Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 02 lis 2014, 22:29
Hej ja miałam miesiąc albo nawet nie caly miesiac spokoju i teraz mysle ze mam albo raka jajnikiw albo szyjki macicy. Rok temu miałam cesarkw to jesli chodzi o raka jaajnika to ch ty na zauważyliby podczas operacji nawet jakby to byl maly guz co myślicie? A cytologię miałam w kwietniu 2013 czyli ponad rok temu byla w porządku ale czytałam dzis fora o raku szyjki macicy i rzeczywiście wcześnie wykryty daje 100%%%szans na wyleczenia we wczesnym stadium nawet chemia nie jest potrzeba...
Gorzej bylob uh w przypadku raka jajn OK la ;( boje się
Moja rodzina ma juz dość tego bo ciągle wymyślam inna chorobę wszystko zaczelo sie po porodzie...
Miesiac temu wmaialam sobie raka sl OK slinianki przeszlo po wizycie u laryngologa i tak co chwile cos od roku

-- 02 lis 2014, 21:32 --

beciiia, mam tak samo jak ty marnuje życie na zadreczanie sie chorobami. Tylko jak się nie zadręczać skoro na każdym kroku słychać rak...włączam tv nawet ddtvn a tam rak piersi rak mózgu to tamo....badac sie nie badać ja nic nie wiem juz

przez beciiia 02 lis 2014, 23:16
regularnie podstawowe badania piersi,spraw kobiecych,krew,mocz,no a reszta jak sa podstawy ku temu..ja dawno nie mialam robionych zadnych badan nawet w ciazy nie mialam pobranej krwi ani razu! a to dlatego ze jestem za granica i tu maja jakies inne podejscie ..np.ze szpitala wyszlam 2 godz po porodzie !
Jutro ide do mojego lekarza rodzinnego i go zwale z krzesla ,zbombarduje pytaniami,podejrzeniami...mam nadzieje ze nic groznego we mnie nie siedzi.Jestem twarda (ktos kiedys probowal mnie zabic)nie boje sie smierci juz sie o nia otarlam,ale teraz gdy mam dziecko wszystko wyglada zupelnie inaczej chce zyc i byc zdrowa dla mojego synka...dostalam po ciazy obsesji na temat odzywiania i niedlugo wogole przestane jesc chyba bo co nie wyczytam to niezdrowe.czytam wszedzie:mleko- nie,gluten-nie,konserwanty-nie,sezonowe warzywa i owoce z ekologicznych upraw..gdybym mogla wyprowadzilabym sie teraz na wies i swoje wszystko uprawiala..oczym nie pomysle to za tym gdzies stoi rak i tak 24 h.,poki maly pije mleko z piersi jestem o niego spokojna..co bedzie jak zaczne mu podawac inne pokarmy?strach pomyslec

przez angie1989 03 lis 2014, 09:03
beciiia, Mam dokladnie jak ty 24h ciągle rak wszędzie rak. W tym roku miałam juz tyle badan i odwiedzilam tylu lekarzy ze aż strach, ale wczoraj jak poczytałam forum o raku jajnika i raku szyjki macicy to masakra...i teraz sie boje bo mnie w dole brzucha pobolewa...;( masakra...u ginekologa bylam rok temu po porodzie bylo ok i kazał przyjść za rok tal sie boje...
Jak myślicie skoro miałam cesarkę to guza na jajniki by widzieli prawda?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 03 lis 2014, 10:54
Godzina spaceru i bolą mnie nogi, czy mieliście też tak od braku ruchu?:/ Wizyta w Urzędzie pracy zakończona beznadziejnie termin kolejnej dopiero 30.03.2016!!! To jakiś śmiech na sali, co 2 miesiące będą łaskawie dzwonić czy coś u mnie się zmieniło. Zaczynam myśleć , że serio albo mam bialaczke albo raka kosci :/

przez beciiia 03 lis 2014, 11:30
dziendobberek :)
mysle ze zauwazyli by guza przy cesarce gdyby byl dosc duzy ,
Sinsister moze poszukaj pracy za granica?
ja wstalam,oporzadzilam synka,odprawilam meza do pracy i zaczynam trzepac internet ,i co dowiedzialam sie ze w Holandii jest najwieksza umieralnosc na raka -zdolowal mnie ten news.Czytam o zdrowym odzywianiu ,sodzie oczyszczonej i wit b 17 zrobie co w mojej mocy by zmienic diete na zdrowa ( kiedys to tylko kawa i papierosy z tego powodu mam ogromne wyrzuty sumienia)
Bede sie zdrowo odzywiac,jak sie rozchoruje przynajmniej bede miala swiadomos ze robilam co moglam by sie uchronic...musze sobie zaplanowac ,zeby jak najmniej myslec o raku..spacer z dzieckiem,zakupy i co dalej? ,pogoda fatalna :/

przez angie1989 03 lis 2014, 12:46
sinister, nie możliwe przeciez bialaczka to mialbus dla morfologię nie ma takiej opcji.
beciiia, dosc duży? No ale przecież bylam otwarta to powinni zauważyć nawet małego guza...no juz nie ma nic dokładniejszego chyba niż operacja? Matko to mnie nastraszylas czyli jednak mogr mieć guza na jajnikach albo raka szyjki macicy...masakra:(

przez beciiia 03 lis 2014, 13:00
ja lekarzem nie jestem..nie panikuj pomysl dzis o czyms przyjemnym...stwierdzam ze takie forum jeszcze bardziej przybliza mysli o chorobach..ale jedynie tu mozna znalesc zrozumienie...moj mezu juz patrzy na mnie powoli jak na wariatke,rzadko i krotko sie widzimy a ja o chorubskach...zazdroszcze mu podejscia do zycia i moejj mamie -oni sie niczym nie przejmuja :/a ja przejmuje sie za wszystkich o nich tez sie martwie..
mam trzy takie male czerwone babelki jeden kolo drugiego wyglada jakby rak "kalafiorowal" i gardlo mnie boli ,splywa cos,dotego te kreski i kropki przed oczami...ide na spacer ...moze mi bedzie lepiej
do lekarza dopiero moge isc w przyszlym tyg jak opalce sobie uezpieczenie ,tak jest w Holandii,a do tej pory schiza

przez angie1989 03 lis 2014, 13:59
beciiia, Moja rodzina ma mnie juz dość. Wszyscy maja mnie za hipochondryczkę. Mąż tez ma dość bo juz tyle sobie chorób przypisywalam ze masakra. Tylko pytanie jak tego nie robic? Skoro w kolo sie slyszy...
Moja mama i mąż tez żyją normalnie nie panikują jak ja...nie boja sie..
A ja na sama myśl ze miałabym byc w szpitalu cos mi sie robi.
Te kropki i kreski przed oczami to moze snieg optyczny?
No tak to forum przybliza myśli o chorobach ale kto nas lepiej zrozumie niż osoby z tak i mi samyli problemami jak my?
Hipochondria to straszne dziadostwo bo zabiera nam radość z zycia.
Kiedy juz na prawdę będziemy chorzy przyjdzie czas na zmartwienia, a nie teraz...łatwo powiedziec trudniej zrobić. Ja z hipochondia mecze sie juz od roku czyli od porodu....wtedy wszystko sie zaczelo.

przez beciiia 03 lis 2014, 15:19
szukalam o sniegu optycznego w necie gdzies tam mi sie mignela w artykule candidia..juz wiecej nie szukam bo sie boje...spacer dobrze mi zrobil...

przez sinister 03 lis 2014, 17:05
Ja mam maskrę od 3 dni znów lęk w żołądku taki, że mnie goni do toalety od razu myślę, że 5mg Mozarinu przestało działać, dlatego podwoję dawkę jak pójdę do lekarza. A co do rodziny, to tez mnie maja dosc.

przez beciiia 03 lis 2014, 20:09
wiecie co jak sie okaze ze mam raka tak zlosliwego ze nie idzie go uspic,i bede miala jakies wielkie bole i pluc krwia itd to poprostu popelnie sama eutanazje..wolalabym umzec poki moje dziecko nic jeszcze nie pamieta,niz jak bedzie mialo np 10 lat...ot dzisiejsze przemyslenia..nie chce was ani dolowac ani przerazac...jakk tak to pogoncie mnie z tego forum...poki co musze sie troche skupic na dziecku a nie tylko na sobie!milego wieczorku

przez Alice in wonderland 03 lis 2014, 21:01
Angie, a może tak bardzo przeżyłaś cesarkę i pobyt w szpitalu, że teraz tak Cię to męczy? :( U mnie było 7 pobytów w szpitalu i na koniec 3 tygodnie i cesarka. Wiem jak szpital potrafi dobić, naprawdę...

Beciia, nie karmię piersią, karmię butelką ale faktycznie pozycję mam wtedy niezbyt dobrą bo jestem przechylona na bok i do przodu i w prawej ręce trzymam butelkę. Strasznie mnie wtedy ściska w szyi. To samo gdy karmię słoiczkiem. Wtedy córka jest w leżaczku na podłodze, ja przed nią na podłodze i ręce mam w górze.

A dzisiaj to już w ogóle masakra bo podnosząc ją z podłogi coś mi się stało w kark i nie mogę głowy podnosić do góry wcale. Już totalna masakra. Ja napewno mam coś z tym kręgosłupem :why:

Słuchajcie, my jesteśmy ciągle bombardowani informacjami o rakach itp. W TV non stop coś bębnią. Nawet informacje o profilaktyce: badaj się! badaj się! I tak w kółko. W gazetach, w radiu, w telewizji, w internecie, na bilbordach... Dziś w wiadomościach mówią wszędzie o kobiecie która dokonała eutanazji bo miała guza mózgu.....masakra.....
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez hipochondryczka777 03 lis 2014, 21:08
Ja od lat zmagam sie z hipochondria....w chwili obecnej jestem non stop w stresie o swoje gardlo poniewaz co miesiaz na nie choruje a ostatni 2 razy mialam angine ropna wiec teraz mam potworny strach przd tym'ze beda chcieli mi wyciac migdalki...boje sie panicznie...a do tego ostatnie dni takze wkret na stwardnienie rozsiane...mam piasek w oczach i bola mnie miesnie...mysli ktore kraza po mojej glowie nie daja mi normalnie funkcjonowac-a dzisiejszego popoludnia skonczylo sie na ataku paniki...mdlosc..brak powietrza...jak z tym swinstwem zyc:((((

przez ewela20 03 lis 2014, 21:11
No tak właśnie jest nikt nas nie rozumie :( Mój mąż tak samo pracuje za granicą i też widzimy sie bardzo rzadko jak przyjezdza to śmieje sie ze mnie co ja mam mu do powiedzenia co znowu wymyśliłam ...

Sortuj wg