FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez sylvek 05 lis 2013, 19:47
receptory 5-ht1a i 5-ht2a sa funkcjonalnie przeciwstawne w wielu obszarach mózgu a szczególnie w ukladzie limbicznym gdzie 5-HT2a z reguły zwieksza odpowiedz ze strony limbicznego na bodzce z zewnatrz, a 5-ht1a ją hamuje. Dlatego agonizm 5-ht1a czesto skutkuje zmniejszeniem agresji, wplywem przeciwlekowym, stlumieniem afektu a agonizm 5-ht2a dziala pobudzajaco co jest widoczne np w przypadku psychodelikow ktore kiedys z tego wlasnie wzgledu byly proponowane jako dodatek do psychoterapii.

Czy to pozytywny stan rzeczy? Zalezy od rodzaju depresji. Jesli mówimy o depresji ze znacznie zwiekszonym napedem, silnymi zaburzeniami lekowymi, pobudzeniem emocjonalnym to jest to bardzo przydatna rzecz. Inaczej jest w przypadku depresji z zahamowaniem, ze stlumionym afektem. Wtedy agonizm 5-ht1a staje sie problemem i z tego wlasnie wzgledu SSRI maja nikłą skutecznosc w tego typu zaburzeniach.

przez beladin 05 lis 2013, 20:40
Miał ktoś problemy gastryczne przy wprowadzaniu fluo? Biorę ponad miesiąc, od 5 dni 20mg i co rano mi się w brzuchu przewraca straszliwie - takie dziwne przymulające uczucie. Ktoś miał podobne odczucia?
beladin

przez Marek1977 05 lis 2013, 20:43
sylvekczy połączenie np sertraliny z silnym antagonistą 5HT2a jakim jest arypiprazol ma sens?
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylvek 05 lis 2013, 22:35
To zalezy co chcesz tym leczyc. Abilify w wiekszosci przypadkow (zawsze sa wyjatki) zwiekszy dzialanie przeciwlekowe sertraliny, zmniejszy takze OCD, ale moze sie negatywnie odbic na kreatywnosci, intesywnosci emocji, libido i metabolizmie.

tak btw dlaczego az tak Ci zalezy na blokadzie 5-HT2a ? Są badania wskazujące ze upregulacja 5-ht2a jest konieczna do uzyskania remisji.

przez radek111 05 lis 2013, 22:47
radek111 napisał(a):Ja jestem prawie 3 miesiące na SERONILU dawka 20. Po mieiesiącu z haczykiem miałem wrazenie delikatnej poprawy.Teraz natomiast znów oklapłem.Czy to parwda moi drodzy ze powyżej 20 mg mogą się nasilic stany niepokoju,delikatnego leku?????? Mój lekarz chce spróbować 40 mg.Mówiłem mu głownie o braku checi ,napędu bo to mi najbardziej doskwiera.

To orientuje się ktoś jak jest z tym nasileniem leku,niepokoju przy dawce 40??

przez Marek1977 05 lis 2013, 22:53
Czytałem swego czasu artykuł w którym pisano ze buspiron przyspiesza downregulacje autoreceptorów 5HT1a co jest korzystne w depresji.Ciekawi mnie jaki lek przyśpieszył by ową downregulacje tychże autoreceptorów poza buspironem,moze być to lek o innym mechaniźmie działania niz buspiron,byle poprawił transmisje 5HT1a.

przez sylvek 05 lis 2013, 23:01
kreatyna selektywnie przyspiesza downregulacje somatodenrykow, abilify rowniez ale w mniejszym stopniu niz bupsiron. Tak wgl. to nie lepiej siegnac wlasnie po niego ? Nie jest trudno go zdobyc a ma znacznie mniej uboków.

przez jetodik 05 lis 2013, 23:04
sylvek, jest jakiś lek na tyle selektywny by wyeliminował lęk, a jednocześnie nie tłumił pozostałych emocji, kreatywności wlaśnie itp.?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Marek1977 05 lis 2013, 23:05
sylvek a który lek Twoim zdaniem jest efektywniejszy w powrocie do prawidłowej homeostazy mózgu w transmisji dopaminergicznej-amisulpryd czy arypiprazol?-chodzi o zwiększenie transmisji dopaminergicznej w układzie mezolimbicznym.

przez sylvek 05 lis 2013, 23:28
nie jestem pewny ale wyglada na to ze amisulpryd.

antagonizm 5-ht2a potrafi zmniejszyc wyrzut dopaminy w jadrze pollezacym w odpowiedzi na antagoniste D2. Co ciekawe w korze jest odwrotnie ale to juz inny uklad.
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9302026203

-- 05 lis 2013, 22:45 --

sylvek, jest jakiś lek na tyle selektywny by wyeliminował lęk, a jednocześnie nie tłumił pozostałych emocji, kreatywności wlaśnie itp.?

nie znajdziesz leku ktory wyeliminowałby lęk a reszte emocji pozostawil bez zmian. Za jedno i drugie odpowiada ten sam uklad. Niezaleznie czy to agonisci gaba, ssri, opoidy, antagonisci nmda, kazdy z nich razem z lękiem tłumi tez emocje. Mozesz liczyc jedynie na dysproporcje w oddzialywaniu ale nigdy na pelna selektywnosc.

przekonalem sie o tym dobitnie po krotkiej kuracji escitalopramem (wczesniej rok na anafranilu). Po ktorejs tabletce na trzy miesiace calkowicie wyleczyl mnie z lęku i jakichkolwiek innych emocji. Jakos sie pozbieralem ale dalej potrafie miec okresy gdy nie odczuwam zadnych emocji a rownoczesnie zanika jakikolwiek lęk. Powrót lęku traktuje jako dobry prognostyk powrotu pozostalych emocji.

przez Miss Worldwide 06 lis 2013, 02:18
a ja powrót léku traktuje jako zapowiedz powrotu depresji. Ale to u mnie bo ja mam o léki i depresje...
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Kalebx3 06 lis 2013, 15:33
Po ktorejs tabletce na trzy miesiace calkowicie wyleczyl mnie z lęku i jakichkolwiek innych emocji. J

U mnie znowu zawsze była ta okrutna nadwrażliwość emocjonalna i żaden lek na tyle mnie nie " wyleczył " z emocji ( obojetnie jakich ),żebym mógł połozyć zwisa na wszystko wokół. No może w pewnym stopniu Paroksetyna , Metylofenidat i swego czasu Carbamazepina i zresztą wiele innych .Byc może każdy ma inaczej postawiony próg wrażliwości i stratuje z lekami z tego poziomu .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magnolia84 06 lis 2013, 20:14
moją nadwrażliwość emocjonalną dobrze znosi paroksetyna. Większość sytuacji, które jeszcze tak niedawno wyzwalały we mnie negatywne emocje są mi obecnie obojętne. Po fluoksetynie z kolei szukałam guza i często irytowałam się z błahego powodu. To chyba nadmiar niespożytkowanej energii tak się uszami wylewał
Ostatnio edytowano 06 lis 2013, 20:20 przez magnolia84, łącznie edytowano 2 razy
magnolia84

przez Siding Spring 06 lis 2013, 20:15
tlumienie emocji jest dobrym sposobem wedlug Ciebie?

Sortuj wg