Skocz do zawartości
Nerwica.com

czego się boimy? Lęk przed.................


mysia

Jaki jest Twój lęk?  

208 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twój lęk?

    • boję się śmierci
      49
    • ..zdrady
      9
    • przed bliskością- nie umiem okazywać uczuć
      17
    • dotyczący obrazu własnej osoby (związane z niską samooceną
      35
    • lęk przed nieznanym otoczeniem
      18
    • lęk przed chorobą i cierpieniem
      65
    • lęk przed przemocą w domu
      1
    • lęk przed niezaspokojeniem potrzeby akceptacji, osamotnienie w rodzinie
      6
    • lęk moralny ; lęk przed superego czyli własnym sumieniem; poczucie winy, wstyd;
      22
    • lęk anankasytczny; związany z poczuciem przymusu wykonywania czynności, pod wewnętrzną groźbą kary za ich niewykonanie;
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Boję się, że nie będę mógł spać. Boję się, że coś będzie zakłócało mój sen. Ogólnie wszelkie hałasy generowane przez sąsiadów w porze nocnej powodują u mnie lęki.

Jako, że mam sąsiadkę prowadzącą nocny tryb życia nade mną to żyję w ciągłym lęku. Myśl o tym, że nie mogę tego zmienić pogrąża mnie w mojej chorobie. Conocna walka z sobą i hałasami generowanymi przez sąsiadkę doprowadza mnie na skraj trzeźwości umysłowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2013 o 17:32, depas napisał:

Najbardziej boję się oceny i krytyki ze strony innych ludzi, poniżenia, chociaż prawda jest taka że sam jestem swoim najsurowszym krytykiem i oceniam siebie gorzej niż robią to inni. Ojciec wbił mi ręką do głowy przekonanie o braku zalet i umiejętności.

Też tak mam. Mnie krytykowali obydwoje rodzice. Odczuwam jeszcze lęk przed karą i porażką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej boję się samego strachu. A przez to nieznanego. Myślę, że każdy lęk wynika przed nieznanym. Boimy się ciemności bo nie wiemy co w niej się chowa. Boimy się choroby bo nie wiemy jakie będą jej następstwa. Boimy się śmierci bo nie wiemy co jest dalej. Boję się prosić o pomoc, bo nie wiem co ktoś o mnie pomyśli.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło, że oprócz schizofrenii i natręctwa, mam też zaburzenia lękowe. Boję się mnóstwa rzeczy, nie ma sensu ich wymieniać. Ostatnio na prowadzenie wysuwa się lęk przed ciążą, porodem i macierzyństwem. Nie wiem, czy zostanę matką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dobry dzień

dużo by się znalazło 

Każdy tam czegoś się boi

Ale nie ma co się rozkminiać 

Lęk jest wpisany w życie 

Tak myślę, jak i inne stany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×