AMISULPRYD (Solian,Amisan,Candela,Sulpitac,Amitrex,Soltus)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
71%

Nie
7
14%

Zaszkodził
8
16%

Liczba głosów : 51

przez fobik123 11 wrz 2016, 09:55
Akatyzja to nie jedyny ubok neuro.Trzeba się liczyć z tym że te leki poprzez hamowanie dopaminy powodują anhedonie.Jak odrzuciłem olanzapine muzyka znów sprawia mi radość.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Wudezet 22 wrz 2016, 10:50
ja miałęm taką dyskinezę po amisanie, że na początku mi skręcało całą głowę w lewą stronę, że nie mogłem ją poruszać na boki, chyba, że delikatnie rękoma łapiąc głowę za boki i skręcając w prawo razem próbując także skręcać głowę w prawą stronę. Wyprostowałem głowę przed siębię, a głowa znów skręcała. Mamuśka spanikowała już - zadzwoniła po karetkę. Dali mi zastrzyk bodajże hydroksyzyny 100mg. Po zastrzyku dostałem przerzutów na szczękę - samowolnie mi się otwierała i sztywniała, że aż szczęka napierdzielała lekko - nawet ciężej się oddychało delikatnie. Po jakiejś godzinie od zastrzyku, może trochę więcej - puściła mnie ta dyskineza.

Ogólnie jak pierwszy raz wziąłem ten lek w dawce 50-100mg (nie pamiętam) to po 20 minutach czułem się wręcz ekstra! Wrzuciłem amisan odrazu po wyjściu z apteki, i zrobiłem sobie spacer. Banan na mordce, jak się poruszałem to czułem, że płynę:) Niestety ten główny efekt utrzymywał się jeden dzień, później odczuwalne działanie takie pozytywne, że wiedziałem, że to nie jest działania na granicy placebo - tylko coś co działało wyraźnie ponad efekt placebo może do 5-7 dni. Później to już takie placebo.. Nawet jak co miesiąc robię przerwę z amisulprydu na 3-4 dni (tyle ponoć powinno wystarczyć na zbicie tolerki z amisanu) to już po prostu działanie jest odczuwalne tego leku na granicy jeszcze raz powtórzę, placebo:P. Nie ma już działania antydepresyjnego, tego "pływania", uśmiechu na ryjku - sedacji też nie zauważyłem. Może małe(nie satysfakcjonujące mnie) działanie na dopamine, od tyle..

Szkoda, bo lek zapowiadał się bardzo dobrze.. Ale ogólnie polecam, na Was może zadziała lepiej - na dłuższą metę.

-- 22 wrz 2016, 11:08 --

Nie mogę już edytować posta, także piszę kolejnego:

w jakiej dawce amisulpryd działa najlepiej na dopaminę? Słyszałem ,że do 100mg - a później im większa dawka, to zwiększa się sedacja, a zmniejsza działanie pobudzającę, na dopamine.. Aktualnie właśnie tą setkę stosuję. Pozdrawiam.

-- 22 wrz 2016, 11:15 --

A i jeszcze swoją drogą: nie wiem czy bardziej mnie ta dyskineza puściła od alprazolamu który przyjąłem - wziąłem z 3mg jak zacząłem odczuwać, że jest coś nie tak, czy od zastrzyku hydroksyzyny 100mg. Pewnie mix.. Powinni ulepszyć swoją apteczkę w karetkach myślę:)
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

przez Lusesita Dolores 07 paź 2016, 16:12
Z podkulonym ogonem wracam do solianu :)
2 miesiace wytrzymałam bez i wróciły wszystkie natrectwa.
Lekarka kazała brać 600mg..... ołki dołki :)
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez najs10 14 paź 2016, 11:39
Witam. Mam takie pytanie jak to wkońcu jest z tą prolaktyną kiedy bierze się małe dawki Solianu? Wydaje mi się że jeśli lek w małych dawkach uwalnia dopamine to nie powinien zwiększać prolaktyny? Tymczasem czytam różne opinie na ten temat. Interesuje mnie to bo mam PSSD i nie chciałbym sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.

-- 17 paź 2016, 17:23 --

Jeszcze raz to samo pytanie :)

przez lunatic 13 lis 2016, 14:24
pytałem kiedyś o to lekarza,małe dawki podwyższające dopaminę też podnoszą prolaktyne ale mechanizm tego zjawiska jest nieznany

Sortuj wg