MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Mario595 31 maja 2016, 07:37
Witam.brałem chyba już wszystkie sari snri i trojpierscienie lekarz chce mi dać moklobemid. Co myślicie o tym leku?????

-- 31 maja 2016, 00:41 --

Dodam że choruje 10 lat na chaj nawracająca.

przez fobik123 31 maja 2016, 10:11
Mario595, Na co chorujesz ?

-- 31 maja 2016, 14:34 --

Nie będę łączył jednak klomipraminy z moklobemidem.Tu nie o serotoninę chodzi w tej fobii społecznej bardziej chyba kuleje układ gaba.A takie połączenie może zakończyć sie paskudnym ZS więc odpada.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Mario595 01 cze 2016, 17:13
Ja choruje na depresję nawracająca

-- 01 cze 2016, 10:15 --

No i brałem już wszystko ssri snri teraz chciałem spróbować moklobemid. Co sądzicie o tym leku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobik123 02 cze 2016, 19:58
Czy moklobemid będzie lepszy przy anhedoni od ssri/tlpd ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Vengence 02 cze 2016, 20:39
fobik123 napisał(a):Czy moklobemid będzie lepszy przy anhedoni od ssri/tlpd ?
Powinien być lepszy, bo działa na dopaminę dość konkretnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Mario595 02 cze 2016, 22:36
Witam czy ktoś opowie o moklobemid czy to sensowny lęk po ssri snri i tlpd te niewiele zrobiły.proszę o opinie

przez Grabarz666 03 cze 2016, 09:05
Mario595 napisał(a):Witam czy ktoś opowie o moklobemid czy to sensowny lęk po ssri snri i tlpd te niewiele zrobiły.proszę o opinie

Jeżeli SSRI, SNRI i TPLD nie pomogły to jest to być może depresja atypowa, a w takiej skuteczność inhibitorów MAO (szczególnie nieselektywnych, nieodwracalnych) jest wyższa niż wcześniej wymienionych leków.
Natomiast mi moklobemid kompletnie nie pomógł - placebo.

przez Mario595 04 cze 2016, 10:27
Grabarz może masz jakość ciekawą propozycję leku skoro niedały rady ssri snri tlpd

przez Grabarz666 04 cze 2016, 11:04
Nie będę oryginalny - NaSSA (szególnie mirtazapina, ewentualnie mianseryna).
Jeśli nie NaSSA, to RIMA (moklobemid), ewentualnie selegilina, szczególnie jeśli nie zaskoczyły TPLD, co może być oznaką atypowości depresji.

przez Mario595 04 cze 2016, 20:58
Najlepsza do tej pory była chyba wenlafaksyna.Ale muszę zmienić bo za mocno wątrobę obciążała mi.Tak szukam czegoś dobrego w zamian.

przez fobik123 05 cze 2016, 16:29
Grabarz666, Czyli myślisz że dobrze zareaguję na moklobemid ? Po 5 miesiącach na Anafranilu 225mg nadal odczuwam depresję i paskudną anhedonie,mirte kiedyś brałem i nie pomogła tak samo nie pomogła mianseryna.Po klomipraminie nie mam ochoty na żadne spotkania towarzyskie,czyżby zablokowana dopamina z TLPD i olanzapiny?
Nic nie cieszy,nic nie smuci takie zobojętnienie,wkurwia mnie już ten stan :evil:
Liczę że moklo po części skasuje mi też lęki społeczne.....
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Grabarz666 05 cze 2016, 16:44
fobik123 napisał(a):Grabarz666, Czyli myślisz że dobrze zareaguję na moklobemid ? Po 5 miesiącach na Anafranilu 225mg nadal odczuwam depresję i paskudną anhedonie,mirte kiedyś brałem i nie pomogła tak samo nie pomogła mianseryna.Po klomipraminie nie mam ochoty na żadne spotkania towarzyskie,czyżby zablokowana dopamina z TLPD i olanzapiny?
Nic nie cieszy,nic nie smuci takie zobojętnienie,wkurwia mnie już ten stan :evil:

Przyznam, że szczerze współczuję Ci, skoro nie działają na Ciebie leki z najskuteczniejszych grup leków przeciwdepresyjnych (TCA, NaSSA) w wysokich dawkach. Możesz spróbować połączenia wenlafaksyny (225 mg) i mirtazapiny (45mg), jeśli nie chcesz wracać do SNRI i/lub NaSSA, to myślę, że w takiej sytuacji na pewno powinieneś spróbować moklobemidu (nawet w dawce 900 mg), bo być może twoja depresja jest atypowa, a w takiej inhibitory MAO wykazują wyższą skuteczność przeciwdepresyjną niż leki z innych grup, również w fobii społecznej (głównie nieselektywne, nieodwracalne iMAO). Oczywiście nie łącz moklobemidu z TCA/SSRI/SNRI.

Po co bierzesz olanzapinę?

Farmakoterapię uzgadniaj z lekarzem.

przez fobik123 05 cze 2016, 16:52
Grabarz666 napisał(a):
fobik123 napisał(a):Grabarz666, Czyli myślisz że dobrze zareaguję na moklobemid ? Po 5 miesiącach na Anafranilu 225mg nadal odczuwam depresję i paskudną anhedonie,mirte kiedyś brałem i nie pomogła tak samo nie pomogła mianseryna.Po klomipraminie nie mam ochoty na żadne spotkania towarzyskie,czyżby zablokowana dopamina z TLPD i olanzapiny?

Przyznam, że szczerze współczuję Ci, skoro nie działają na Ciebie leki z najskuteczniejszych grup leków przeciwdepresyjnych (TCA, NaSSA) w wysokich dawkach. Możesz spróbować połączenia wenlafaksyny (225 mg) i mirtazapiny (45mg), jeśli nie chcesz wracać do SNRI i/lub NaSSA, to myślę, że w takiej sytuacji na pewno powinieneś spróbować moklobemidu (nawet w dawce 900 mg), bo być może twoja depresja jest atypowa, a w takiej inhibitory MAO wykazują wyższą skuteczność przeciwdepresyjną niż leki z innych grup, również w fobii społecznej (głównie nieselektywne, nieodwracalne iMAO). Oczywiście nie łącz moklobemidu z TCA/SSRI/SNRI.

Po co bierzesz olanzapinę?

Farmakoterapię uzgadniaj z lekarzem.

Olanzapinę biorę na natręctwa i na ogólne wkurwienie.Lekarz cały czas mnie trzyma na anafranilu i olanzapinie.Nie chce zmieniać mi leków bo uważa że te co biorę są najlepsze i weź się tu dogadaj z nim.Więc moklo będe brał już na własną rękę.No nic nie cieszy muzyka itp Cały czas wspomagam się baclofenem na anhedonie ale on uzależnia stąd mój wybór padł na moklobemid.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

przez Grabarz666 05 cze 2016, 17:08
fobik123 napisał(a):Olanzapinę biorę na natręctwa i na ogólne wkurwienie.Lekarz cały czas mnie trzyma na anafranilu i olanzapinie.Nie chce zmieniać mi leków bo uważa że te co biorę są najlepsze i weź się tu dogadaj z nim.Więc moklo będe brał już na własną rękę.No nic nie cieszy muzyka itp Cały czas wspomagam się baclofenem na anhedonie ale on uzależnia stąd mój wybór padł na moklobemid.

Klomipramina w OCD - to dla mnie oczywiste, ale olanzapina już nie:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25432131

We found no evidence for the effectiveness of quetiapine or olanzapine in comparison to placebo.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19422759

Our work does not sufficiently support the long-term effectiveness of the atypical antipsychotics in the augmentation of SSRIs for treatment-resistant OCD patients.

Baklofen i alprazolam to nie rozwiązanie w OCD i w dłuższej perspektywie w SAD. Benzodiazepiny "odwracają" efekt przeciwdepresyjny antydepresantów.

Sortuj wg