FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez pompea 14 maja 2013, 22:22
Teraz nic nie biorę- "oczyszczam" się z fluoksetyny, która długo utrzymuje się w organizmie. Senność minęła, ale czuje się okropnie- nastrój fatalny, zero napędu, rozdrażnienie. Za 6 dni mam wizytę u psychiatry- ma się zastanowić, czy przepisze wenlę czy wellbutrin. Na forum wenla ma raczej dobre opinie, więc życzę Ci, aby u Ciebie zadziałała fantastycznie!

przez coccinella 14 maja 2013, 23:26
pompea napisał(a):Teraz nic nie biorę- "oczyszczam" się z fluoksetyny, która długo utrzymuje się w organizmie. Senność minęła, ale czuje się okropnie- nastrój fatalny, zero napędu, rozdrażnienie. Za 6 dni mam wizytę u psychiatry- ma się zastanowić, czy przepisze wenlę czy wellbutrin. Na forum wenla ma raczej dobre opinie, więc życzę Ci, aby u Ciebie zadziałała fantastycznie!

Dostałaś takie zalecenie, żeby się oczyścić z fluo? Wiem, że ona się dość długo utrzymuje, ale mój P. nie mówił nic takiego.
Daj znać jak będziesz brała wellbutrin, ciekawa jestem jak zadziała :) Pozdrówki serdecznie, trzymaj się :)
Nie chce mi się.

przez bardzo_chory 15 maja 2013, 06:16
beladin napisał(a):bardzo_chory, Za szybko chciałbyś zobaczyć pozytywne efekty. Przy takim podejściu zmiana leku nic nowego nie wniesie.

Poza tym trzeba wziąć się za siebie ..jak to mówią ruszyć dupę ;) ..bez względu na to czy się chce czy nie.

biorę się za siebie pijąc co godzina kawę, /pracuję przy komputerze/ co z kolei rozbija mój żołądek, teraz jeszcze mam czas na eksperymenty z lekami, ale myślę że przy normalnej pracy tak pięknie by nie było, być może już nie wiem co to znaczy czuć się dobrze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 15 maja 2013, 17:40
bardzo_chory, Jeśli aż tak bardzo Cię usypia to odstaw. Nie ma sensu się męczyć. Czytałem opinie, że fluo wkręca się bardzo długo. Być może kiedy zaskoczy senność ustępuje.
Możesz spróbować sertraliny albo wenlafaksyny. Bupropionu nie polecam, bo nasila lęki.
Co do chęci to warto popracować nad tym samemu. Po prostu robić co trzeba i tyle, tak jak to robią zdrowi ludzie.
beladin

przez Sulammith 21 maja 2013, 12:36
Witajcie,

28latka się kłania...
Biorę Seronil, czyli fluoksetynę od półtora roku. Wiele lat zmagałam się z nerwicą, potem połączoną z zaburzeniami odżywiania.
Lek polecił mi mój naprawdę dobry psychiatra z Krakowa. Niestety, mieszkam za granicą od roku i widzimy się rzadko,
czasem kontaktujemy się tylko mailowo, a wizyty odbywam, jak jestem w Pl.

Zaczęłam zniżać dawkę, ponieważ planuję założenie rodziny z moim narzeczonym, a wiadomo, że w ciąży fluo odpada.

Jeśli chodzi o pierwszy problem: senność, ciekawa jestem, czy ktoś też ma tak, jak ja, a mianowicie doświadcza
jej falami: raz jest, innym razem jakby znikała. Ja na przykład od wczoraj śpię bez przerwy, co mi bardzo utrudnia życie,
bo przygotowuję się właśnie do prowadzenia grupy turystów po Rzymie i po prostu zasypiam nad książką o wiecznym mieście...
Dodatkowo, spałam dziś ponad dziesięć godzin, a rano czułam się jak drewniana kłoda, ciężka i niezdolna do poruszenia się
w jakimkolwiek kierunku. Przed braniem Seronilu spałam mało i chodziłam "jak nakręcony robocik", więc mój psych
stwierdził, że senność to efekt "wyłączenia nerwicowego policjanta", no, ale... Zastanawia mnie, czemu czasem jest,
a innym razem funkcjonuję normalnie. W każdym razie z tym, że po pewnym czasie przechodzi, się nie zgadzam, przynajmniej
tak nie było w moim wypadku.

Jeśli chodzi o spadek libido... Jakoś ciężko mi to zaakceptować, bo mam łatwość wpadania w poczucie winy. W efekcie czuję
się winna wobec mojego ognistokrwistego narzeczonego Włocha i wydaje mi się, że coś ze mną nie tak, choć tłumaczę
sobie, że to tylko leki...

Pozostałe doświadczenia są raczej pozytywne: nie "nakręcam się" na kontrolowania jedzenia, łatwiej daję spokój różnym,
pojawiającym się w mojej głowie "schizom", które zwykle "uziemiały mnie" na przynajmniej kilka dni... Chwilowe depresyjki
się pojawiają, ale odbijam się od nich lekko i pędzę w innym kierunku, podczas, gdy dawniej wpadałam w nie jak śliwka w kompot.
No, i jeszcze jedna ważna sprawa: miałam też zdiagnozowaną umiarkowaną fobię społeczną, wraz z lekami jest mi też
łatwiej olać to, co inni o mnie myślą.
Wymienione plusy na pewno zostały również bardzo uwarunkowane poprzez roczną terapię, którą odbyłam i przeróżne
poszukiwania wyjść z sytuacji (poradniki, ćwiczenia komunikacyjne, itp.)...

Pozdrawiam i czekam na Wasze komentarze i opinie :) :papa:

przez Shannon 25 maja 2013, 17:30
Na początku nie byłam senna, wręcz przeciwnie. Teraz czuję się półprzytomna, mimo, że ucinałam sobie drzemkę w dzień. Dodatkowo nadal mam natrętne myśli, tiki nerwowe gorsze niż przed stosowaniem. Chyba pomyślę nad zmianą leku.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

przez magix 27 maja 2013, 21:20
heja, aktualnie jestem na 150mg wenlafaksyny, ale chcę zmienić na fluo

orientuje się ktoś, czy fluo przy zmianie leku szybciej się rozkręci? czy trzeba czekać tyle co zwykle przy fluo?

przez MamSwojePoglady 27 maja 2013, 23:40
Ja jestem na 30 mg Bioxetinu, ubocznych skutków nie miałam. Wydaje mi się, że ta dawka trochę za mała jest, ale wszystko stopniowo jak to mówi psychiatra :roll: Na bulimię owszem działa, ale w niczym innym nie zauważyłam różnicy, mimo to mój partner mówi, że on widzi działanie leku.

przez devnull 04 cze 2013, 18:31
No to powrót do przeszłości.
Citalopram i Escitalopram poznałem do końca - 10 lat nakurwiania, świecę przykładem - w razie czego (spektrum dawek 5-35mg ESCI/CITA 20-80mg)
Zaczynam Fluo od dziś, na próbę 20mg, jutro 40, docelowo 80-100mg.

Ciekaw jestem tego antagonizmu 5HT-2C, chociaż psychiatra zapewnił mnie, że jest to na tyle słabe działanie, że nawet nie wyczuję, tzn. serotonina
i tak w pełni przyblokuje uwalnianie noradrenaliny, jedynie w najniższych dawkach ma to sens.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Monika90 07 cze 2013, 14:51
Witam. Od kilku dni biorę fluoksetynę. Wcześniej przez 2 miesiące brałam Mozarin ale nie pomagał mi wcale. Mam nerwicę natręctw i stany depresyjno lękowe. Lekarka zmieniła mi Mozarin na Fluoksetyna i hmm jak by to powidzieć... Czuję się jeszcze gorzej niż jak brałam Mozarin. Po Mozarinie czułam się bardziej wylajtowana a od kilku dni odkąd zaczełam brać fluoksetynę mam napady niepokoju ( bardzo mocnego niepokoju) mam dziwne myśli np że moje życie jest do ....., nic mnie dobrego w życiu nie spotka, i pojawiły się znowu te okropne lęki że może bym sobie coś zrobiła. Wiem że tego nie zrobię ale jednak to okropne uczucie ze jednak może? się znowu pojawiło... Powiedzcie mi czy wy też tak mieliście?

przez depas 07 cze 2013, 15:26
Monika90, to niestety się zdarza, że początkowo jest pogorszenie objawów, zwiększone lęki, a zwłaszcza w przypadku fluoksetyny, myśli agresywne a nawet samobójcze. Nie powinno to jednak trwać dłużej niż 2 tygodnie, do czasu kiedy lek się ustabilizuje w organiźmie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez blackdog 09 cze 2013, 16:18
brałam prawie 2 lata; seronil dawka 20 mg- po roku 30 i 40 mg dziennie.
Poza tyciem (20 kg)+ brakiem libido (ochota na sex minus 10), sennością taką, że mogłam spać 48 godzin bez wstawania + marazmem życiowym to lekko zwalczyła lęki na początku, po 1 roku lęki się nasiliły na maxa, 40 nic nic nie pomogła!!!!! odstawiłam z dnia na dzień (lekarz kazał) i po 10 dniach weszłam na 50 assentry :(
F41, ?F31.0?

help me God

przez depas 09 cze 2013, 17:29
Zastanawiam się nad powrotem do fluoksetyny, to znaczy myślę czy nie zmienić w moim zestawie citalopramu na fluo, muszę pogadać o tym z doktorem. Z drugiej strony, mam też w szufladzie jeszcze sertralinę. Może zatem sertra + wenlafaksyna? Zobaczymy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez radyrady 11 cze 2013, 11:39
Witam biorę lek seronil 20 już 3msc i jakoś nie wiem czy lepiej się czuję. Inaczej sobie wyobrażałam leczenie, że będę częściej się śmiać, chętniej rano wstawać, cieszyć się życiem a tu......
Nic mnie nie cieszy, ciągle myślę że jestem gorsza od innych, nic nie warta, w ciągu dnia zapadam w drzemki i takie dziwne uczucie jakby wszystko było snem. Wszystkie sprawy dzielę "od soboty do soboty". Brak mi chęci do działania a przecież codziennie mam zajęcie przy dzieciach i w niedługim czasie pracę. Jak to będzie? co się ze mną dzieje? Wątpię w swoje możliwości moją wiarę w Boga, że jestem niegodna przystępować do Komunii św itd itd

-- 11 cze 2013, 11:44 --

Boję się o swoją przyszłość, ciągle biedujemy. Ciężko mi udawać przed innymi że jest dobrze, nie zapraszam nikogo do siebie bo czasami nawet kawy nie mam w domu. Odstawiłam alkohol i może jestem od niego uzależniona skoro źle się czuję. Pomóżcie

Sortuj wg