Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Jovita 18 wrz 2007, 16:10
ja powiem tak :
od padaczki - nie ma takich objawow ,
od jelita drazliwego - tez nie ma takich objawow jak wymieniles ,
od zespolu Barlowa - mozesz miec tylko kolatanie serca !!

reszta dolegliowsci pasuje do typowych objawow nerwicy ale nie mnie tpo oceniac bo lekarzem nie jestem!!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Pstryk 18 wrz 2007, 16:15
Poczytałam sobie od razu o chorobach, które wymieniłeś. Zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Powinieneś skonsultować to z lekarzem. Jeśli to nerwica (a w przypadku chorób, na które cierpisz, wcale bym się nie zdziwiła) to jakaś terapia by się przydała.
Pstryk

przez Pstryk 18 wrz 2007, 16:54
A ja taka jestem odkąd pamiętam. Inna. I wcale mi to nie przeszkadza. Nawet to lubię. Oczywiście, zdarzają się momenty zwątpienia, może mam ich więcej niż inni, ale też mam podstawy ku temu: nerwica, depresja, ptsd. Ja też nauczyłam się z tym żyć. Myślę, że idzie mi całkiem dobrze. Jak na moją przeszłość, jestem szczęśliwa. Ale doceniam to dopiero od dwóch lat. Nie od momentu wyjścia ze szpitala psychiatrycznego, wyleczenia się z anoreksji, a od momentu podjęcia pracy. Praca moja ma szczególny charakter. Codziennie stykam się z wielkimi nieszczęściami zwyczajnych ludzi, w dodatku dzieci. Gdy widzę, jak ich cieszy każdy dzień...
Jestem tego samego zdania co Ty CIALO liceum DUSZA muzeum
CIALO liceum DUSZA muzeum napisał(a):nerwica to ani znk ani kara, tylko jakis tam dar
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 18 wrz 2007, 17:30
bethi
ujelas to dokladnie tak, jak ja tego nieumialam.....
po czasie, kiedy nerwica niedaje nam zyc, kiedy wydaje nam sie, ze swiat sie konczy, to w koncu nadchodzi moment, kiedy zaczynamy to doceniac, patrzec na te chorobe z innej perspektywy. mysle, ze to jest wlasnie nauczenie sie z "tym" zycia. oczywiscie zdazaja sie momenty i to nawet czesto, kiedy dopadaja mnie ataki, wtedy myslenie z przeszlosci siedzi w mojej glowie, ale teraz juz potrafie z tym walczyc, a w duzej mierze dzieki temu forum i dzieki wam wszystkim...
pozdrawiam cieplutko wszystkich
lidia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez barth 18 wrz 2007, 19:24
ja np mam cos takiego ze w dzien jestem senny, wszystko mnie boli a gdy tylko zrobi sie ciemno bo ozywam. w dzien jestem blady jak sciana (chyba tak mi psychika mowi bo mama mowi ze wygladam ok) a w nocy to juz przesada. zero snu.

najgorsze jest gdy mam pierwsze zmiany w pracy. nie moge zasnac do 3 rano a o 4,30 musze wstawac a pozniej za dnia tez nie zasne na cholere. biore jakies ziolka nasenne ale nie pomaga(typu meliska i kalms) ale rowniez proszki typowo nasenne i tez gowno daja. psycha mi mowi ze bardziej mnie pobudzaja i w nocy moge biegac caly czas i wogole nie bede zmeczony.

ja mam juz tego dosc.

przez Jovita 18 wrz 2007, 19:44
barth , ja musialam brac i nadal biore typowe prochy nasenne bo bez nich ani rusz! wydaje mi sie ze mozesz miec problem z melatonina , ale masz depresje?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Gosiulka 19 wrz 2007, 16:27
Witam cię na forum :P .Polecam abyś przeczytał książkę pt. Potęga podświadomości autor:Joseph Murphy.Napewno pomoże ci rozwiązać twoje problemy chociaż po części.Trzymam za ciebie kciuki.Powodzenia ;)
Przyjaciel forum

przez Angelika 19 wrz 2007, 16:30
dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi,troche mi ulzylo wiedzac ze nie ja jedna mam te dziwne objawy-jestescie Kochani.
Angelika

przez Nevada 19 wrz 2007, 17:28
mi ta książka raczej nic nie dała, puste pranie mózgu moim zdaniem.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez Pstryk 19 wrz 2007, 18:19
Murphy, no można spróbować. Ale zupełnie anonimowa wizyta u psychologa na pewno nie zaszkodzi. Niektórym pomoże książka innym potrzeba konsultacji ze specjalistą. Anonimowo tzn., że nie musisz nikomu z tego się spowiadać. Potem zobaczymy, co dalej, w zależności, co zdecydujesz (tu: czy pomoże książka, co powie psycholog).
Pstryk

przez barth 19 wrz 2007, 19:14
Jovita z tego co mi psychiatra powiedzial to mam depresje lekowa czyli inaczej mowiac slynna nerwice :P

tylko w tym sek ze ja nie denerwuje sie wogole te wszystkie bole same od siebie przyszly :/ biore na sen krople L72 ale nic mi nie pomagaja nawet 50 kropli godz przed snem.

aha psych okreslil to ze mam nerwice po tym ze jak te bole sie nasilaja to boje sie o wlasne zycie :/ nie mam lekow przed wszystkim tylko przed choroba :/

przez Gosiulka 19 wrz 2007, 19:42
Miałam na myśli żeby oprócz leczenia poczytać książkę, która napewno by nie zaszkodziła ale oprócz tego i podjąć leczenie :lol: Bo bez psychologa albo psychiatry jak na początek to raczej ani rusz. :P
Przyjaciel forum

przez Jaśkowa 20 wrz 2007, 17:31
ja też uważam, że wizyta u lekarza Ci nie zaszkodzi ;) co do paraliżującego strachu na ulicy lub w momencie gdy mijasz jakąś grupkę to ja tez tak mam potrafię nawet pójść dookoła aby minąć i nie przechodzić w pobliżu jakiegoś zbiorowiska, ja mam nerwicę lękową co oczywiści nie świadczy o tym, że Ty też ją masz. Bo ja prócz takiego lęku mam jeszcze setki innych objawów nerwicowych ;)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

Sortuj wg