ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

Re: Lexapro.

przez Shadowmere 13 lip 2010, 14:42
Magdaa, może faktycznie nie potrzebujesz leków..moj psychiatra uważa np,że leki nie są mi potrzebne..jednakże ja chcialabym sobie "ulżyć"..bo się męczę.
Shadowmere

przez kati-1976 13 lip 2010, 16:05
MattFX coś w tym co powiedziała psycholog jest. Tylko faktycznie trudno znaleźć furtkę do normalnośći.
Ja wczoraj dostałam kopa od mojej psychiatry i dziś już nie miałam tak silnych lękówi i myśli samobójczych.
Zadzwoniłam do niej rano prosząc o receptę na jakiegoś innego wspomagacza bo po Cloranxenie niestety ani spać ani spokojniejsza nie byłam. Na złość przepisała mi następne gugo Sedam.
Potem zaczęły mi się te okropne myśli samobójcze i panika, lęk i Bóg wie co jeszcze. Jak nie palę to zjarałam pół paczki fajek. Zamuliły mnie totalnie, że chodziłam jak zombie. Zadzwoniłam do niej ponownie mówiąc jej, że chyba tego nie zniosę i proszę o to by mnie przyjęła do szpitala, a ona na to, że tak być nie możę, że wszystkich angażuje w swoje problemy. Muszę z tym walczyć i odłożyła słuchawkę. Zostawiła mnie na lodzie i olała totalnie. To mnie bardzo poruszyło, poczułam, że jak sobie sama nie dam z tym dziadostwem rady to nikt mi nie pomoże.
Narazie biorę tylko Lexapro 1 tabletkę 10mg i na noc garść hydroksyzyny :mrgreen: aby spać.
Mam nadzieję, że coś tam we mnie się umocniło i te myśli samobójcze i lęki nie będa tak duże. A może to tylko ułuda i zaraz wszystko wróci.

Czym się różni lęk napadowy od tego wolno płynącego. Bo wydaje mi się, że u mnie jest na zmianę :?:
rano ParoGen 40mg + Doxepin 10mg
wieczór Doxepin 25

przez Shadowmere 13 lip 2010, 16:10
kati-1976, wolnoplynący to taki bez dusznośc,palpitacji..poprostu niepokój psychoruchowy-ataki trwają chyba krocej i są rozrzucone w czasie,a wolnoplynący to taki przewlekly.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 13 lip 2010, 16:39
Lęk wolno płynący może trwać latami. Polega on na tym że w każdym momencie życia czujesz nieuzasadniony (!) lęk. Wstajesz rano- lęk, idziesz spać- lęk. Czuje się wtedy takie właśnie pobudzenie psychoruchowe, nie wiadomo gdzie ręce wsadzić aby uciszyć myśli... Po prostu wszystko krąży wokół nerwicy. Ja na to mówiłam że 'czuję się nerwicowo' i że 'wisi nade mną panika'. Natomiast jak ma się atak- lęk napadowy, to rośnie tętno, może się pogorszyć wzrok i słuch, czuć okrutną panikę, chęć ucieczki, akatyzję, szczękościsk, mdłości itd itp i atak trwa 'krótko'.
Najczęściej jest tak że ma się lęk wolno płynący przerywany lękiem napadowym, czyli atakami.
Magdaa

przez rober6666 13 lip 2010, 16:42
Magda
Twoja powyższa definicja powinna znaleźć sie w Wikipedii :D :D
nic dodac, nic ując.
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Magdaa 13 lip 2010, 16:43
Cholera, muszę zacząć pisać encyklopedię, może coś na tym zarobię :mrgreen: ;) haha
Magdaa

przez rober6666 13 lip 2010, 16:51
....ale to był mój pomysł, więc pamietaj o jakiejś gratyfikacji dla mnie :D :D :D

[Dodane po edycji:]

....np zapoznaj mnie z laska z Twojego avatara :D :D :D
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Magdaa 13 lip 2010, 17:00
Dostaniesz 40% z dochodów :D Co Ty na to?
A laski z avatara nie znam, ale sama też bym ją chętnie poznała, nie ma co :twisted: hehe
Magdaa

przez aree1987 13 lip 2010, 17:31
Magdaa napisał(a):Więc po co? Tylko na fobię społeczną i agorafobię?

Nie wiem jak bardzo masz nasiloną fs, ale ja bez leków nie wyjdę z domu z obawy przed kompromitacją przed ludźmi. Może to co masz to żadna fs tylko jakiś rodzaj nieśmiałości, który nie pretenduje do roli fobii? :>
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Magdaa 13 lip 2010, 17:41
No co Ty, ostatnie co można o mnie powiedzieć to nieśmiała :smile: Jestem osobą pewną siebie, dość pyskatą :oops: i nie przejmuję się opinią innych ludzi.
Nie wiem, czy to FS, może po prostu moja nerwica daje teraz takie objawy. Boję się podróżować, boję się spotkań z ludzmi, przebywania z nimi w zamkniętym pomieszczeniu, mam mdłości przed, czuję lęk... Ciężko mi to określić.
Mój psychiatra powiedział że przez te dwa lata jak pracowałam nad sobą sama, bez wsparcia lekarzy i leków, odwaliłam kawał dobrej roboty- sama pozbyłam się bardzo dużej części moich objawów nerwicy lękowej. Dużo mnie to kosztowało, ale było warto.
Magdaa

przez kati-1976 14 lip 2010, 11:00
MattFX jak dziś samopoczucie?
rano ParoGen 40mg + Doxepin 10mg
wieczór Doxepin 25

przez izaiza111 14 lip 2010, 11:14
Hej.U mnie dalej do kitu :cry: Nie moge spac,jak sie obudze o 6 to juz po spaniu.Wstaje z takim lękiem,że szok.A jak u was?

przez Shadowmere 14 lip 2010, 11:18
izaiza111, to samo,budzę się skoro świt,próbuje "dospać",ale nic z tego.Bankowo poproszę psychiatrę o zmianę,choc wiem,że będzie się bardzo opieral.
Shadowmere

przez izaiza111 14 lip 2010, 11:25
Shadowmere,myślisz,że to po tabletkach?Ja powoli trace wiare,że one mi pomogą.Siedze w domu i tylko patrze jak ludzie sobie spacerują a ja czuje straszny żal.Dzieci chcą wyjść a ja nie daje rady :cry:

Sortuj wg