Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 30 kwi 2014, 22:47
evvelinka napisał(a):Kurcze to coś ze mną nie tak, że mam takie zawroty przy rezonansach i tomografiach :/

No ale jak cos dziwnego, jak chwile wczesniej wkleilas, ze sporadycznie bo sporadycznie ale zdarzaja sie zawroty w polu magnetycznym podczas badania :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez marta80 30 kwi 2014, 22:55
evvelinka a to mnie pocieszylas...ze widac...bo ja mialam rtg piers i szyjnego....i oprocz podejrzenia dyskopatii i nic waznego nie bylo...ja mysalam ze to tylko rezonans pokazuje ta jamistosc...bo dokladniejszy...

przez Adam Smith 30 kwi 2014, 23:49
Ja już się zaczynam lepiej czuć. Okazało się, że to katar sienny i po prostu flegma zaczeła spływać do gardła, dlatego boli. Teraz już boli dużo mniej, jest naprawdę znośnie. Zaraz zrobię sobie jeszcze inhalacje i powinno być ok .
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evvelinka 30 kwi 2014, 23:51
O kurde marta przepraszam cię nie doczytałam, myślałam, że chodzi o rezonans, a nie rtg :hide: Nie wiem co ze mną jest czasami. Oczywiście w rtg nic nie widać. Te jamy są w samym rdzeniu, mają milimetrowe średnice, więc rtg tego nie pokaże, tylko rezonans i w całej stercie zdjęć z boku, góry i innych widać tę jamę może na 2-3 zdjęciach. Wklejam zdjęcie o co chodzi.. ten szary pień to rdzeń kręgowy, a to białe w samym jego środku to ta sławetna jama.. u mnie wygląda to bardzo podobnie tylko jest trochę krótsze i rozszerza się na mniejszej długości.

Obrazek

link: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... myelia.jpg

Masz rację nerwa. Wariuję już :/

przez Fabienka 30 kwi 2014, 23:54
Tomcio to fajnie ze znasz przyczyne:)
A ja nie wiem co mam zrobic:/ ten spray co mam na zatoki podobno nie wolno uzywac jak sie ma bakteryjne zapalenie...Ja mam to jyz bardzo dlugo I nie wiem czy to nie bakteryjne:( moze dlatego taka reakcja byla pI uzyciu za pierwszym razen? Teraz sie boje tego uzywac:) masakra:)
Halo laski jak tam wieczor mija??
Evelinka biedna co sie musisz nalazic I tyle stresu...w sumie to na czym stoisz teraz?? Jakie kolejne kroki?

przez nerwa 01 maja 2014, 00:08
Ja powim wam.. sprzatam :( jutro rano oddaje mieszkanie, a wszystko w proszku, ja nie wiem jak sie wyrobie... a powinna juz spac, zeby sie wyspac bo przeciez jak znow bede krotko spala (albo w ogole) to jutro znowu bedzie masakra psycho-fizyczna :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ellwe 01 maja 2014, 00:20
Powiem Wam, ze ostatnio ogromna ilosc moich znajomych ma jakies problemy z zatokami i gardlem itp. Nie wiem skad sie to bierze...Jak ja to mowie chyba z dupy:P

Fabienka, ja siedze na fejsiku i pije wino i rozmawiam z ludkami:)

nerwa, wrocisz do domu i odpoczniesz sobie chociaz przez jakis czas. Masz juz jakies plany co bedziesz robila po powrocie?

evvelinka, wydaje mi sie, ze roznego rodzaju problemy przy rezonansie zdarzaja sie kazdemu i jest to reakcja prychiczna typowo.

Kurde kiedys bylam w szpitalu i czekalam na jakies USG chyba i obok byla babcia, ktora wsadzali w rezonans, tak sie trzesla i krzyczala, ze chyba caly szpital jqa slyszal. :bezradny:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez evvelinka 01 maja 2014, 00:24
Fabienka napisał(a):Evelinka biedna co sie musisz nalazic I tyle stresu...w sumie to na czym stoisz teraz?? Jakie kolejne kroki?

Nie wiem. Byłam u lekarza, stwierdził, że to wrodzone, ale jak tak czytam to objawy ludzie mają dziwnie podobne do moich.. zwłaszcza te nogi. Nie mam raczej na pewno malformacji, ale dlaczego nie stwierdził jamistości to nie wiem. Pytałam po czym sądzi, że to wrodzone.. podał kilka powodów, ale już zapomniałam. Jak patrzę na fotki w necie to owszem w niektórych przypadkach tych jam jest więcej, ale takie zdjęcia gdzie jest jedna, a dookoła żadnych ucisków i poszerzeń, podobna do mojej też kilka znalazłam i właśnie otagowanych jako syringomyelia. Zrobiłam rezonans głowy, bo może coś tam jeszcze wyjdzie. Jak będę miała wyniki pójdę jeszcze do kogoś się skonsultować z całym kompletem. Wychodzi na to, że orezonansowałam się od czubka głowy do tyłka, bo przecież przy badaniu wychodzą też inne narządy i jak coś nie tak lekarz zwraca uwagę. Jeszcze nogi zbadać i jestem przebadana wzdłuż i w szerz. Chociaż dopplery nóg miałam 2 razy.

Nerwa dasz radę. Zajmiesz się czymś i zapomnisz o stresie samolotowym :)

Ellwe dzięki za pocieszenie. Zabawne z tą babcią :) To ja jednak umiem zagryźć zęby.

przez braksił22 01 maja 2014, 00:34
Ellwe napisał(a):Kurde kiedys bylam w szpitalu i czekalam na jakies USG chyba i obok byla babcia, ktora wsadzali w rezonans, tak sie trzesla i krzyczala, ze chyba caly szpital jqa slyszal. :bezradny:

Coś podobnego i ja miałem okazję obserwować. Czekając na tomograf babka obok wpadła w panikę i zaczęła się drzeć "Nie chcę do trumny! Nie wrzucajcie mnie do trumny! Nie chcę tego badania". Weszła, wyszła po chwili i tyle ze strachu :D

elo napisał(a):ej a tera powaga cos mi wyskoczylo pod stopa jakas brazowa plama o srednicy 2 cm pierwszy raz gdy ja widzialam myslalam ze po kapieli zniknie ale nic z tego
umre?

Żeby to tak łatwo się umierało... :D
Też mam znamię na podeszwie stóp odkąd pamiętam i chyba pójdę do dermatologa w końcu je usunąć, bo z tego co wiem, to takie znamiona warto usuwać. Tobie też polecam wizytę u dermatologa :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Ellwe 01 maja 2014, 00:43
braksił22, niestety czasem ireracjonalny lek bierze gore :bezradny: ja sie teraz z tego smieje. smieje sie tez z mojej hipohondrii i przezywania wszystkiego, ale jak przychodzi lek, niestety nie potrafie go kontrolowac i juz tak zabawnie nie jest :hide:
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez Prakseda 01 maja 2014, 00:59
Fabienka, a ten spray to na bazie sterydów? Mnie laryngolog i alergolog też jakieś psikadło do zatok zapisywali, ale brzydko mówiąc "pier*olę, nie biorę" - od tego mi torbiel nie zniknie, to żadne rozwiązanie - do końca życia można sobie tak popsikiwać <a przecież lek nie jest obojętny dla organizmu>. Na szczęście znajomy chirurg szczękowy usunie mi to operacyjnie.

przez marta80 01 maja 2014, 09:39
evvelinka a to jednak mnie nie poiecieszylas :why: :why: :why:

przez elo 01 maja 2014, 13:45
braksił22 napisał(a):
elo napisał(a):ej a tera powaga cos mi wyskoczylo pod stopa jakas brazowa plama o srednicy 2 cm pierwszy raz gdy ja widzialam myslalam ze po kapieli zniknie ale nic z tego
umre?

Żeby to tak łatwo się umierało... :D
Też mam znamię na podeszwie stóp odkąd pamiętam i chyba pójdę do dermatologa w końcu je usunąć, bo z tego co wiem, to takie znamiona warto usuwać. Tobie też polecam wizytę u dermatologa :)

jp wczoraj jeszcze patrze ze na piecie drugiej stopy wyskoczyla kolejna plama ale mniejsza i nie taka ciemna to juz nie sa zarty zaczynam sie bac...
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez piti_88 01 maja 2014, 15:10
Wczoraj przyszły moje wyniki. Wszystko OK oprócz chemii wątroby.
Walczę z nią od wielu lat.
Mam przewlekle powiększone węzły chłonne.

Ja ciągle wiem, że mam raka, marskość wątroby, zapalenie trzustki i nerek.
Choć nic mi nie zdiagnozowano jeszcze...

Odbiera mi to sens i chęć życia.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

Sortuj wg