LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez barsinister 25 sty 2014, 06:49
przy ciężkiej wysypce raczej żaden lekarz nie będzie proponował kontynuacji leczenia, są inne leki
coś powątpiewam w tę śmierć po lamotryginie, szanse na zespół Lyella są podobne jak w przypadku ibupromu (przejrzałem na szybko piśmiennictwo i to są jakieś pojedyncze - i wątpliwe - przypadki w skali światowej)
większe szanse na trumnę mają epileptycy, są jakieś powiązania lamo z https://en.wikipedia.org/wiki/Sudden_un ... n_epilepsy
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez zzYxx 25 sty 2014, 19:26
Hm, dziwne. Zdaję się, że lamo zadziałała na mutyzm. Być może to wynik mucuny, w co akurat wątpię, gdyż raczej za mało jest tam ldopy, która i tak jest szybko metabolizowana. Niestety, w głowie nadal pustka, blokada myśli ;/
The Walking Dead.

przez Rora 26 sty 2014, 06:04
Nie piszę o ciężkiej wysypce, ale np. kilka krostek może wyskoczyć i moja lekarka mnie przed tym przestrzegła.zzYxx - A co bierzesz? Na co się leczysz? Bo "blokada myśli", pustka, może wynikać z tak różnych powodów, nie koniecznie z leków. Kiedy to się zaczęło, czy po braniu danego leku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez getmeoutofhere 26 sty 2014, 10:05
Ja miałam wysypkę na całym ciele, dosłownie. I nie w postaci krost, a czerwonych małych plam. Skoro wysypka okresowo nawraca, to decyzja o odstawieniu jest dobra... nie wyobrażaam sobie takich nawrotów

Wysłane z mojego X2 7.1S przy użyciu Tapatalka

przez coma 12 lut 2014, 10:55
cholera, zastanawiam się jaka jest maksymalna dawka Lamitrinu, mój doktorek znowu mi zwiększył dawkę, z 250 mg do 300 mg, to chyba dość dużo :bezradny: w każdym bądź razie obecnie czuję się bardzo dobrze, aczkolwiek przez dwa dni po zmianie dawki miałam straszną zamułę, senność i zmęczenie...
PEACE & LOVE

przez barsinister 12 lut 2014, 18:23
a coś jeszcze bierzesz oprócz lamotryginy?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez coma 12 lut 2014, 19:39
barsinister, amitryptylinę biorę ale mam zmniejszoną dawkę, ze względu na wieczorny natłok myśli, lamo mi doktor podwyższył bo sie raz okaleczyłam i dlatego, że moje zachowanie i natłok myśli PODOBNO wskazują na stan maniakalny, no ale kuzwa, do ilu mg można tak zwiększać i zwiększać, no bez przesady :roll:
PEACE & LOVE

przez elfrid 12 lut 2014, 19:43
coma, lamotrygina jest średnia jeśli chodzi o działanie przeciwmaniakalne. są inne stabilizatory i nieuroleptyki. Pomijając fakt, że manii nie ma czasu na stopniowe wprowadzanie, co jest charakterystyczne dla lamotryginy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez coma 12 lut 2014, 19:53
elfrid, mój organizm nie toleruje innych stabilizatorów, nie próbowałam tylko litu, lamo dobrze mnie ustabilizowała, wyciągnęła mnie z epizodu depresyjnego, nastrój jest ok, ale teraz najbardziej mi doskwiera właśnie ten natłok myśl, z neuroleptykami również mam złe doświadczenia, mój doktorek unika ich jak ognia w moim przypadku, no i teraz w ogóle sobie myślę, że on przesadza , mam po prostu dobry nastrój i tyle, a ja nawet nie mam zdiagnozowanego chadu tylko cyklotymie i ja nie wiem o co mu kuzwa chodzi
PEACE & LOVE

przez Tańczący z lękami 12 lut 2014, 22:56
czy jest ktoś, kto brał/bierze lamo solo i chwali jej działanie?
Czy macie jakieś źródła na temat lamo, np. jej działania w długim okresie na neurogenezę, hipokamp, etc? Czy ona może na to pomagać?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 13 lut 2014, 04:22
Tańczący z lękami, Nie wiem czy jest sens szukać badania o wpływie na hipokamp itp. Raczej najlepiej będzie jak sam się przekonasz i wejdziesz na dawkę 100mg (tylko wspominałeś, że masz po lamo wysypkę?!), odstawiając wszystkie antydepy (ewentualnie zostawiając małą dawkę mirty na sen).

-- 13 lut 2014, 04:37 --

coma, a jakie stabilizatory i neuroleptyki brałaś i czemu Ci nie podeszły? Uboki czy brak działania terapeutycznego?
Zalecenia w CHAD to unikanie stosowanie leków przeciwdepresyjnych, zwłaszcza w USA podchodzą do tego bardziej restrykcyjnie - a już w szczególności silnych TLPD np. amitryptyliny. W przypadku pogorszenia dokłada się drugi stabilizator lub neuroleptyk.
Co do diagnozy - gonitwa myśli to objaw (hipo)mani, ale też może być związany z natręctwami. Czasami trudno to różnicować, jeśli nie występuje zmniejszona potrzeba snu, euforia, nastawienie na bodźce (zakupoholizm, podejmowanie nowych aktywności i obowiązków, podróże). Skoro rozpoznał cyklotymię tzn., że podejrzewa CHAD. Jeżeli epizod podwyższonego nastroju się powtórzy pewnie zmieni diagnozę. Nadto ICD10 oraz większość piśmiennictwa wskazuje, że CHAD należy rozpoznać także w przypadku indukowania mani przez leki przeciwpderesyjne, zwłaszcza SSRI, gdzie ryzyko zmiany fazy ma być minimalne.
PS Mi skończyła się próbka Symquelu XR którą dostałem od lekarza, a zamówienie na doz.pl nie zostało jeszcze dostarczone do apteki. Skutek - brak zażycie kwetiapiny - nocna aktywność (sic). Przynajmniej ogarnąłem mieszkanie, zrobiłem pranie, i ulepiłem pierogi ze szpinakiem na cały tydzień, mniam:D :D :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 13 lut 2014, 14:35
elfrid, wydaje mi się, że po prostu mam jakąś alergię, ale niekoniecznie jest związana z lamo. Muszę zrobić jakieś testy alergiczne i zobaczyć co z nich wyjdzie.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Anna Maria 13 lut 2014, 15:15
Wchodzę na 100 mg. Coś nie wierzę, że to pomoże :?
Anna Maria

przez coma 13 lut 2014, 19:21
elfrid napisał(a):coma, a jakie stabilizatory i neuroleptyki brałaś i czemu Ci nie podeszły? Uboki czy brak działania terapeutycznego?

elfrid, Brałam Depakine i Neurotop, zbyt dużo obciążających mój organizm uboków przy wątpliwym efekcie terapeutcznym, przez jakiś czas działały ale wkrótce przestawały. Za to lamotrygina naprawdę daje radę, dobry nastrój utrzymuje się już od dwóch miesięcy, to dla mnie naprawdę długo...Z neuroleptyków brałam kwetiapinę - dostałam ją kiedy wpadłam w "hipomanię" po wenli, ale skutki brania ketrelu było tragiczne w skutkach, mianowicie zakończyło się to nagłym zjazdem i próbą samobójczą, dlatego mój lekarz unika tego typu leków jak ognia ... a nawet jeżeli będzie chciał mi wcisnąć jakiś to ja i tak odmówię jego brania, nie ma szans, nie pozwolę się ogłupiać takim gównem...

elfrid napisał(a):Zalecenia w CHAD to unikanie stosowanie leków przeciwdepresyjnych, zwłaszcza w USA podchodzą do tego bardziej restrykcyjnie - a już w szczególności silnych TLPD np. amitryptyliny. W przypadku pogorszenia dokłada się drugi stabilizator lub neuroleptyk.
Co do diagnozy - gonitwa myśli to objaw (hipo)mani, ale też może być związany z natręctwami. Czasami trudno to różnicować, jeśli nie występuje zmniejszona potrzeba snu, euforia, nastawienie na bodźce (zakupoholizm, podejmowanie nowych aktywności i obowiązków, podróże). Skoro rozpoznał cyklotymię tzn., że podejrzewa CHAD. Jeżeli epizod podwyższonego nastroju się powtórzy pewnie zmieni diagnozę. Nadto ICD10 oraz większość piśmiennictwa wskazuje, że CHAD należy rozpoznać także w przypadku indukowania mani przez leki przeciwpderesyjne, zwłaszcza SSRI, gdzie ryzyko zmiany fazy ma być minimalne.

Ja wiem jak to wszystko działa i wiem o co chodzi, tylko widzisz, było o mnie podejrzenie dwubiegunówki, ale po dość długiej obserwacji, analizie mojego życiorysu i po wywiadzie rodzinnym stwierdzono, że nie mam tej choroby. Stwierdzono u mnie jedynie cyklotymię. To, że mam cyklotymię nie oznacza, że zdiagnozowany u mnie będzie chad - chad został wykluczony podczas 2,5 miesięcznej obserwacji w szpitalu psychiatrycznym w Katowicach..

Jeżeli chodzi o moją historię choroby to zawsze miałam zaburzenia nastroju, najpierw podejrzewano depresję, potem zaburzenie osobowości, potem chad, potem wymyślili w szpitalu osobowość chwiejną emocjonalnie, potem znowu chad, no i na końcu tą cyklotymię...

Mój natłok myśli na pewno nie jest związany z natręctwami, polega on na tym, że przez moją głowę przepływa milion pomysłów, trudno mi jest się uspokoić przed snem, ale w końcu jakoś udaje mi się zasnąć, ponadto ostatnio wybudzam się bardzo wcześnie i nie mogę zasnąć, jestem bardzo aktywna, ciągle coś robię i czuję jakby przymus robienia czegoś, mam natchnienie i wyżywam się artystycznie...

Niby wszystko jest ok, ale zaczyna być to trochę męczące...

kasiątko napisał(a):Wchodzę na 100 mg. Coś nie wierzę, że to pomoże :?

kasiątko, a dlaczego ma nie pomóc Kasiu?
PEACE & LOVE

Sortuj wg