jaki lek ..

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Bioxetin (fluokseyna) czy seroxat?

przez Julia - gość 19 sie 2005, 17:44
Bralam bioxetin przez rok razem ze spamilanem.pomogl.stalam sie bardziej odwazna,zadowolona.a mialam bardzo powazne problemy(depresja,nerwica,leki).potem niestety przestalam brac.trafilam do innego lekarza i zaczelam szukac czegos jeszcze bardziej skutecznego.nic nie pomoglo.terz znowu stoje przed wyborem:sprawdzony bioxetin,ktory jednak nie pomaga zbyt na leki czy seroxat,typowo nalekowy,ale podobno usypia?ja jestem studentka i oczekuje od leku dzialania dynamizujacego.czy ktos moglby mi doradzic co byloby lepsze?czy pogodzic sie z "nieidealnym" dzialaniem przeciwlekowym bioxetinu czy tez zaryzykowac dzialanie nasenne seroxatu?slyszalam tez ze seroxat trudniej odstawic.bardzo prosze o pordy.[/code]
Julia - gość

przez Gość 24 sie 2005, 21:55
Tez studiuję i chwalę sobie seroxat, usypiał mnie tylko na poczštku, faktycznie dosyć mocno, ale sie unormowało. Teraz tez przechodzę różne jazdy odwykowe, ale na życzenie, bo odstawiłam, a powinnam brac połówkę. Mysle, że przy łagodnym zmniejszaniu dawki nie byłoby problemu. Pozdrawiam
Gość

przez alvesta 24 sie 2005, 21:58
Ten goœć powyżej to ja- alvesta- jestem nowa - pozdrawiam wszystkich ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalena 26 sie 2005, 09:10
Brałam bioxetin. Skuteczniejszy jednak jest tkz. Effectin 75R. To nowy lek..nie usypia i nie uzaleznia. Mozna go brac pzrez dwa miesišce..potem jeden miesišc przerwy i dalej. Ale jest drogi. Mniej się nieco przy nim je..więc można troszke schudnšc. Ale jest naprawde dobry..innym lekiem jest Moklar..energetyzujšcy ..teraz własnie go biore..i już po 3 dniach zazywania po pracy odwiedziłam kolezanke. A ja nigdy ..od niepamietnych czasów nie spotykam się z nikim.Nawet zaczełam uprawiac znów jogging. Pomaga bardzo w koncentracji. Polecam (oczywiœcie po konsultacji z lekażem).

Seroxat czy Efektin

przez TOMASZ 26 sie 2005, 13:25
Co jest lepsze na leki seroxat czy efektin od trzech miesiecy biore seroxat troche pomugl ale efekty nie sa zbyt zadowalajac. Chce zmienic na efektin ale nie wiem czy to dobry wybor

Caps lock? Juz nie ;) (dop. Lith)
TOMASZ

przez agnes 26 sie 2005, 21:49
Przez dłuzszy czas zazywałam Efektin ER, tego drugiego leku nie znam. Muszę przyznac, że w moim przypadku żaden lek tak naprawdę nie likwidował lęków, jednakże leczenie Efektinem wspominam jako najbardziej efektywne a brałam mnóstwo innych leków...niestety! Każdy człowiek reaguje na leki indywidualnie więc trudno przewidziec jak to będzie w Twoim przypadku. Szczerze zyczę jak najlepszych efektów w farmakoterapii.

przez skorpius 28 sie 2005, 13:05
tomek, ja jestem nowy na tym forum, biorę seroxat od trzech miesięcy i odczuwam wyraŸnš poprawę , coprawda nie 100 % ale jest, moje lęki ustały, lekarz i tak każe mi brać seroxat w dawce 40 mg, ja jš biorę w dawce 30 mg, nauczyłem sie jednego, że nie ma sensu zmiany dawki przy lepszym samopoczuciu, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem, seroxat podobno pomógł wielu , pozdrawiam

przez alvesta 29 sie 2005, 21:53
Też miałam taki dylemat, który lepszy, brałam Seroxat, a chciałam przejœc na Effectin z tego powodu, że hamuje apetyt, ale zostałam przy Seroxacie. To był mój pierwszy lek psychotropowy, któremu chyba zawdzięczam życie, wycišnšł mnie z ostrego załamania nerwowego..

przez Grzela 30 sie 2005, 22:56
magdalena napisał(a):Brałam bioxetin. Skuteczniejszy jednak jest tkz. Effectin 75R. To nowy lek..nie usypia i nie uzaleznia. Mozna go brac pzrez dwa miesišce..potem jeden miesišc przerwy i dalej. Ale jest drogi. Mniej się nieco przy nim je..więc można troszke schudnšc. Ale jest naprawde dobry..innym lekiem jest Moklar..energetyzujšcy ..teraz własnie go biore..i już po 3 dniach zazywania po pracy odwiedziłam kolezanke. A ja nigdy ..od niepamietnych czasów nie spotykam się z nikim.Nawet zaczełam uprawiac znów jogging. Pomaga bardzo w koncentracji. Polecam (oczywiœcie po konsultacji z lekażem).

A można się zapytac jaka jest jego cena bo właœnie został mi przepisany.

przez Gość 31 sie 2005, 09:11
Niestety effectin jest drogi. Ja płace 50% ceny...to jest: 52zł. Ponieważ lek należałoby brac przez dłuższy czas lekarz powinien własnie wypisac recepte z 50% płatnoœci. Lek działa lepiej i szybciej niż bioxetin..także reguluje zaburzenia łaknienia. A bioxetin to nic innego jak popularny prozak.;) :wink: powodzenia... :)
Gość

przez magdalena 31 sie 2005, 09:13
...i Moklar..nie wiem ile dostałam bo lekarz dał mi próbne opakowanie gratis. Ale napewno zdecydowanie tańszy niż Effectin.

przez Gość 28 wrz 2005, 10:04
z tego co ostatnio czytalam seroxat nalezy do grupy niebezpiczny lekow powodujacych samobojstwa ( czytalam to we Wproscie) chociaz 2 lata temu bralam ten lek i czulam sie swietnie teraz lekarz przypisal mi effectin zobaczymy widze pozytywne opisy leku :D
Gość

przez skorpius 28 wrz 2005, 10:21
Anonymous napisał(a):z tego co ostatnio czytalam seroxat nalezy do grupy niebezpiczny lekow powodujacych samobojstwa ( czytalam to we Wproscie) chociaz 2 lata temu bralam ten lek i czulam sie swietnie teraz lekarz przypisal mi effectin zobaczymy widze pozytywne opisy leku :D

wiesz co ja czytałem biuletyn wydany przez toważystwo psychiatryczne w stanach zjednoczonych, i piszš tam o możliwoœci wystšpienia prób samobojczych ale nie sš one zwišzane z braniem leków lecz ze stanem w jakim człowiek się znajduje, czyli lęk i depresja, seroxat jest jednym z bezpieczniejszych leków z grupy wychwytu zwrotnego serotoniny SSRI,

przez Gość 05 paź 2005, 10:54
nie zgodze sie z toba poniewaz rozmawialam z moim psychiatra i powiedzial mi on ze seroxat jest najmniej przebadanym lekiem i nigdy nie przepisal go swoim pacjentom ................................ i co tu myslec???
Gość

Sortuj wg