SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dziwne 11 sie 2012, 16:56
czytałem dużo o neuroleptykach i jest pełno objawów ubocznych jak tiki, nawet opisywane jako stałe po odstawieniu, o parkinsonie jako objawie ubocznym stosowania... niby jest to lek na wiki opisywany jako bardzo bezpieczny i z małą szansą na objawy pozapiramidowe, ale jak to się ma w praktyce?? Bo faktycznie biorę go 4 dni i z dnia na dzień czuję się coraz lepiej.. czuję się jak bym z tego wychodził i nie wracał, ale boje się żebym nie miał po dłuższym stosowaniu przez zablokowanie receptorów D2 jakiś mimowolnych ruchów :shock: miał ktoś z was takie złe doświadczenia z tym lekiem?? i jaki czas już bierzecie? Bardzo ważne są dla mnie wasze doświadczenia i postaram się przeczytać cały wątek :smile:

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez depresyjny 11 sie 2012, 17:05
Witam. Myślę że mogę się podzielić swoimi odczuciami, ponieważ biorę 30 mg escitalopramu i 250 mg sulpirydu.
Lek jest u mnie bezpieczny. Lekarz zasugerował do 300 zwiększyć sulpiryd, ale pojawiły się nerwy rozrywające od środka, tarcie noga o nogę. Nie wytrzymałem bo się nie dało tego wytrzymać i wróciłem do 250. Depresyjkę trochę odczuwam. Wiecie takie objawy z rana szczególnie . Głowa jak by nie moja, otumanienie lekkie, smutne oczy, irytujące odczucie w klatce piersiowej, osłabienie. Generalnie wielkiego bólu nie ma, ale objawiki depresyjne irytujące nadal są. Zwiększyć sulpirydu już nie mogę bo moja tolerancja kończy się na 250. Poczekam troszkę i pojadę do lekarza jak dalej taki lekko otumaniony będę, chyba że samo jakoś najdzie. Generalnie sulpiryd jak nie pomoże to i nie zaszkodzi. Chyba że w bardzo dużych dawkach tak jak u mnie te 300.
Biorę już 2 lata . Zaczynałem od 10 escitalopramu i tak średnio raz na 2 miesiące podwyżka. Później włączyłem sulpiryd 50. I tak jakoś zleciało.
Jak było niewiele lepiej, a w zasadzie to takie uczucie jak by czegoś brakowało( teraz też tak jest) to zwiększałem. Z tym że już teraz zwiększyć nie mogę jak pisałem powyżej. ahh
depresyjny

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dziwne 11 sie 2012, 21:04
Podzielę się moim pierwszym spożyciem alkoholu z sulpirydem( 50 mg x2).... tak wyszło przy znajomych :? ehhh. Wypiłem około 300 ml wódki + mocna kawa... nic się nie wydarzyło, po za tym że to połączenie zadziałało jak narkotyk - ostra euforia i odrealnienie. Jednak na drugi dzień pojawiły się lęki i dyskomfort psychiczny. Wiem, że wole już nie ruszać przy sul alkoholu. Bardzo nie przyjemny kac...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 12 sie 2012, 17:45
Dużo ludzi pisze, że ten lek pobudza, ale w jakim dokładnie sensie ?
Dodaje odwagi ? Pewności siebie ? Czy raczej energii do działania / robienia czegoś.
Jeżeli ktoś czegoś się boi ale nie jest zamulony to czy ten lek mu pomoże ? Czy tylko doda powera ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dziwne 12 sie 2012, 21:18
Powiem tak - u mnie. Od urodzenia, nerwica lękowa z somatami, depresja, społeczne wycofanie, fobia społeczna i różne tam schizy... bałem się np zrobić coś w małym quadzie bo jak zaczynałem to myślałem, że on zaraz wybuchnie i mnie zabije :lol: a teraz się już tego nie boje ale nie wiem czy przez trittico czy sulpiryd. neuroprzekaźniki mogą pracować różnie, nikt przez tyle lat tego nie zbadał dogłębnie. Więc nie wiadomo też jak każdy inny na to zareaguje nie popadał bym tu w jakieś schematy działania.... może inni inaczej zareagują ale mnie po prostu wyleczył.

Wydaję mi się, że większym wskaźnikiem było by to jaki neuroprzekaźnik wywołuje u ciebie twoje zaburzenia i wtedy myśleć nad lekiem.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez devnull 15 sie 2012, 17:57
tictac napisał(a):Dużo ludzi pisze, że ten lek pobudza, ale w jakim dokładnie sensie ?
Dodaje odwagi ? Pewności siebie ? Czy raczej energii do działania / robienia czegoś.

Pobudza w sensie psychomotorycznym, jeśli ktoś jest zamulony serotoniną to następuje odhamowanie,
w sensie przywrócenia koncentracji, można odczuć jakby lepsze napięcie mięśni co np. u mnie przydaje
się przy uprawianiu sportu, po prostu stabilizacja dopaminy, jeśli jej stężenie jest za wysokie to następuje
obniżenie, jeśli jest za wysokie to następuje jej zwiększenie, jest to efekt bardzo nietypowy bo lęk
jest obniżony, zaś następuje paradoksalnie lekkie pobudzenie co zachęca do działania, lecz trzeba
się lekko przymusić do tego działania by ten lek miał pole do popisu.

>Jeżeli ktoś czegoś się boi ale nie jest zamulony to czy ten lek mu pomoże ?

Nie pomoże.
Strach to rzecz naturalna i nie należy go ignorować, strach leczy się terapią, podejście typowo poznawczo-behawioralne,
nastawione na oswojenie się ze strachem, jeśli strach jest paraliżujący to na początku terapii stosuje się benzodiazepiny
w minimalnych dawkach, potem się je stopniowo odstawia, a strachu nie ma, bo sytuacja stresogenna jest już "przerobiona".
Wiele fobii i prostych zahamować w taki sposób wyleczyłem u siebie (fobia społeczna, lęk wysokości itp).
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez uzytkownik 20 sie 2012, 18:30
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /178022093 komedia normalnie. Dziennikarze razem ze spanikowanym pacjentem opisują takie dyrdymały... Oczywiście, że sulpiryd w niskich dawkach jest na wrzody i nerwice układu pokarmowego (biegunki na tle nerwowym, nadkwaśność, itd.)
uzytkownik

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Psychotropka`89 20 sie 2012, 19:17
"Inna sprawa, że zalecana dawka była duża, bo aż dwie tabletki dziennie. Wątpię, żebym przeżyła takie uderzenie. "
Ja przyjmuję taką DAWKĘ, jakoś żyję i dobrze się mam. :shock:
Rozwalił mnie ten tekst na łopatki po prostu. :lol: :lol: :lol:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Michuj 20 sie 2012, 19:30
Taaa kiedyś przypadkiem czytałem o pewnej substancji i okazało się, że nie raz przekroczyłem nieświadomie dawkę śmiertelną :P
Loża szyderców

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez devnull 20 sie 2012, 20:45
zaqzax-3 napisał(a): "jeśli jej stężenie jest za wysokie to następuje
obniżenie, jeśli jest za wysokie to następuje jej zwiększenie,"

co za bezsensowny błąd przywaliłem o_O
oczywiście po przecinku chciałem napisać że "a jeśli jej stężenie jest za niskie..."
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 20 sie 2012, 22:29
Dziwne napisał(a):Wydaję mi się, że większym wskaźnikiem było by to jaki neuroprzekaźnik wywołuje u ciebie twoje zaburzenia i wtedy myśleć nad lekiem.

Raczej sam się tego nie dowiem :P Ja mam też od młodych lat takie fazy. Chyba z 5 lat nie jeżdżę już autobusami czy busami.
Nie wybieram się też w dalekie podróże , ani miejsca gdzie nie ma blisko toalety . O wiele lepiej czuje się w nocy niż w dzień poza domem heh. Generalnie jak już zaczną się pobolewania to odpala się błędne koło "brzuch-mózg" i kończy się wc - typowe dla nerwicowców z somatycznymi objawami.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dziwne 22 sie 2012, 08:47
okazało się, że żyłem 21 lat w psychozie nie świadomie :shock: a następstwem depresja i nerwica :shock: . Wszystkie te lata zmarnowałem na jakieś schizy na bani, nie wiem jak ja się z tego pozbieram :shock: Sulpiryd pomógł, ale 14 dzień i popęd do życia spada :?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ladywind 22 sie 2012, 11:01
Niech mi ktoś pomoże :( biore obecnie fevarin na nerwice natręctw i depresje, wcześniej również przerobiłam mase leków SSRI i z różnym skutkiem, lecz praktycznie żaden w pełni mi nie pomógł. Obecnie czuje sie bardzo przychamowana, mam lęk przed ludzmi, ciągle chodze zamulona, nic mi się nie chce, najchetniej bym leżała w łóżku, ale nawet tam nie moge spokojnie poleżec bo napastują mnie różne natretne myśli. Czuje się taka przybita, bez energii, bardzo często pojawiaja się negatywne myśli o sobie, nienawiść, chęć zabicia się. Dodatkowo bardzo skupiam się na swoim ciele, ostatnio zaczęły mi wychodzić włosy co dodaktowo spotegowało lęki i panike, że coś złego się ze mną dzieje.
Nie mam ochoty spotykac się z ludzmi, wrecz straciłam zainteresowanie dosłownie wszystkim. Już nie wiem co mam zrobić, jestem bezislna :(
Prosze niech mi ktos doradzi jaki lek mógłby mnie wyciągnac z tego zahamowania.
Jestem bezsilna
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dziwne 22 sie 2012, 20:05
jeśli u Ciebie jest to związane z psychozą jak u mnie i miałaś coś takiego już w dzieciństwie i wiesz, że jest to wrodzone to z mojego doświadczenia sulpiryd 2 x 50 mg cię z tego po 2 tygodniach wyciągnie, a jeśli to nabyłaś w trakcie życia to nie wiem... już psychiatra musi osądzić.

Sortuj wg