FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez elfrid 31 maja 2014, 21:33
Na fobię społeczną zarejestrowany jest też moklobemid. On na pewno powinien poprawiać koncentrację.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dark Knight 31 maja 2014, 21:41
Tylko ze na moje leki moklo bedzie raczej za slabe nawet lekarz powiedzial ze moklobemid to slabszy lek chcialem polaczyc wenle z wellbutrinem a mowisz ze to nie wskazane

przez elfrid 31 maja 2014, 23:32
Dark Knight, nie tyle nie wskazane, tylko łączyć ostrożnie. Przy odpowiednich dawkach nie powinno być problemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 01 cze 2014, 08:08
A sertralina z wellbutrinem ???

przez lunatic 02 cze 2014, 10:11
biorą takie połaczenie, czytałem kiedys za zagranicznym forum

przez beladin 02 cze 2014, 12:39
Molibdenowy napisał(a):W sumie jak się zastanowię to nie wiem. Mam ją "od zawsze".
Witaj w klubie ;)
Nasilało się głównie przy stresujących wydarzeniach i to nawet wtedy jak się coś udało ale było przy tym dużo stresu (tak trochę ponad próg wytrzymałości).
No tak.. skutek był całkiem w porządku, lecz droga do celu mogłaby wyglądać inaczej ..swobodnie, na luzie, bez stresu, wysiłku?
Trochę śmieszne jak człowiek teoretycznie powinien się cieszyć, a w praktyce próbuje poskładać psychikę z kiepskim skutkiem.
..i również w teorii znajduje zawsze jakiś powód, by być choć trochę nieszczęśliwym, czy niezadowolonym. Potem jeszcze można mieć z tego powodu wyrzuty, być nieszczęśliwym bo jest się nieszczęśliwym, itd itd. Swoją drogą to nie tyle śmieszne co zastanawiające, że cierpiąc na depresję, jesteś nadal w stanie patrzeć na swoje życie z innej perspektywy
Kiedyś myślałem, że mam dystymie, ale objawy się zaostrzyły.
Prawdopodobnie w tą stronę było lżej.
Czy depresja zawsze musi mieć powód?
A jak byś wolał?
Może powinienem komuś wygarnąć za to, że mi psychikę zniszczył 8) Tylko komu?
No wiadomo komu! Sobie ..a jak! :)
A może mi po prostu nie idzie w życiu?
No właśnie nie napisałeś czy Ci idzie czy nie idzie..
beladin

przez Dark Knight 02 cze 2014, 14:55
A aosowal ktos z uzytkownikow serte z wellbuyrinem

przez beladin 02 cze 2014, 14:57
Dark Knight, Ja, ale wellbutrin wyraźnie mi nie służył. Robiłem się po nim mocno nerwowy.
beladin

przez Molibdenowy 02 cze 2014, 15:42
beladin napisał(a):..i również w teorii znajduje zawsze jakiś powód, by być choć trochę nieszczęśliwym, czy niezadowolonym. Potem jeszcze można mieć z tego powodu wyrzuty, być nieszczęśliwym bo jest się nieszczęśliwym, itd itd. Swoją drogą to nie tyle śmieszne co zastanawiające, że cierpiąc na depresję, jesteś nadal w stanie patrzeć na swoje życie z innej perspektywy
Kiedyś myślałem, że mam dystymie, ale objawy się zaostrzyły.
Prawdopodobnie w tą stronę było lżej.
Czy depresja zawsze musi mieć powód?
A jak byś wolał?
Może powinienem komuś wygarnąć za to, że mi psychikę zniszczył 8) Tylko komu?
No wiadomo komu! Sobie ..a jak! :)

Mogę wymienić 1000 powodów mojej depresji i jednocześnie żadnego którego bym był pewien. Uważasz, że mam depresję bo się tak nauczyłem? Nie radzić sobie w życiu? A może po prostu biochemia mi się posypała? Też dobry powód. Kilka razy doprowadziłem własne życie do momentu kiedy mogłem wszystko zapomnieć i zacząć od nowa jednak mimo, że chciałem ciągle było coś nie tak.
A może mi po prostu nie idzie w życiu?
No właśnie nie napisałeś czy Ci idzie czy nie idzie..

Nie :(

Od kilku dni mimo brania fluo wydaje mi się, że mój stan się pogarsza. W sumie zawsze były okresy, że było trochę lepiej i okresy kiedy było całkiem źle. Nadszedł chyba czas na ten gorszy. Może fluo mnie utrzyma chociaż na tym poziomie co teraz :?
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez beladin 02 cze 2014, 17:15
Molibdenowy,
Myślę, że 100 spokojnie wystarczy by mieć problemy z nastrojem. Uważam jedynie, że kiedy stawiasz się w roli bezradnego obserwatora, chorego, odbierasz sobie szansę by wyjść z dołka. Stajesz się ofiarą losu. Wiele osób woli się poddać niż mierzyć się z życiem. Depresja jest akceptowanym przez społeczeństwo wyjściem bezpieczeństwa ..baa.. nawet więcej.. jeszcze można liczyć na współczucie. Warto zawsze brać pod uwagę ten mechanizm by nie wpaść w pułapkę choroby psychicznej.
Pisząc powody mam na myśli rzeczy aktualne, które dzieją się teraz, podobnie jak Twoja depresja. Wiesz czemu w tej chwili czujesz się nieszczęśliwy? Co musiało by się zmienić, by poczuł się lepiej. Brakuje Ci czegoś? Boli Cię coś?
beladin

przez Molibdenowy 02 cze 2014, 18:14
beladin,
Ogólnie mam problemy z nauką (studia). Nie mogę się skoncentrować i uczyć (mózg = warzywo). Właściwie uważam to za objaw depresji chociażby dlatego, że te problemy narastają razem z nasilaniem depresji. Właściwie to większość moich problemów wynika z depresji, a nie mam depresję bo mam straszne problemy w życiu (a może wpadłem w błędne koło?). Ogólnie plan jest taki:
1 Dobranie leków
2 Poradzenie sobie z depresją
3 Ogarnięcie się życiowo

Bez zbędnego rozczulania.

Fluo nie chce działać :cry:
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

przez Dark Knight 02 cze 2014, 18:32
u mnie fluo tez nie działa brak działania przeciwlękowego jakiejś chęci do życia też za bardzo nie ma a poniedziałek wizyta u psycha zobaczymy co powie została mi tylko wenla lub jakieś kombo

przez elfrid 02 cze 2014, 19:39
Dark Knight, brałeś już wszystkie inne SSRI, moklobemid, mirtazapiny, mianseryny, klompiraminy bez żadnego rezultatu?

przez Dark Knight 02 cze 2014, 20:18
z wymienionych nie było mirty no i wenli i własnie takie połączenie chce teraz zastosować widocznie problem nie tkwi w serotoninie ale lekarzom ciężko to wyjaśnić

Sortuj wg