LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez refren 20 maja 2014, 17:13
Zapytał, czy skoro mała dawka amisulprydu nie przywraca mi emocji, to może chcę iść do szpitala. Genialne, szpital na przywrócenie emocji lekami.

No, faktycznie genialne ;)
http://portalwiedzy.onet.pl/76892,,,,ch ... haslo.html

Też kiedyś nie miałam przez parę miesięcy emocji i udało mi się samej je sobie przywrócić, chyba że zadziałał czas potrzebny do regeneracji czegoś tam po ciężkiej fazie choroby, w każdym razie bez zmiany leków.

przez Tańczący z lękami 20 maja 2014, 19:57
mimo, że wielu leków nigdy nie brałem, to zawsze, kiedy jakiś medykament na mnie nie zadziała to psychiatrzy chcą mnie sprzedać psychoterapeutom. Od kilku dobrych lat już mnie te teksty nie ruszają. Wiem, że u mnie pierwsze skrzypce odgrywa chemia i nie chcę sobie psuć efektu jakąś tam spychologią. Jak lek jest dobrany to "zdrowy człowiek żyje i działa, dopiero chory zastanawia się nad sobą"
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 20 maja 2014, 21:35
Ostatnie zdanie jest genialne. Gdyby z chemią wszystko było w porządku, nie siedzielibyśmy tutaj, nie myśleli o leczeniu, tylko realizowali się i robili to, co robić lubimy. Choć przyznam, że za dużo czasu spędzam na analizowaniu obecnego stanu. Trochę to w moim odczuciu podchodzi pod NN i zawsze znika po dowaleniu dużej dawki SSRI. Jakoś paro u mnie już na natręctwa przestaje działać. Dam jej jeszcze jedną szansę a potem może dołożę do kompletu Anafranil ;) Ale to wybieganie myślami za daleko do przodu. Rok temu dawka 40mg paro pozbawiła mnie NN, ale to o wiele, wiele za dużo. Od 30mg w górę nic tylko spać całymi dniami...
Jak chodzi o emocje: przez pewien czas miałem mocne parcie na odczuwanie emocji. Zwyczajnie wracają, gdy odstawiam SSRI. Wracają razem z kosmiczną depresją i fobiami. Z dwojga złego lepszy brak emocji i zobojętnienie, niż ciągły bek i strach przed wyjściem z domu.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 20 maja 2014, 22:58
Marian, mam to samo. Kiedy odstawiam SSRI emocje wracają, czuję się super a po tygodniu, dwóch zaczynam odczuwać pobudzenie i lęki. Niesamowite, że ten efekt występuje też po redukcji lamo: nagle uczucia, emocjonalność, lepsza kondycja, popęd sexualny x 10 a później bach i energia zamienia się we frustrację. W dupie mam coś takiego, wolę czuć się stabilnie i być nawet lekko przymulony z gorsza kondycją, ale mieć pogodę ducha, dystans i żyć bez szarpania na kilka stron świata.
PS. A cytat pochodzi oczywiście z ust Beaty Tyszkiewicz grającej w kultowej komedii "Seksmisja"

przez amelia83 25 maja 2014, 16:11
czy ktos z
was miał uczulenie po lamo na ciele wygladajace na poparzenie :?:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Tańczący z lękami 25 maja 2014, 21:15
amelia83, ja miałem i wyglądało to trochę jak wysypka a trochę jakbym się opalał na słońcu, ale przeszło po wielu tygodniach

przez evil never dies 26 maja 2014, 07:42
amelia83 napisał(a):czy ktos z
was miał uczulenie po lamo na ciele wygladajace na poparzenie :?:

Ja nie miałem ale lekarka przed tym jak zaczynałem to brać bardzo mnie na ten objaw "uczulała", prawdopodobnie jest to powód do odstawienia leku, a na pewno do PILNEJ konsultacji z lekarzem. Nie lekceważ tego.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez macieywwa 26 maja 2014, 11:34
amelia83, jak zaczynałem brac lamo, moj psych przestrzegal mnie, ze jesli zobacze jakiekolwiek zmiany na skórze mam natychmiast przestać brac lek i zglosic sie jak najszybciej do lekarza.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez amelia83 26 maja 2014, 18:33
hmmmm...mnie tez ostrzegała przed wysypką itp, ta rana wyglada jak poparzenie...
Tańczący z lękami, po liu tyg ? ide do mojej doktod 5 czerwca
kurcze bardzo dobrze sie czuje na lamo i nie chciałabym odstawiać... :roll:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Tańczący z lękami 26 maja 2014, 21:55
amelia83, wysypkę nie miałem jakoś strasznie nasiloną (głównie tułów), ale była obecna przez ok 3-4mce. Podobnie jak Ty byłem zadowolony z działania więc nie odstawiłem - ba nawet nie mogłem odstawić ;) Oczywiście robiłem sobie badanie krwi, czyli morfologię i jedynie eozynofile miałem i mam lekko ponad normę więc to olałem. Radzę jednak to obserwować. U mnie na pewno się to nie powiększało ani nie było bardziej dokuczliwe, z czasem się osłabiało. Tak jak mówiłem było to łagodne i towarzyszył temu świąd przez kilka tygodni aż się musiałem od czasu do czasu drapać. Gdyby z każdym dniem było gorzej wtedy nie miałbym wyjścia i odstawił w cholerę i zamienił na inny lek.

przez refren 27 maja 2014, 11:27
Czy lamo ściąga w dół z hipomanii? Bo wszędzie piszą, że lepiej działa na depresję.

przez Marian_Paździoch 27 maja 2014, 11:34
Mnie.
Marian_Paździoch

przez refren 27 maja 2014, 12:04
C Marian_Paździoch, to znaczy że Ciebie ściąga?

przez Marian_Paździoch 27 maja 2014, 16:34
refren, byłem na sertralinie. Było miło, aż lekarz zaczął podejrzewać ChAD. Dołożył 200mg lamotryginy która ściągnęła mnie w dół i dopiero wtedy widziałem, na jakie ekstremalne rzeczy się porywałem. Na samą myśl tych wszystkich podbojów erotycznych dostawałem mega doła (uprzedzenie do seksu zostało mi do tej pory). Ciężko opisać ten stan depresyjny, człowiek siedzi w knajpie i ma ochotę położyć głowę na stole i zrobić wszystko, żeby zapomnieć o tych ekscesach.
Ale to tylko przykład mojego przypadku, nie kieruj się moimi doświadczeniami.
Zwykle jest tak, że lamo na początku ściąga w dół a po paru miesiącach nastrój się wyrównuje do optymalnego, zdrowego poziomu. I tak też wiele osób swoje przygody z tym lekiem opisało - początkowo można polecieć w dół, ale potem wszystko wraca do normy. Wiele też zależy od dawki.
Mnie ten lek nie wybronił przed epizodami depresyjnymi. Czułem to, gdy zostałem na 300mg lamotryginy i 300mg kwetiapiny (ta ponoć stabilizuje i zapobiega dołom). Poleciałem w dołek w pizdu i dopiero minimalna dawka SSRI jakoś mnie podniosła.
Poza tym lamo to stabilizator, który rozkręca się najdłużej ze wszystkich.
Marian_Paździoch

Sortuj wg