zadzwonił, przegadałam trochę czasu i po rozmowie ze zdziwieniem odkryłam, że już nic mnie nie boli ... jak ręką odjął.
Potem kolejne 2 dni brałam go już wcześniej - w pracy. I wczoraj ledwo siedziałam z otwartymi oczami, nie mówiąc już o tym,żeby coś zrobić.
Czy to jest dobry lek dla mnie? Najgorsze jest to, że wczoraj mimo, że go zjadłam lęki i tak mnie dopadły.
Kolejna sprawa, że boję się uzależnienia .. chciałabym się wyleczyć szybko i skutecznie, pracować nad sobą, nie chcę się rozczulać nad sobą, nie chcę tej nerwicy, chcę normalnie żyć. Muszę pracować, nie mogę iść na L4, bo ja właśnie boję się siedzieć sama w domu.
Czy jest jakiś lek, który mi pomoże?
Dodam, że mam mega niskie ciśnienie ..

Sortuj wg