BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

Re: Spamilan

przez Sasasa 01 sie 2010, 02:02
Hej! Witam się od razu, bo to mój pierwszy post :-)

Chciałabym zapytać kobiet, które po Spamilanie miały jakieś zaburzenia miesiączkowania/cyklu, co konkretnie im się działo po tym leku, to znaczy czy miesiączka była wcześniej, czy później, czy były jakieś plamienia np. okołoowulacyjne? A może ból piersi, mlekotok etc? To zresztą jest wymienione w ulotce, ale chciałabym zapytać konkretnych osób, które miały takie skutki uboczne. Gdzieś czytałam, że ktoś miał właśnie na początku przyjmowania Spamilanu jakieś plamienia, ja mam to samo i oczywiście stresuję się, nie wiem, czy to częste... Czy mogłyby odezwać się osoby, które miały tego typu objawy?

pozdrawiam serdecznie,
S.

przez betii 11 sie 2010, 22:23
sasasa potwieradzam u mnie tez pojawily sie plamienia okołoowulacyjne. sama sie tego boje/. cos jest nie tak

przez Sasasa 12 sie 2010, 01:03
Betii, ważne, żeby znać powód, że to nie dzieje się coś innego niedobrego, tylko to skutek uboczny leku :)
Czyli jest nas więcej, z takim skutkiem ubocznym. To przez prolaktynę są te plamienia.

A jak długo już bierzesz Spamilan i czy w każdym cyklu od tej pory były plamienia okołoowulacyjne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez betii 13 sie 2010, 10:24
biore go dopiero ok 3 tyg wiec to moj pierwszy przypadek

przez kasia000 20 wrz 2010, 08:56
mam pytanie o której godzinie go przyjmować? mam zapisany w dawce 10 mg...ale cierpię na bessenność i nie chcę aby mi sie pogorszyło,wiem ,że raczej przed snem nie jest wskazany?
kasia000

przez betii 20 wrz 2010, 22:42
ja mam przyjmowac 3 razy dziennie po 5 mg a teraz lek.zwiekszyla mi na 10 mg i zobaczymy.

przez kasia000 18 lis 2010, 21:01
słuchajcie mam pytanie-czy ten lek pomoże mi odstawic seroxat ...złagodzi objawy lęku?

[Dodane po edycji:]

kurrr...a brać nie brać...?

mam ostatnie pytanko
lekarka zapisała mi spamilan powiedziała ,że mam brać rano i wieczorem ..a jak nie uda sie spać mam wziąźć nawet 2 razy 5 mg..ale w nocy nie umaiłam spać-nie wiem czy to kwestia znów moich myśli czy ta dawka 5 mg nie podziałała?...albo znów wkręcam sie ,że ten lek mnie pobudzi ;-(
i tak rozmyślałam ,że nie spałam...żygać mi sie chce juz moim życiem :why:
dlaczego muszę sie tak meczyc...i sie tak napędzać?
myślałam o tej dopaminie która chyba jest wydzielana jak sie spamilan zażywa ..i kurrr..nie umiałam zasnać..
napisz o co chodzi z tym spamilanem i dopamina?czy ona moze mi nie pozwalac spać czy powinnam spać po spamilanie?
CO SĄDZICIE?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez kasia000 22 lis 2010, 10:59
czy ten lek działa jak SSRI? :szukam:

nikt mi nie chce powiedzieć :why:

przez betii 23 lis 2010, 00:26
hmm ja wiem tyle co na ulotce...
z doswiadczenia wiem ze dziala uspakajajaco i dobrze reaguje z depresantami aktywizujacumi
seroksat aktywizuje gdy bralam go na noc pamietam ze juz o 5 rano bylam rzeska.. mozliwe ze są niepokoje po seroksaie.
z nim bralam chloropritiksen i tisercin.... po to aby lagodzic lęki,
spamilan ma wlasnie lagodzic niepokoje..a jak odstawia sie depresanty wlasnie wzmozone napiecie moze byc.
ja zawsze zaczyma od malutkiej dawki by organizm przyzwyczaic.
mi lekarka tez mowila ze mozna zwiekszyc dawke.
ja uwazam tak. lekarz zapisuje.ma wiedze ksiazkową. doswiadczenie roznie bywa.... nieraz 1 lek bierze 10 pacjentow a nieraz inny lek np 40 czy 1 pacjent,,,,
dlatego dziekowac za forum ze wiemy np. cos podziewac sie po leku jak dziala mneij wiecej jak zaradzic roznym objawą.
na smamilanie pisze ile mozna brac na dzien mg. ale na poczatku racze brac jak najmniej. pozniej mozna zwiekszyc i moze przy zwieksoznej dawce pwoodowac sennosc ze wzgledu ze dziala uspakaja.a poza tym to tez moze byc skutek uboczny.
ze swej str dodam ze 3 razy 10 mg lagodzi mi niepokoj dnia codziennego. ale jak juz trza egzystowac trza brac benzo.... objawy somatyczne nie daja zyc

przez kasia000 23 lis 2010, 09:01
strach sie bać..
ciekawe czy pomoże mi odstawic skutecznie paroxetynę-trzymajcie kciuki!
od dzis jestem na 9 mg paroxetyny :hide: jakos faktycznie uspakaja trochę..
biorę narazie 1/2 tabletki spamilanu rano i 1/2 tabl o 14 stej...później sie boje bo nie wiem czy by mi spać pomógł wiec jak sie w pełnie rozkręci dorzuce na wieczór..
z dnia na dzień jakby mniejszy stres?........nie zapeszam :mhm:

dodam jeszcze jak brałam całą tabletke rano i całą po południu czułam sie źle muszę wolniej wchodzic w ten lek

przez betii 23 lis 2010, 14:28
tak too objawy poczatkowe.
ja takze bralam po 5 mg stopniowo... sennosc byla i nastepnie 3 x pote 10mg jak z kazdym lekiem po woli

Jak działa spamilan?

przez marzi 23 lis 2010, 16:49
Bardzo boje się zmiany leków,obecnie od długiegoooooooo czasu jestem na alproksie 2mg na dobę,lekarka stwierdziła że czas zmienić lek i zapisała mi spamilan.Koleżanka farmaceutka poinformowała mnie,że jest to słaby lek byłam gotowa zacząć go brać,ale przeczytałam na ulotce,że jednym z działań ubocznych może być omdlenie,opuchlizna warg i gardła i już się przestraszłam,leku nie wzięłam.Mimo,że bardzo szanuje moją lekarkę to okłamuje ją,że lek zażywam.
Na pewno wielu z was przyjmowało ten lek,czy komuś przytrafiło się któreś z tych niepożądanych działań?
Ostatnio edytowano 23 lis 2010, 16:51 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączone z odpowiednim tematem.

przez kasia000 23 lis 2010, 18:12
słaby lek? no moze słabszy od benzo..

acha nie cierpię ulotek :evil:

przez linka 23 lis 2010, 18:17
marzi, a czytałaś może skutki uboczne od alproxu ??? Bo spamilan przy tym to pikuś :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg