czego się boimy? Lęk przed.................

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jaki jest Twój lęk?

Ankieta wygasła 12 gru 2009, 14:25

boję się śmierci
46
21%

..zdrady
9
4%

przed bliskością- nie umiem okazywać uczuć
17
8%

dotyczący obrazu własnej osoby (związane z niską samooceną
32
15%

lęk przed nieznanym otoczeniem
17
8%

lęk przed chorobą i cierpieniem
62
29%

lęk przed przemocą w domu
1
0%

lęk przed niezaspokojeniem potrzeby akceptacji, osamotnienie w rodzinie
5
2%

lęk moralny ; lęk przed superego czyli własnym sumieniem; poczucie winy, wstyd;
22
10%

lęk anankasytczny; związany z poczuciem przymusu wykonywania czynności, pod wewnętrzną groźbą kary za ich niewykonanie;
5
2%

Liczba głosów : 216

przez Mizer 24 lis 2007, 18:34
Normalnie, ludzie lepsi od przeciętnego bydła i mający jakieś konkretne, wspólne zainteresowania.

dziwny, na prawde, pogląd na świat.
i niesprwiedliwy
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez raven 24 lis 2007, 20:05
Ludzie, bez przesady. Zgodze sie z tym że na dyskotece ciężko zapoznać drugą osobę, ale nie dlatego że większości zależy na seksie, ale dlatego że poprostu nie ma okazji do rozmowy, jest hałas i nie ma zwykle gdzie usiąść chociaż na chwile bo miejsca są zarezerwowane. Pominę już to że ja pewnie bym i tak nie odważył się zagadywać do jakiejś nieznajomej;) Znam wielu normalnych ludzi, którzy chodzą na dyskoteki potańczyć i nic poza tym. Sam czasem się wybiorę jak jest jakaś okazja żeby iść w kilka osób, chociaż ostatnio to byłem już prawie rok temu, bo jakoś nie bardzo mam z kim...

przez Sorrow 24 lis 2007, 20:07
Mizer napisał(a):dziwny, na prawde, pogląd na świat.
i niesprwiedliwy

Dziwny, na prawdę pogląd na świat. I niesprawiedliwy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mizer 27 lis 2007, 22:24
Sorrow, po co to segregowanie ludzi na lepszych i gorszych?
ej..
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez Sorrow 27 lis 2007, 23:12
Po to by nie musieć mieć zbyt dużo do czynienia z tymi gorszymi :) .

przez Sorrow 28 lis 2007, 02:33
Jakich nadludzi i podludzi? O co Ci chodzi?

Generalnie rzecz biorąc nie chcę mieć do czynienia z prymitywami, kryminalistami, chamami, ludźmi zdegenerowanymi moralnie, itd.

przez Mizer 28 lis 2007, 18:10
nie rozumiem juz nic, ale i tak niech będzie

przez graffka 28 lis 2007, 18:13
hehe to mnie zaproś ;P mam ten sam problem. hehe też nie potrafię gadać z chłopakami, którzy mi się podobają :P

przez jaaa 28 lis 2007, 22:25
ja omijam z daleka takich burakow dobrze wygladajacych narcyzow ,kasa? ludzie od kiedy to jakis wyznacznik czlowieka,chocby nie wem jak facet byl bogaty a durny to bym go nie chciala

przez Jan Nowak 28 lis 2007, 22:52
Kasa kasa..
Cały świat jest na niej oparty. A rzeczywiście wiele dziewczyn w spódniczkach mini (bez względu na pore roku), blond włosami i tapetą na twarzy leci na kolesi jeżdżących "beemkami" w ciuchach z adidasa i włosami na "żela".. :) Nie muszę chyba dodawać, że takowe nie znaczą absolutnie nic w moich oczach..
Przecież jesteśmy tacy młodzi, tacy młodzi, ludzie nam tego nie wybaczą.. ą..

lęk przed kościołem

przez magda17 09 gru 2007, 14:52
witam wszystkich serdecznie nie wiem czy ten temat już był ale ja mam problem z chodzeniem do kościołla kiedyś często chodziłam a teraz coś się stało i nie mogę jak tylko dojdę do drzwi od razu żle się czuję pocę się nie mogę złapać oddechu i muszę wracać zaraz do domu zbliżają się rekolekcje i chciałabym iść ale niestety nie dam rady czy ktoś z Was ma lub miał taki problem proszę o jakieś rady chcę zaznaczyć że mam zdjagnozowną silną nerwicę lękową z depresją pozdrawiam wszystkich serdecznie

przez arturk 09 gru 2007, 16:36
Witam, mam ten sam problem, objawy identyczne, najbardziej przerazajaca jest jednak ta dusznosc. Zaznaczam, ze ja odpuszczam tylko wtedy gdy naprawde wiem ze nie poradze, zazwyczaj chodze, poniewaz jestem czlowiekiem gleboko wierzacym i tlumacze sobie to w ten sposob: jest to moja kara za wszystkie grzechy, musze sie meczyc ale nie moge odpuscic, bo jak odpuszcze to jest to oznaka mojej slabosci i niewiernosci... to jest moja droga krzyzowa tu na ziemi. czasem jednak nie daje rady i wychodze albo nie ide wcale ;/ być może słaby jestem i niewierny... sam czasem niewiem co jest ze mna nie tak. Spróbuj jednak teorii ktora mnie trzyma. Pozdrawiam.

przez magda17 09 gru 2007, 18:08
dzięki bardzo za odpowiedż może to jest jakiś sposub ale nawet doktor psychiatra mnie zapytała czy mogę chodzić do kościoła czyli to jest problem wielu ludzi cierpiących na nerwicę tylko że ja byłam tak zestresowana wizytą u psychiatry że nie spytałam dlaczego o to pyta i co z tym zrobić pozdrawiam serdecznie

Sortuj wg