TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 09:11
blackbird, jakiś czas temu miałam początki bulimi, ale teraz zdarza się to epizodycznie. Niemniej jednak lekarka miała na uwadze i lęki i bulimie, przepisując mi ten lek. Ogólnie mam emetofobie (dużo tego się nazbierało :mrgreen: , no ale cóż...co robić? :D ) i ciągłe mdłości, więc zakładam, że przepisany lek działa również rozluźniająco na mięśnie brzucha i przełyku.
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

TRAZODON (Trittico CR)

przez blackbird 11 sie 2012, 10:50
Lajka04, nie do konca rozumiem, czyli na paroksetynie mialas czestsze napady bulimi i dlatego m.in ten triticco?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 11:06
blackbird, nie. Gdy skończyły mi się napady lęku, zaczeła bulimia. Stąd ta zamiana leku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Sikorka77 11 sie 2012, 11:16
ja po trittico nie miałam żadnych zmian na tle odżywiania ( po asertinie nie odczuwałam wcale głodu :/ )

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 14:52
Sikorka77, z kolei Asertin na mnie nie działał w ogóle. Więc może metodą prób i błędów, w końcu trafię na ten właściwy lek :roll:

TRAZODON (Trittico CR)

przez Sikorka77 11 sie 2012, 16:34
Lajka04 napisał(a):Sikorka77, z kolei Asertin na mnie nie działał w ogóle. Więc może metodą prób i błędów, w końcu trafię na ten właściwy lek :roll:

mi nawet szkodził chyba...

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 16:55
Sikorka77, czy w pierwszych dniach brania tego leku bardzo źle się czułaś? Bo ja okropnie :/ Ciągle chce mi się płakać i mam nudności, może to przez zbliżający okres... choć sądze, że to bardziej działanie leku.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Sikorka77 11 sie 2012, 17:05
Lajka04 napisał(a):Sikorka77, czy w pierwszych dniach brania tego leku bardzo źle się czułaś? Bo ja okropnie :/ Ciągle chce mi się płakać i mam nudności, może to przez zbliżający okres... choć sądze, że to bardziej działanie leku.

cała spocona chodziłam, nudności, zerowy głód , chyba bylo mi gorzej niz lepiej wieczorami , w dodatku po pierwszej dawce, ktora byla wieksza niz dalsze, bralam rano a popoludniu mialam odczucie jak na jakiejs fecie czy jakims narkotyku pobudzajacym przesadnie bo po spojrzeniu w lustro mialam calutkie oczy czarne ( tak szerokie źlernice i nie wymyslam) i nie moglam usiedziec na miejscu, potem jak zaczelo ze mnie wszystko "uchodzic" czulam sie fatalnie, płacz , mysli samobojcze, nudnosci, problem z zasypianiem mialam... cos okropnego ! zmniejszylam dawke i nie bylo juz takiej sytuacji ale skutki uboczne pozostaly :/ wiec psychiatra zmienil mi na citabax

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 23:14
Sikorka77, z tego co piszesz, to faktycznie niewesoło to wyglądało :/ długo tak się męczyłaś?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Alienated 11 sie 2012, 23:25
Lajka04, być może ten lek nie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednim wyborem... Też biorę Trittico i w kwestii efektów ubocznych, po prostu nic :!:
Może jedynie trochę zamulało zaraz po przebudzeniu z samego rana przy dawce 150mg zażytej bezpośrednio przed kilkoma godzinami snu...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 23:31
Alienated, "zamulanie" czyli mdłości? Bo akurat to jest to, czego najbardziej się boję :/
Ale wiesz, ja biorę ten lek od paru dni, a jak zdążyłam zauważyć przy braniu innych antydepresantów, początki zawsze są ciężkie. :?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Alienated 11 sie 2012, 23:48
Lajka04, no nie wiem... Tutaj pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale jeśli mi już od początku coś z lekiem nie pasuje, zwykle z niego rezygnuję po kilku dniach... Mam świadomość, że jest przecież masę innych środków o podobnym działaniu, które nie wywołują zupełnie żadnych odczuwalnych skutków ubocznych... Po co więc na siłę przymuszać organizm do czegoś, czego ten wyraźnie nie toleruje... Podkreślam jednak, że to tylko moje podejście... Wcale nie oznaczające jakiejś tam prawdy absolutnej ;) Poprzez "zamulanie" chciałem wyrazić stan, kiedy po prostu człowiek budzi się z rana i zatacza niczym pijany prawie... :? ;)

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lajka04 11 sie 2012, 23:53
Alienated, ja jeszcze poczekam. Z resztą moja lekarka jest teraz na urlopie, i tak czy siak nic nie zdziałam. Jakoś ten miesiąc przemęczę, jak nic się nie zmieni to zmieniam lek definitywnie, bo muszę na październik już być "perfekt" (bo studia :( ).

TRAZODON (Trittico CR)

przez Alienated 12 sie 2012, 00:15
Lajka04, w razie czego wiesz już komu możesz odesłać w przypadku zamiany na inny :P

Sortuj wg