KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Dark Knight 05 paź 2013, 23:25
u mnie same skutki uboczne zero pozytywnych czas zmienic lek moje pytanie brzmi co lepsze na fobie społeczna wenla czy paro ?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 06 paź 2013, 00:44
Ja to ci wogole srii nie polecam, jezeli ktos mnie pamieta z czasow kiedy bralem srri to wie ze wylewalem na nie najwieksze pomyje, natomiast wenlafaksynka jest raczej wporzadku, nie ogarniala mi tematu, a w wiekszych dawkach adrenalina denerwowala, ale napewno jest bardziej warta wyprobowania. Albo mozesz sprobowac amilitryptyline. Ja jej nie bralem, ale sie zastanawiam. Iza u mnie dobrze nie jest. Dobrze ze sobie kogos znalazlas. Zawsze mowilem ze dziewczyny maja lepiej bo my o nie zabiegamy:) Ja w swoim stanie nie jestem w stanie zabiegac o kogo kolwiek. Wspolne mamy to ze ja rowniez pracuje i nie chce jej stracic, bynajmniej do swiat. Czuje sie nienaturalnie w glowie, na poziomie oczu, czola. Intelekt jest taki ze go nie ma wcale. Przychodze do domu to na mardzie jestem sraczko\buraczkowy, wiesz cos sie burzy. Moze to ta seretonina. No i oczywiscie odczucie w piersi: niedosytu, niezaspokojenia, potrzeba ukojenia. Przykre to jest, szczegolnie w pracy wsrod ludzi. I tyle wlasciwie. Zaden psycholog mi nie wmowi ze jest dobrze ze ja sobie to wymyslam. Jest w pewna proznia, dysonans i koniec kropka, takie sa fakty. Wiecej oczekuje od leku ktory badz co badz wycina libido. Mysle ze on na dzien dzisiejszy nie rownowazy przekaznictwa. Juz nie wiem co pisac, pozno juz jest. Dobranoc.

-- 06 paź 2013, 12:39 --

Chcialbym sie zapisac na kingboxing, ale calkowicie nie mam pojecia co z tego wyjdzie. Bez ostrej percepcji moze byc lipa, no i jak moj organizm wytrzyma ciezki trening:)
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez ewelina123 09 paź 2013, 10:31
hej biorę anafranil od 2.5 miesiąca bardzo mi pomógł biorę na razy dziennie po 75mg. Ale teraz coś jest nie tak cała drżę boli mnie głowa i czuje się jakbym nie była sobą. czy ktoś wie co mi jest lub czy ktoś miał tak? proszę o pomoc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 10 paź 2013, 13:25
czy bral ktos franka a pozniej przeszedl na amilitryptyline? Czy po niej wiecej rzeczy sie chce, jest wieksza jasnosc umyslu? Bo mi na franku nawet jesc sie nie chce, wsrod ludzi mam pustke intelektualna, nie jestem w stanie prowadzic rozmowy. Rano nie chce sie wstawac z lozka, spie do poludnia. Libido wogole nie ma. Ludzie co to za zycie? Jestem zawieszonym w czasie bezmozgiem. Najgorzej czuje sie w srod ludzi w pracy. W piersiach nakreca sie dysonans w piersi.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Izaaa 13 paź 2013, 12:02
depresyjny, przykro mi ze tak sie czujesz i rozumiem cie doskonale bo tez przez wiele lat tak sie czułam. Wiele lat przeżyłam w stanie ogłupiającym, obojetnym na wszystko itp. ale to było jedyne wyjscie i musiałam sie z tym pogodzic. Teraz jestem na nizszej dawce anafranilu wiec jest troche lepiej jesli chodzi o intelekt ale objawy odstawienne daja mi mocno popalic. Wiesz co jest smieszne i smutne zarazem ze po roku czasu pracowania dopiero teraz klienci pytaja sie o moje imie i mam z nimi lepszy kontakt. Pamietam tez co powiedziała mi kiedys siostra mojego meża.To było w 3 miesiecznej przerwie od anafranilu. Powiedziała ze sie zmieniłam duzo na lepsze i własnie chodziło jej o ten okres kiedy nie byłam na franku. No bo wiesz wtedy moje kontakty z nia i innymi ludzmi było dobre i normalne.
Wiesz zycie nie zawsze jest łatwe ale sie nie poddawaj i mimo trudnosci musisz marzyc i wierzyc ze bedzie lepiej. Jezeli ci franek nie pomaga moze spróbuj z innym lekiem lub jakies łaczenie.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 14 paź 2013, 16:46
No dzieki, wiesz nastepna bedzie napewno amilitryptylina jezeli anafranil sie nie sprawdzi. Czuje ze mam problem na poziomie czola, w tym miejscu nie ma takiej wentylacji. Intuicyjnie mysle o platach czolowych jako o sprawcy mojego balaganu. Dzisiaj bylem 6,5 godz w pracy. I jak wrocilem i jak to napiecie ze mnie zeszlo to oczywiscie zastopily je czerwone policzki. I nie ma mnie, niezdolnosc do niczego. A jak w pracy slucham jakiejs rozmowy to wydaje mi sie jak by rozmowa byla nie po polsku. Nie znam sie, ale chcialbym zeby lek mi pomogl calkowicie, zeby bylo jak przed choroba, a nie z patologi wciaga w patologie. Chcialbym sie zapisac na sporty walki, w przyszlosci moze wyjechac do innego miasta, ale nie moge miec zamulonego mozgu i samoswiadomosci, bo nie zrealizuje nic. Slowo daje ze ten mozg to nie jest moj. Tak od czola, moze troche wyzej.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Izaaa 15 paź 2013, 20:22
Czy to dzwine uczucie na poziome czoła miałeś także przed rozpoczęciem zazywania Anafranilu? Jak długo leczysz sie juz frankiem?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 16 paź 2013, 12:32
Lecze sie od 17 roku zycia. Teraz mam 24, wiesz ja bym sie nie czepial az tak bardzo subiektywnych odczuc zeby nie intelekt. Jak ja siedze u dentysty, ona mowi mi ze rano trzeba szczotkowac, nitkowac a wieczorem jeszcze plukac plynem a do mnie to wogole nie dociera, pytam sie to wieczorem trzeba to, to i to? I w tym samym czasie uswiadamiam sobie ze nie wiem co trzeba rano, albo jestem w szkole, pokazywane sa techniki zwiazane z fizjoterapia, jedna reke przyloz tu, druga tu i ja nie potrafie tego powtorzyc. Ja nie robie z siebie ofiary, ale to mnie najnormalniej w swiecie irytuje. Ciekaw jestem czy to minie od anafranilu, w sensie ze to powoduje choroba czy nie. Bo jezeli przypuscmy amilitryptylina mogla by w tym wzgledzie pomoc to poddaje w watpliwosc dlugoterminowe branie franka. Poprostu zastanawiam sie dlaczego tak jest .
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez olcha 22 paź 2013, 22:51
JAK PORADZIC SOBIE Z NADMIERNYM POCENIEM SIĘ I UDERZENIAMI GORĄCA w przypadku przyjmowania Anafranilu ? Mam też kołatanie serca i nie stac mnie na żaden wysiłek fizyczny.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 23 paź 2013, 00:15
pocenia nie opanujesz, serce powinien wyciszac a nie pobudzac,. Ja jestem ciekawy skad czerwona twarz i uczucie w srod ludzi tak przykre somatyczne w piersiach. Idac tokiem myslenia czerwonej twarzy to chyba to wstyd:( ssanie, dysonans.Spojrzec komus w oczy tez boli,
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez fozzie 23 paź 2013, 11:46
Faktycznie, od kiedy biorę anafranil pocę się niesamowicie. Są jednak pozytywne objawy. Uregulowały mi się problemy z biegunkami i częstym oddawaniem moczu.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Another_World 23 paź 2013, 15:40
olcha napisał(a):JAK PORADZIC SOBIE Z NADMIERNYM POCENIEM SIĘ I UDERZENIAMI GORĄCA w przypadku przyjmowania Anafranilu ? Mam też kołatanie serca i nie stac mnie na żaden wysiłek fizyczny.

Nie da rady. Objawy typu, pocenie się, uderzenia gorąca, zaparcia (u kogoś kto cierpiał na biegunki będzie od tej pory jak normalny człowiek - bez zaparc , ani biegunek :P) itd. to "zasługa" działania antycholinergicznego, które pod wzgl. efektów ubocznych stanowi o róznicy pomiędzy SSRI,a TLPD. Na upartego można by łykać co kilka min. mikrodawkę agonisty rec. muskarynowych :P, ale toksyczność takiego kontrleczenia byłaby ogromna :) - więc między bajki z tym :D

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez depresyjny 23 paź 2013, 23:59
A czy amilitryptylina pod jakims wzgledem moze przewyzszac franka w dzialaniu terapeutycznym? Czy w wiekszym stopniu odtwarza polaczenia miedzy neuronami? Dzisiaj w pracy jedna osoba zapytala sie czy sie jej boje bo sprawiam takie wrazenie. Jestem napiety w klacie, jakam sie, zacinam, mam elokwencje slaba, pustka w glowie i sie w tej glowie nienaturalnie czuje. Chodzi mi o to czy mogla by mi pomoc lepiej od franka z jakichs wzgledow? Franka 2 tyg temu zwiekszylem do 150 mg. Napisze ze wysilek umyslowy ktory sprawia praca sprawia ze po powrocie do domu jestem czerwony od nosa na boki na policzkach, a po jakims czasie czerwien znika.
depresyjny

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez In_Chains_Of_DD 27 paź 2013, 12:04
Ja podmieniłem wenlafaksynę w CRF (California Rocket Fuel) na klomipraminę i obecnie łykam ją z mirtazapiną, uważam, że to bardziej udane połączenie :smile: Powiem, szczerze, że klomipramina jako jedyna ze wszystkich leków rusza mi tą mgłę umysłową, lepiej kontaktuje na niej. To chyba najlepszy lek na depersonalizację/derealizację mimo, że jej nie wyleczył u mnie, ale przynajmniej chociaż minimalnie "ożywia".

Sortuj wg