Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez janek 08 lut 2006, 11:35
zawsze można pójść i zrobić sobie badaniezawartości Potasu, Sodu i Magnezu we krwi (tzw jonogram) i pójść z tym do lekarza. Za niski poziom Potasu również działa niekorzystnie na kochane serducho..

re:

przez Tunia03 08 lut 2006, 11:41
Witaj Moniczko.Czytając Twój post przypomniałam sobie siebie sprzed 20 lat. Też byłam w Twoim wieku, pełna życia, energii i zapału i nagle pojawiła się ONA-pani nerwica.Dziś mam 39 lat a ona nadal mnie przygniata! Tylko że ja juz mam z górki, a Ty dopiero wchodzisz w życie. Boże ,pamietam jak moi rówieśnicy szli na dyskotekę a ja siedziałam w domu bo miałam lęki, bo trzęsły mi się ręce, bo serce zaszybko waliło. Bałam się iść do szpitala w odwiedziny, na pogrzeb, do kina, do kolezanki. Ponadto siedziałam w domu i wymślałam sobie choroby, szczególnie miałam słabość do nowotworów. Cokolwiek mnie zabolało, to musiał być rak! A potem siedziałam i wyobrażałam sobie jak lekarz kieruje mnie na badania, a potem klinika i przychodziło przygnębienie. A mój ślub-mało nie umarłam w kościele, a ciąża, a poród-szkoda gadać. A teraz już mam to w dupie, zdechne to będę mieć święty spokój. Tylko że to tak łatwo się nie umiera, trzeba jeszcze pożyć i pocierpieć niestety.I jedyne co Ci mogę poradzić to to abyś poszła do terapeuty-inaczej będziesz nie do życia. Będziesz czuła się jak ja czyli jak staruszka!! Ja nie chodziłam nigdzie, nie brałam leków i mordowałam się tyle lat.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Tunia

przez Krzysztof 08 lut 2006, 12:34
Moniczko ten lekarz jest z Gdańska, także nie wiem czy Tobie odpowiada lokalizacja - jeżeli tak to daj znać
walczący

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnes635 08 lut 2006, 12:53
Tunia...Ty niegrzeczna dziewczynko...

przez Tunia03 08 lut 2006, 12:56
:roll:
Tunia

przez benQ 08 lut 2006, 13:30
Człowieku masz 17 lat... nie umrzesz na pewno... nie masz zadnej choroby która by była śmiertelna, bo jeżeli tak by było to byś już dawno umarł... Jestem tego pewny...

Nerwica lękowa przejawia sie czymś takimże wkręcasz sobie dziwne rzeczy bo sam nie rozumiesz co się z Twoim organizmem dzieje... dobra jest metoda behavioralno-poznawcza, i tam sam dowiesz sie c o takiego Ci dolega... ale przed tym trzeba udać sie do psychiatry który Cię zbada i stwierdzi jakie leki Ci przepisać... nie masz się czego bać... 3maj się./..

przez Magda-27 08 lut 2006, 13:59
Wiecie jak się rozpisałam z tym życiorysem :shock: . Wyszło mi 2 kartki formatu A-4, kratka pod kratką, drobnym maczkiem. Myslałam, że tego nie napiszę a tu takie natchnienie przyszło, że pisałam i pisałam, aż mnie ręka rozbolała :lol: Jak wrócę z terapii to napiszę jak było :!:
Przyjaciel forum

Jestem nowy ,czy jestem również Nerwicowcem?

przez bornus 08 lut 2006, 14:34
Witam wszystkich użytkowników Forum,

jestem tu nowy , trafiłem przez przypadek? , szukałem w necie informacji o moich objawach.

Zaczęło się 2,5 roku temu , nagle poczułęm osłabienie drżenie rąk i nudności.Zacząłem się pocić , myślałem że to zawał , albo coś innego , to było okropne.Potem przyszły duszności i zawroty głowy.Jednak najgorsze były momenty nazywam to ''walnięcia'' , to tak jak by ktoś nagle mocno Cię przestraszył ,trwa to kilka sekund i się powtarza.Prawie pół roku miałem spokój.Ale objawy często wracają.Najcześciej mam duszności , to jest tak że czuję iż brakuje mi powietrza , ale nie mam problemów z jego nabraniem.Czasami przed zaśnięciem , albo zaraz po obudzeniu czuję jak wali mi serce.Nie mam problemów z zasypianiem ,ale czasami budzę się w nocy ok. 3.00 , i już nie mogę zasnąć.Mam Jeszcze jeden objaw , nie wiem czy związany z tą chorobą , pęka mi skóra na stopach i dłoniach.Pojawia się to i samo znika.Rok temu wypadły mi włosy w jednym miejscu(śmiesznie wyglądałem).Potem odrosły.Mam też czasami problemy z bulami brzucha i biegunką.Głowa boli mnie od trzeciej klasy szkoły podstawowej.Lekarze po badaniach stwierdzili że to migrena(nauczyłem się z tymi bulami żyć).Nie mam problemów z wysiłekiem.Lepiej czuję się podczas wysiłku(np.biegania).Tylko teraz zacząłem tyć , gdyż jak tylko dostaję tych objawów zaczynam jeść.

Często doszukuję się powodów moich objawów , wycztałem w Necie że mogę mieć takie choroby że włos na głowie mi się jeży.Byłem kilka razy u lekaża,EKG OK! ; CUKIER OK! ; KREW MOCZ OK!.

Lekarz poiwiedzaiła że chyba to nerwica , tak jak i dermatolog. Przepisała mi jakieś leki ziołowe , nie pomagają.Ja nie jestem wybuchowy(raczej tłumie w sobie złość) , a te napady przychodzą właśnie w sytucjach które nie są zmącone żadnym stresem.

Mam do Was pytanie , czy macie podobne objawy? , czy mam dalej chodzić do lekarza? , może badania tarczycy? , albo usdg SERCA? ,może jakiś zator w płucach , sam juz nie wiem co robić

pozdrawiam gorąco

Krzysztof lat 31

przez Dana 08 lut 2006, 14:43
Witaj, skoro już lekarze zasugerowali, że może to być nerwica ( niektóre objawy typowo nerwicowe) to najwyższy czas zgłosić się do psychiatry. Życzę wszelkiego powodzenia!

przez janek 08 lut 2006, 14:46
czasami mam wrażenie, ze kazdy objaw "nie standardowego" zachowania organizmu to moze byc nerwica ale przeciez nie musi. Jakiekolwiek diagnozy to tylko lekarz moze stawiać, ale powiem Ci jedno.. tez mam 31 lat, może to taki wiek, kiedy organizm się buntuje.. wiem, ze zaczeło sie u Ciebie wczesniej - u mnie tez, ale narosło własnie kiedy wkroczyłem w trzydzieche :) A podobne objawy do Twoich ja również odczuwam, zawroty głowy itp, no i te budzenia we śnie a potem niemożność zaśnięcia.. wiele osób ma inne z Twoich objawów - ale każdy Ci to powie - trzeba się wybrać do specjalisty i na jego diagnozach opierać swoje przemyslenia. A co do jedzenia podczas napadów... to czysto nerwowe, ja tego nie mam, ale tak mi powiedział lekarz. Powodzenia.

przez janek 08 lut 2006, 14:48
aha! i NIE CZYTAJ w internecie nic o żadnych chorobach - bo to tylko nakręca Twoje emocje. A tarczyca...hmm.. nadczynnośc tarczycy to byc chudł - podobno...no i miałbyć przyspieszone bicie serca itp.. ale nic nie szkodzi żebyś zrobił sobie badania hormonów, bedziesz spokojniejszy.

przez janek 08 lut 2006, 14:51
U mnie tez napady wystepują, wtedy kiedy jestem zupełnie spokojny w sytuacjach zupełnie bezstresowych... wegetatywna nerwica... bez możliwości kontroli... :(

przez janek 08 lut 2006, 14:56
a na "walenie" serca możesz sobie zrobić tzw jonogram, badanie krwi na zawartość magnezu, potasu i sodu... moze Ci tego brakowac. ja tak miałem.. widzisz, wszystko copotrzebujesz to lekarz i kilka badań, których moze jeszcze nie robiłes... wtedy bedziesz spokojniejszy - i tego Ci życze.

przez bornus 08 lut 2006, 15:01
nie często chodziłem do lekarza , teraz boję się że lekarz zacznie mysleć że jestem jakimś dziwakiem , i zę szukam sobie choroby ,proszać go o dodatkowe badania.Jak ostatnio zasugerowałem ze to może tarczyca , to się Pani Doktor zezłościła i powiedziała ''co się pan tak tej tarczycy uczepił'' :-)

Sortuj wg