RISPERIDON (Rispolept,Disaperid,Risperon,Rispolux,Risset)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
25
40%

Nie
6
10%

Zaszkodził
31
50%

Liczba głosów : 62

Re: Rispolept

przez Zenonek 13 maja 2010, 16:44
Generalnie uwaza sie, ze neuroleptyki nie uzalezniaja.

To raz.

A dwa brales 10 dni, wiec bardzo krotko.

Na pewno nie sa to objawy odstawiennie po tym leku.

Brales/ bierzesz cos innego ?

Lub sa to objawy choroby po prostu.

przez specjalny86 13 maja 2010, 17:01
nie przyjmuje innych leków
problem w tym , że strasznie spadlo libido i pomimo 6 tygodni jeszcze niewróciło do normy ,
urósł mi brzuch i niepotrafie sie opanowac w jedzeniu . przed zazyciem leków niebyło takich problemów .
konsultowałem sie z 4 psychiatriami i z jednym lekarzem niepsychiatria tylko poprostu takim ogulnymjak np cos w rodzaju medycyny niekonwencjonalnej . Powiedział mi ze na pewno niemam schizofremii , ale na pewno mam nerwice .

przez Zenonek 13 maja 2010, 17:09
Nerwice leczy sie przede wszystkim lekami z grupy SSRI.

Jezeli masz zdrowych rodzicow/dziadkow to szanse na schize masz bliskie zeru.

Natomiast nerwica moze dawac rozne objawy, przy leku przed np psychoza moze nawet symulowac objawy tejze.

Dziwne bo po 6 tygach to daaawno powinno wrocic wszystko do normy. Moze powinienes sie zglosic na oddzial toksykologii ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez specjalny86 13 maja 2010, 17:23
i co mam na tym oddziele powiedziec ? czym sie tam zajmują ? rodziców dziadków miałem nerwusów

[Dodane po edycji:]

a z jakiej grupy lekówjest rispolept ?

miałem akcje z anfetam9na czy z jakims innym narkotykiem niewiem dokladnie z jakim bo dosypali mi do wódki
szczeki bolały mnie 4 tygodnie ...później byłem po tym tak rozdrazniony że bałem sie ze komus zrobie krzywde i zapodałem sobie własnie ten lek po kilku dniach teraz juz mina szczękoscisk

lek przepisał mi psychiatra ale nawet niewykupiłem recepty dopiero po tej akcji

przez Zenonek 13 maja 2010, 18:26
Moze masz jakies objawy zatrucia/nadwrazliwosci ?

przez specjalny86 13 maja 2010, 20:02
tak jakby lekkie zaburzenia mowy wydajemi się jakby mój tyl głowy tak stwardnial ... dziwne to wsyztsko

przez Jednakowoż 23 maja 2010, 12:49
Czy Risperidon może wywołać depresję? Biorę 2 mg i Velaxin 150 mg (wenlafaksyna) - risperidon jest antagonistą receptora serotoninowego, czyli blokuje go przed działaniem serotoniny. Nagły wzrost depresji zbiegł się w czasie z podniesieniem dawki Rispoleptu z 1 mg do 2. Wiem, że to wciąż bardzo mała dawka - ale może to to?
Nie wiem, po prostu szukam przyczyny nagłego powrotu depresji...

przez Pyritie 23 maja 2010, 21:34
Jezeli masz zdrowych rodzicow/dziadkow to szanse na schize masz bliskie zeru.
To są kompletne bzdury.
Poczytaj sobie fora dla schizofreników i okazuje się że wielu z nich miało zdrowych starych.
Pyritie

przez Jednakowoż 29 maja 2010, 11:01
Ponawiam moje pytanie - czy risperidon może wywołać/pogłębić depresję?

Moje wątpliwości wywołał tym razem psychiatra, który widząc mój żałosny całkowicie stan chciał zmniejszyć dawkę Rispoleptu z 2 mg do 1. Ja głupi oczywiście, po nieprzespanej nocy i wściekły od czekania, nie zgodziłem się (Rispolept daje mi bardzo duże korzyści w innych kwestiach).

Jeśli ktoś jakkolwiek orientuje się w tej kwestii, proszę o pomoc, bo w tej chwili wegetuję.

przez Pyritie 29 maja 2010, 11:12
U mnie chyba wywołał depresję 2mg ale nie jestem pewien czy to na pewno on.
Pyritie

przez Jednakowoż 27 cze 2010, 15:32
Coś zaczęło wywoływać u mnie mdłości, więc rzuciłem Rispolept w kąt na dwa dni - i ze zdumieniem odkryłem, że czuję się lepiej. Depresja i anhedonia mi przeszła. Brałem 2 mg. W ogóle czucie mi wróciło. Tylko muszę zrewidować pogląd, że neuroleptyki nie uzależniają - może nie w pełnym znaczeniu tego słowa, ale jednak pierwszą noc bez Rispoleptu miałem prawie nieprzespaną, a teraz, po trzech dniach, strasznie mi gorąco, tak od wewnątrz i boli mnie głowa. Mam nadzieję, że niedługo przejdzie.

przez kris1966 15 sie 2010, 03:47
Brałem rispolept 3i pół roku.Zacząłem odstawiać,gdy nastąpiło uzdrowienie z natręctw.Teraz miewam je rzadko i są słabe.Powiem że ten lek wyciągnął mnie z niezłego bagna.Rzeczywiście nie czułem się po nim komfortowo-napięcie mięśniowe i musiałem robić takie ruchy szczęką,tak jakbym ziewał.
Ale rzeczywiście,jak dla mnie,lek świetny.
Po uzdrowieniu brałem go sporadycznie,incydentalnie(tak się nie powinno) i wtedy czułem się dużo gorzej.Miałem wtedy bardzo bujne sny.W końcu odstawiłem całkowicie.
Hej,przybyszu,uważaj!,to forum jest tendencyjne,jeżeli masz inne poglądy niż moderatorzy,to lepiej zjeżdżaj stąd!!!

przez kochanie 30 sie 2010, 20:19
a ja po rispolepcie zapadłam w głęboki sen z przerwą na jedzenie - koszmar
i tak przez rok;/
nie wiem jak to wytrzymalam..

Re: Risset

przez Ventyl78 05 wrz 2010, 10:09
Witam

Risset uratował mi życie , cierpię na BPD, ma parę skutków ubocznych , ale spokój ducha jest dla mnie najwazniejszy

Pozdrawiam

Sortuj wg