MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Psychopharm 21 lip 2015, 18:33
Nie no już nie przesadzajmy z tymi badanami genetycznymi :)

Depression and anxiety in relation to catechol-O-methyltransferase Val158Met genotype in the general population: The Nord-Trøndelag Health Study (HUNT)

"In this population-based study, no clear association between the Val158Met polymorphism and depression and anxiety was revealed. The Met/Met genotype was less likely among men with depression defined as HADS-D ≥ 11, but this may be an incidental finding."

W tym linku z polskim artykułem nie ma nic o depresji, tylko o psychozach, afektywnych dwubiegunowych itp.

Nie spieszy mi się by wywalić parę stów na coś co ma lekki związek z zaburzeniami depresyjnymi. Badanie mutacji MTHFR ma sens, bo w takim przypadku zaburzone będzie tworzenie wszystkich trzech neuroprzekaźników, 70% ludzi z depresją ma mutację tego genu a uzupełnianie folianu znalazło ujście w formie medycznego produktu o nazwie Deplin który cieszy się w USA dobrą opinią. Polecam artykuł Stahla na ten temat:

"L-methylfolate: a vitamin for your monoamines"

https://www.researchgate.net/profile/St ... inViewer=1

kalikali1 czytałem opinie ludzi o tym - ma to krótkotrwałe działanie euforyzujące ale czy to jest droga do leczenia depresji? Poza tym osoby to biorące skarżyły się na mocne pobudzenie sympatycznego układu nerwowego (coś czego osobiście nie znoszę) - przyspieszenie akcji serca, wzrost ciśnienia - niektórzy lądowali z tym na SOR.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 21 lip 2015, 19:20
Psychopharm napisał(a):na polskim rynku jest, ale czy leki dostępne na polskim rynku są wyznacznikiem dobrego doboru leków? :mrgreen: Śmiem wątpić.

Nie, ale może być to alternatywa dla mirtazapiny. Czy lepsza, to już kwestia wypróbowania.

Co do nieumieszczenia escytalopramu i mirtazapiny na liście leków nierefundowanych to uważam, że jest to duży błąd.
Wyrzuciłbym natomiast z w/w listy tianeptynę i moklobemid.

Psychopharm napisał(a):Pytałem jak wyczajasz, że to co czujesz jest z blokady 5-HT2a a co z blokady 5-HT2c - skąd wiesz, że czujesz uspokojenie na blokadzie 5-HT2a? Tzn chodzi mi o to, że w przypadku leku takiego jak mirtazapina czy mianseryna tego nie wyczaisz bo lek blokuje i to i to.

Tak, właśnie w odniesieniu do trazodonu. Natomiast różnica ta pomiędzy mianseryną i mirtazapiną jest nie do zauważenia. Natomiast na mirtazapinie mocno odczuwałem działanie noradrenergiczne, byłem dość nerwowy i miałem problemy ze snem.

Psychopharm napisał(a):Ale antagoniści 5-HT3 wykazują działanie przeciwdepresyjne więc nic nie jest takie jasne. Mirtazapina to bardzo złożony lek, ma za dużo działań na receptory by wyczaić co i jak, ale czuję, że coś w tym leku częściowo blokuje dopaminę (mimo, że zwiększa uwalnianie w PFC), być może w innych obszarach mózgu.

Do tego właśnie zmierzałem.

Psychopharm napisał(a):być może właśnie agonizm 5-HT2a i 5-HT3, co zwiększa uwalnianie dopaminy.

Ale jednak anhedonię czułeś większą na SSRI niż na mirtazapinie...

przez artur1978 21 lip 2015, 21:05
Psychopharm napisał(a):Nie no już nie przesadzajmy z tymi badanami genetycznymi :)

Depression and anxiety in relation to catechol-O-methyltransferase Val158Met genotype in the general population: The Nord-Trøndelag Health Study (HUNT)

"In this population-based study, no clear association between the Val158Met polymorphism and depression and anxiety was revealed. The Met/Met genotype was less likely among men with depression defined as HADS-D ≥ 11, but this may be an incidental finding."

W tym linku z polskim artykułem nie ma nic o depresji, tylko o psychozach, afektywnych dwubiegunowych itp.

Nie spieszy mi się by wywalić parę stów na coś co ma lekki związek z zaburzeniami depresyjnymi. Badanie mutacji MTHFR ma sens, bo w takim przypadku zaburzone będzie tworzenie wszystkich trzech neuroprzekaźników, 70% ludzi z depresją ma mutację tego genu a uzupełnianie folianu znalazło ujście w formie medycznego produktu o nazwie Deplin który cieszy się w USA dobrą opinią. Polecam artykuł Stahla na ten temat:

"L-methylfolate: a vitamin for your monoamines"

https://www.researchgate.net/profile/St ... inViewer=1

kalikali1 czytałem opinie ludzi o tym - ma to krótkotrwałe działanie euforyzujące ale czy to jest droga do leczenia depresji? Poza tym osoby to biorące skarżyły się na mocne pobudzenie sympatycznego układu nerwowego (coś czego osobiście nie znoszę) - przyspieszenie akcji serca, wzrost ciśnienia - niektórzy lądowali z tym na SOR.

Dobrze rokujacym sposobem leczenai depresji jest seleginina plus l-fenyloalanina
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6425455
http://www.deprenyl.net/deprenyl/deprenyl-27.htm
Seleginina + PEA jest niebezpieczna z wielu wzgledow.

Nie chodzi mi o to zeby robic badanai ale to cale gadanie o receptorach nei ma sensu, kiedy te receptory nie sa nawet takie same :lol:
Istnieje wiele roznych polimorfizmow co przemnozone przez liczbe receptorow daje ogromna ilosc kombinacji co zreszta widac po roznorodnosci odpiwedzi na ten sam lek.
A jzu w ogole bledem jest pomijanie enzymow, gdzie czesto aktywnosc hydroksylazy tyrozynowej jest duzo istotniejsze niz to czy jakis lek ma sile wiazania o iles tam mneijsza lub wieksza niz inny lek.

Z tym folianem ciekawe tez pewnie sprobuje, na poczatek po tym jak juz bede czysty poleci SAM-e i inositol a pozniej pewnie ten folian.

-- 21 lip 2015, 20:09 --

W sumie jzu znalazlem na ebay angielskim linka nie wkleje ale tanie jak barszcz 60 tabletek za 8 funtow, jzu kupione 60 tabsow po 1000mcg

-- 21 lip 2015, 20:20 --

Tutaj jest bardzo ciekawy link, poczatek jest bardzo mylacy ale z czasem sie rozkreca koles cierpi na anhedonie i opisuje rozne swoje proby, zrobil nawet pelne testy genetyczne O_o
http://www.longecity.org/forum/topic/64 ... hangovers/

-- 21 lip 2015, 20:21 --

Moze by nam admin wydzielil do osobnego watku pod tytulem Anhedonia te posty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oskaka 21 lip 2015, 22:07
6 tydzień 15mg/dzień. Można łączyć z ibuprofenem albo paracetamolem? Jakieś choróbsko się mnie czepiło.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez Vengence 21 lip 2015, 22:30
oskaka napisał(a):6 tydzień 15mg/dzień. Można łączyć z ibuprofenem albo paracetamolem? Jakieś choróbsko się mnie czepiło.

Mozna laczyc.

Psychopharm, Chcesz wyjsc z depresji, to spotykaj sie z kobietami, ktore cie kreca mocno, jak sie zauroczysz i zakochasz to i depresji nie bedzie, dzialanie szybkie, bez skutkow ubocznych i naturalna zajebista chemia z naszego mozgu, polecam :mrgreen: :great:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psychopharm 22 lip 2015, 09:12
Dzięki za radę.

artur1978 ja znalazłem 1 mg 100 tab. za 54 zł. Problem jest taki, że trzeba łykać 15 mg by było to skuteczne (właśnie 15 mg w badaniach wykazało skuteczność, 7,5 mg już nie), więc to 15 tabsów, wychodzi około 200 zł miesięcznie.

-- 22 lip 2015, 09:26 --

PS. Wytrwać długi czas na mirtazapinie jest ciężko - dużo łatwiej np. na SSRI, bo serotonina w badaniach zwiększa "cierpliwość".

"Serotonin promotes patience"

http://www.nature.com/nrn/journal/v13/n ... n3332.html
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 22 lip 2015, 13:13
Psychopharm, Z tymi panienkami, mowilem na prawde powaznie, kobiety potrafia dac wiecej niz mirta+wenla a nawet wiecej niz stymulanty. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 22 lip 2015, 14:02
Psychopharm napisał(a):Dzięki za radę.

artur1978 ja znalazłem 1 mg 100 tab. za 54 zł. Problem jest taki, że trzeba łykać 15 mg by było to skuteczne (właśnie 15 mg w badaniach wykazało skuteczność, 7,5 mg już nie), więc to 15 tabsów, wychodzi około 200 zł miesięcznie.

-- 22 lip 2015, 09:26 --

PS. Wytrwać długi czas na mirtazapinie jest ciężko - dużo łatwiej np. na SSRI, bo serotonina w badaniach zwiększa "cierpliwość".

"Serotonin promotes patience"

http://www.nature.com/nrn/journal/v13/n ... n3332.html

To 15mg to sa przesadzone ilosci, poczytaj ten watek ktory Ci dalem, sporo ludzi juz po 1mg ma ataki leku albo euforie, 15mg to kosmiczna dawka, przy takiej ilosci zabraknie witaminy b12 i dojdzie do tak zwanej pulapki metylacyjnej

The problem that can arise is that too much methylfolate can deplete the body of the active form of B12, methylcobalamin. When B12 gets low inside the cells the usage of methylfolate for it’s two purposes are blocked, and somehow it starts going from the cells to the plasma. So basically we get high folate levels in plasma but we’re unable to use it, so we get a functional deficiency. Taking more methylfolate without B12 will just make the functional folate deficiency worse. This phenomenon is known as methyl trap, folate trap or methylfolate trap. It will take a week or so to develop low intracellular B12 levels when we take high doses of methylfolate, and this is why people (including me) will feel great for a week when starting taking this supplement, but then crash.

This can be avoided by taking B12 with the folate, and there are two main ways to approach this. The first way is to take methylcobalamin - usually sublingually and in doses of >1 mg. This will kickstart methylation and give you all the benefits this might bring, but it won’t leave much folate for the synthesis of BH4, and therefore it won’t help our dopamine problems. The other way to solve the B12/methyl trap issue is to take sublingual hydroxocobalamin, which is an inactive for that converts to methylcobalamin at a steady but low rate. This will prevent methyl trapping as well as preventing all the folate from going down the methylation route.

Co do ceny to proponuje sie nie martwic, bo jesli by sie okazalo skuteczne to moge w Chinach zamowic kolo na przyklad kilograma w jakiejs rozsadnej cenie(pewnie 10 razy taniej niz to wszystko co widzicie w tych sklepach). Jakbyscie widzieli jakie ja mialem kwotowania na witaminy i inne rzeczy to byscie zobaczyli jakie sa chore marze w aptekach.

MOim zdaniem wielka wada mirty to ten antagonizm H1 bo to ma wplyw nei tylko na apetyt i sen ale obniza wydzielanie dopaminy

-- 22 lip 2015, 13:25 --

Chyba sobie walne na 23andme po prostu pelne badanie genetyczne a analize zlece siostrze albo sam pogrzebie przy pomocy roznych narzedzi, bede od razu wiedzial jak metabolizuje dopamine, jak czule sa moje receptory dopaminowe czy mam niedobory enzymow etc

przez estera1 22 lip 2015, 14:29
Hej dawno mnie tu nie bylo ;) niestety znowu musze wrocic do mirty.Mam pytanie do was moge ja brac co drugi dzien?czy musze codziennie?ciekawe czy bede spac jak bralabym co drugi dzien?jak nie zasne to mysle czy nie dorzucic hydroksyzyny 50mg lub ketrel25mg?

przez artur1978 22 lip 2015, 14:34
estera1 napisał(a):Hej dawno mnie tu nie bylo ;) niestety znowu musze wrocic do mirty.Mam pytanie do was moge ja brac co drugi dzien?czy musze codziennie?ciekawe czy bede spac jak bralabym co drugi dzien?jak nie zasne to mysle czy nie dorzucic hydroksyzyny 50mg lub ketrel25mg?

Niby okres poltrwania 40h ale ja wczoraj zamiast 30 mg wzialem wieczorem 15mg i praktycznie zero dzialanai na sen, moze z 3 godziny w nocy spalem ale i tak jestem bardziej rzeski nzi po 12 godzinach snu na mircie.
A po co taka kombinacja?Mozna ewentualnie brac codziennie mniejsza dawke, ketrel + mirta imo niebezpieczne ze wzgledu na zespoly metaboliczne

przez Vengence 22 lip 2015, 14:36
A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??
Czy waga bedzie rosla mimo solidnej diety i ruchu??
Mam zamiar zaczac to brac, dzisiaj dostalem od lekarza mirte, chce dorzucic ja do tianeptyny, zastanawiam sie tez nad tym dzialaniem antagonistycznym tiane i mianseryny, czy z mirta jest to samo??
Nie chce mi sie szukac w necie, moze ktos wie ?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 22 lip 2015, 14:41
Vengence napisał(a):A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??
Mam zamiar zaczac to brac, dzisiaj dostalem od lekarza mirte, chce dorzucic ja do tianeptyny, zastanawiam sie tez nad tym dzialaniem antagonistycznym tiane i mianseryny, czy z mirta jest to samo??

Imo nie ma szans zeby nie utyc, ja sie pilnuje i przez 3 tygodnie juz troche tluszczu zlapalem duzo cwiczac, po prostu sie nie da metabolizm jakis zwolniony albo jakis problem z wykorzystywaniem glukozy

przez Vengence 22 lip 2015, 14:45
artur1978 napisał(a):
Vengence napisał(a):A jam mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek szanasa, by nie utyc na mircie, lub utyc bardzo niewiele??

Imo nie ma szans zeby nie utyc, ja sie pilnuje i przez 3 tygodnie juz troche tluszczu zlapalem duzo cwiczac, po prostu sie nie da metabolizm jakis zwolniony albo jakis problem z wykorzystywaniem glukozy

A jaka dawke przyjmujesz?

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez artur1978 22 lip 2015, 14:47
Vengence napisał(a):
artur1978 napisał(a):

A jaka dawke przyjmujesz?

30mg ale juz schodze, nie ma sensu sie meczyc

Sortuj wg