MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Lord Kapucyn 22 cze 2013, 13:16
Mirta jest bardzo silnym odwrotnym agonistą H1. Ale podczas regularnego stosowania z czasem ten wpływ znacznie słabnie i już nie ma takiego "zmulenia", sedacji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 22 cze 2013, 13:58
elfrid mam zamiar zrobić tomograf nadnerczy czy nie ma jakiegoś gruczolaka produkującego kortyzol, bo czasami mnie pobolewa w lewym boku i nie są to nerki ani wątroba raczej, bo wiem jak one bolą i gdzie są.

Wiem, że to objawy nerwicy i lęku ale żaden SSRI ich w pełni nie wyleczył. Mirta znacząco zmniejsza moją potliwość, zobaczę co będzie z innymi objawami. Wiem, że na pewno potrzeba czasu by coś zauważyć. Na paroksetynie się ze mnie dosłownie lało, pot spływał strużkami i kapało na ziemię.

Dark Passenger tak jak pisałem - to główny minus tego leku. Tak jak naisałeś antagonizm H1 z czasem male. Ale jak ktoś zrobi lek bez tego to będzie super.
miko84

przez elfrid 22 cze 2013, 15:15
miko84, w przypadku takiego gruczolaka poziom korytozolu byłby znacząco ponad normę. Nie możesz iść do internisty i powiedzieć gdzie co i jak boli i zobaczyć co lekarz zaproponuje.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 23 cze 2013, 07:57
wiem, że ten "cudowny" kortyzol, który tak budzi nas z rana można obniżyć trochę przez: DUŻE dawki wit C, kwasy omega3 (np. tran) oraz glutaminę.
miko84, ja również mam rozstępy, jestem szczupły i mam raczej słabsze, w nerwowych sytuacjach drgające mięśnie i problemy z krążeniem. co jeszcze poza mirtą, miansą i tianeptyną? Czy można tianeptynę łączyć z SSRI, czy ze względu na odwrotny mechanizm nie ma to najmniejszego sensu?
elfrid, kwas glutaminowy niezdrowo nas pobudza, stąd agresor i nerwowość. To pięknie stopuje lamotrygina przez oddziaływanie na kanały sodowe. Nie chodzi mi o teoretyzowanie, bo mnie to wali, ale chcę sobie pomóc, kiedy lekarzy mamy do du.y. Brałbym z miejsca większe dawki glutaminy, ale piszą, że przy padaczkowych sprawach raczej zakaz, bo ona może się przekształcać w kwas glutaminowy zamiast GABA.
Swoją drogą ciekawe, że GABA zawsze powstaje z glutaminy (przynajmniej tak wyczytałem). Brać glutaminę czy nie? - oto jest pytanie
Póki co zostaję przy połówce mirty, bo pomaga mi w nieco lepszym spaniu a ja najzwyczajniej w świecie pragnę stabilizacji. Zbyt wiele noradrenaliny póki co do szczęścia nie potrzebuję.

-- 23 cze 2013, 07:01 --

PS. Wiecie, gdzie najczęściej zaopatruję się w medykamenty poza apteką? - w sklepach dla kulturystów, choć wcale nie dźwigam ciężarów ;) Mimo wszystko nerwica i depra to spory ciężar, podczas noszenia, którego dobrze wspomagać ciało: magnez, cynk, wit c, b kompleks, glutamina - zapytajcie "pakerów" - oni to wszystko znają na pamięć
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 23 cze 2013, 08:29
Tańczący z lękami nie ma sensu łączyć tianeptyny z SSRI - bo obydwa leki "ciągną" w przeciwną stronę. Suplementy na obniżenie kortyzolu nie zaszkodzą ale żeby osiągnąć wyraźne terapeutyczne działanie w depresji potrzeba leku.
miko84

przez Lord Kapucyn 23 cze 2013, 08:46
GABA powstaje z kwasu glutaminowego (GLU/E). Anion karboksylowy tego kwasu (forma anionowa jest formą przeważającą w warunkach fizjologicznych) to glutaminian. Enancjomer L kwasu glutaminowego jest aminokwasem endogennym, obecnym w prawie wszystkich białkach. Z kolei glutamina (Gln/Q) to amid kwasu glutaminowego. W suplach zależy czy zastosujemy peptyd glutaminy czy syntetyczną L-glutaminę.

Na podwyższenie GABA nie ma sensu brać glutaminy.

Moderator/ R2 - D2

przez elfrid 23 cze 2013, 12:01
Puenta miała sprowadzać się do tego, że coraz więcej badan wykazuje zwiazek poziomu kwasu glutamionowego i receptorow NMDA, AMPA z chorobami afektywnymi, w tym depresja jednobiegunowa.

przez miko84 23 cze 2013, 12:19
Ale ciężko im będzie zrobić jakiś lek silnie działający na receptory NMDA bez działania powodującego halucynacje - przykład ketamina.
miko84

przez beladin 23 cze 2013, 13:05
Są jakieś nieprzyjemne skutki po odstawieniu mirty? Brałem ostatnie dwa dni 15 i wczorajszej po prostu nie wziąłem. Mam się spodziewać jakiś rewelacji? ..poza zmianami nastroju oczywiście
beladin

przez Lord Kapucyn 23 cze 2013, 13:07
Prawdę mówiąc wątpię skoro niektórzy lekarze zlecają miansę/mirtę doraźnie na "uspokojenie", na "spanie" ze wzgledu na ten potężny odwrotny agonizm H1.

Moderator/ R2 - D2

przez miko84 23 cze 2013, 13:21
beladin raczej nie jest to lek który wywołuje reakcje odstawienne, więc spokojnie.

U mnie na mircie jest w porządku. Zauważyłem zwiększoną motywację do pracy i chęci do działania. Wyraźnie zmniejszyła się też moja potliwość (co w te duszne dni jest przyjemnym plusem).
miko84

przez elfrid 23 cze 2013, 19:45
miko84 napisał(a):Ale ciężko im będzie zrobić jakiś lek silnie działający na receptory NMDA bez działania powodującego halucynacje - przykład ketamina.

Ketaimna to już uderzenie z grubej rury. Większość leków przeciwpadaczkowych jednak działa na kwas glutaminowy wpływając na repceptory NMDA, AMPA.
Ja tu upatruje się skutków depresji, zwłaszcza atypowej. Teoria kortyzolu mnie nie przekonuje. Jego zachwiania powinny być leczone przez endokrynologa. Podobnie jak zaburzenia tarczycy wpływające na afekt. Prawidłowo dobrane leki endokrynologiczne regulują pracę tarczycy, a tym samym niwelują objawy lękowo-depresyjne bez konieczności stosowania leków przeciwdepresyjne. W tym w zespole hashimoto. Czyli L-tyroksyna, leki steroidowe oraz immunsupresyjne.
Jeśli faktycznie tak bardzo wiążesz swoje zaburzenia z kortyzolem antydepy to jak ibuprom na gorączkę. Częściowo pomaga na objawy ale nie leczy,

przez miko84 24 cze 2013, 09:35
elfrid podwyższony kortyzol i niedobory serotoniny to główna teoria depresji w większości badań. Nie musisz w to wierzyć by było to prawdą ;) Nie da się leczyć zachwiań kortyzolu spowodowanych stresem inaczej niż przez leki przeciwdepresyjne! Nie mówimy przecież o zespole cushinga, guzie przysadki czy nadnerczy... Leki steroidowe do leczenia depresji? Wolne żarty, one mogą ją wywołać. Do tego psychozy i stany maniakalne. Leków immunosupresyjnych nie będę komentować bo szkoda. Człowieku endrokrynolog zaraz by Cię wysłał do psychiatry i tyle. I nie mówię tego z powietrza bo byłem u paru endokrynologów.
miko84

przez elfrid 24 cze 2013, 10:15
miko84, No skoro byłeś u tylu lekarzy, zrobiłeś tyle badań, zjadłeś tyle leków, to może czas wykluczyć depresję endogenną, pogodzić się z nerwicą wegetatywną i iść na psychoterapię.
Depresja endogenna (która nota bene występuję najczęściej po 40stce) dobrze się leczy, zwłaszcza przy max dawkach np. sertraliny. Antydepy gorzej działają przy nerwicach i zaburzeniach osobowości. Wnioski?

Sortuj wg