Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ardash 23 gru 2011, 15:52
aredhel niestety niewiele moge pomoc, jesli chodzi o przygotowanie do badania.

perla pogrzebalam troche w necie i wylada na to, ze prawidlowe cisnienie powinno sie utrzymywac w granicach 120 na 80 a 130 na 85. Granica jest cisnienie 140 na 90 wszystko powyzej tego jest juz nadcisnieniem. Czyli na to wyglada, ze twoje cisnienie jest w normie :smile: Naprawde nie masz sie co martwic :D
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez clone 23 gru 2011, 16:44
Do MRI nie trzeba się w ogóle przygotowywać, chyba że masz mieć podany kontrast. Wtedy nie zaleca się jedzenia czegokolwiek na kilka godzin przed badaniem.

Przeczytaj: http://www.zdrowie.med.pl/bad_obraz/rezonans.html

przez Quantum 24 gru 2011, 22:23
a czy jest jakaś w tym prawidłowość? np., że sztywność utrzymuje się do południa, najbardziej po wstaniu z łóżka, nasila się jak się robi zimno, a jest lepiej w cieplejszych porach roku? masz jeszcze jakieś objawy? jak to dokładnie wygląda, jakie mięśnie dokuczają Ci najbardziej? pytam, bo mi też wypadały i wypadają przedmioty z rąk z powodu sztywnych mięśni, ich bólu i napięcia.

Sztywność trwa tak długo, jak długo jestem na nogach :) Trochę zmalała, chyba po tych pigułach (Mozarin). Jednak utrata siły w ramionach... to mnie przeraża. Bicepsy są jakby porażone. Do neurologa ponownie idę dopiero za jakieś 2.5 tyg. Cholera... :-|

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez clone 24 gru 2011, 22:55
Bierzesz jakieś inne leki psychiatryczne?

przez Quantum 25 gru 2011, 15:43
Bierzesz jakieś inne leki psychiatryczne?

Nie, tylko ten Mozarin już od tygodnia. Problemy z ramionami pojawiły się jakieś 2 dni po wizycie u neurolożki. Póki co jedynie podchodzę do moich obaw bez strachu (myślę, że pewnie jestem chory, ale nie wywołuje to u mnie ataku paniki). Bóle trochę osłabły, ale nie zniknęly całkowicie.

przez aredhel 27 gru 2011, 23:21
Jutro mam rezonans. Panicznie się boję, chyba nie zasnę. Mam schizy, że w ciele mam jakieś metalowe kawałki, które maszyna podczas badania wciągnie i mnie okaleczy. Mam wrażenie, że w środku dostane jakiegoś krwotoku, albo ze strachu niepotrzebnie przerwę badanie i potem znowu będę musiała czekać. To jakiś koszmar jest... Na bank będę mieć atak paniki.

przez clone 27 gru 2011, 23:44
Niby skąd taki pomysł? Ołowiu się najadłaś? 8)

przez perla86 28 gru 2011, 12:03
A mnie znowu nogi bola lydki i kolana:( boje sie najgorszego i jak chodze to czuje zapadania w glowie wszystko wraca tak nagle ciekawe:(

przez George 28 gru 2011, 14:43
Mnie z kolei wróciły jakieś mdłości i pobolewa mnie głowa w części czołowej i z lewej strony nad okiem, jakby tak na rogu głowy. Od razu na myśl mi przyszło, że mam jakiegoś guza czy tętniaka w mózgu! Zaczyna się jazda - lęki :( A CITABAX leży w apteczce i czeka złośliwie. Czyżbym musiał jednak zacząć go brać? A może znowu do neurooga muszę iść i prześwietlić łeb na TK?
Ad maiora natus sum

przez Quantum 28 gru 2011, 20:47
Mnie z kolei wróciły jakieś mdłości i pobolewa mnie głowa w części czołowej i z lewej strony nad okiem, jakby tak na rogu głowy. Od razu na myśl mi przyszło, że mam jakiegoś guza czy tętniaka w mózgu! Zaczyna się jazda - lęki :( A CITABAX leży w apteczce i czeka złośliwie. Czyżbym musiał jednak zacząć go brać? A może znowu do neurooga muszę iść i prześwietlić łeb na TK?

Zabawne, już od dobrych 3 tygodni nie wkręcałem sobie nowotworu :) Wszystko przypisuję SLA. Najgorszy jest najnowszy objaw - robaki pod skórą.

Dobry ten Mozarin - myślę o chorobie i nie czuję lęku :mrgreen:

przez aredhel 28 gru 2011, 22:18
Uciekłam z rezonansu! Normalnie nie mogę... Wpadłam w totalną panikę, nawet nie weszłam do gabinetu. W korytarzu czekało mnóstwo ludzi, w kółko gadali o chorobach, ja sie tak denerwowałam, że na okrągło chodziłam do toalety, słabo mi się robiło, normalnie ze strachu nie wiedziałam jak się nazywam. Jeszcze mój tata zamiast mnie wesprzeć to coś pieprzył, że na własne życzenie przechodzę katorgi i.... poszłam sobie. Powiedziałam babce w recepcji, żeby to przełożyła. Nie wiem jak to się stało, ale z nerwów i paniki to był po prostu impuls. Teraz mam do siebie taki żal i pretensje, że szok, ale po prostu psychicznie nie dałam rady. W korytarzu było duszno i ci ludzie gadali jakieś okropne rzeczy. Nawet nie było jak wyjść bo w każdej chwili mogli mnie wyczytać. Zawaliłam sprawę totalnie, mam ochotę palnąć sobie w łeb za to co zrobiłam. A wszystko już było przygotowane. Jutro będę dzwonić do rejestracji i błagać babkę o szansę dla mnie na wcześniejszy zabieg, bo mam przełożone na marzec. Jestem totalnie załamana. Następnym razem powiem, żeby dali mi wcześniej jakiegoś głupiego jasia albo coś, bo ja nie jestem w stanie normalnie funkcjonować przed tym zabiegiem. Cały czas mam wizję, że coś m się dzieje złego podczas badania, albo, ze mam koszmarne wyniki. W dodatku jak wypełniałam ankietę, to tam było tyle różnych dolegliwości, że wszędzie pisałam " nie wiem" bo zgłupiałam i nie wiedziałam co pisać. Jestem zdruzgotana, nigdy sobie tego nie wybaczę. Stchórzyłam i tyle. Nie wiem jak ja mam się opanowywać przed takimi rzeczami następnym razem.
Teraz nie wiadomo, co mi jest, czy mam coś w głowie, czy nie i znowu będę się zamartwiać. Wykorkuję z tego wszystkiego. Jestem na siebie dosłownie wściekła. Szkoda słów co nerwy i hipochondria z człowiekiem wyrabiają.

przez Ardash 28 gru 2011, 23:04
George a moze ten bol glowy ma zwiazek z pogoda, cisnieniem itp.

aredhel spokojnie, nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. Nie poszlas i juz. Rozumiem cie doskonale, bo sama panicznie boje sie wszelkich badan i lekarzy. Moze uda sie znalezc wczesniejszy termin niz marzec. Nastepnym razem zabierz ze soba kogos, kto podniesie cie na duchu i w razie czego przywola cie do porzadku kiedy zaczniesz panikowac. Jakiegos racjonaliste mocno stapajacego po ziemi 8) Pewnie tato sam sie denerwowal tym, ze ty tak sie denerwujesz, wiec dobrym wsparciem nie byl ;)
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez George 28 gru 2011, 23:56
To nie jest taki typowy ból głowy, raczej takie ćmienie... Jakby czasem ktoś mnie w tej głowie ukłuł czymś. A mdłości do tego?
Ad maiora natus sum

przez kornelia_lilia 29 gru 2011, 00:03
George, hej, co u Ciebie?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Sortuj wg