Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez noris 26 cze 2012, 13:39
Jak poczytałem z początku tematu o tych skurczach podczas zasypiania to aż się uspokoiłem...myslałem ze to jakiś poważne tiki nerwowe albo już nie wiem co.
Ale spytam się toche indywidualniej, podczas zasypiania(najgorszy okres dla mnie w mojej kochanej nerwicy) jeśli wracacie z imprezy, szkoły pracy itd. słyszycie to wszystko w myślach tylko takie wytłumione?
Pytałem się kolegów to wszyscy mówili ze mają identycznie ; wszystko w myslach z kim rozmawaili itd ale czasami kiedy zasypiam w myślach układam sobie różne historyjki wzięte nie wiadomo skąd i jak nagle pomyślę, że to jakiś objaw powiedzmy schizo. to odczuwam uderzenie lęku i się przebudzmaq z tego stanu który nie jest jeszcze snem a jak by 1. czescią zasypiania.
Dośwadcza ktoś tego ? :bezradny:

parestezje

przez Pannnn 22 paź 2012, 12:59
Witam, czy duzo osob na tym forum ma parestezje? od pewnego czasu mam mrowienie lewej, nogi , drganie nogi a pozniej prawej strony ciala, przewaznie wieczorami, wczoraj przy spacerze nagle mialem wrazenie ze moje stopy sa bardzo gorace, wystraszylem sie serce zaczelo mi walic, pozniej wrocilo wszystko do normy, czesto tez mam laskotanie tej nogi, mam bole glowy w okolicy ciemieniowej, a jakis czas temu wyczytalem ze przy guzach tego plata wystepuja wlasnei zaburzenia czucia po stronie przeciwnej, czyliboli mnie po lewej, a zaburzenia sa po prawej, jestem bardzo nerwowy bo od jakiegos czasu panicznie boje sie guza mozgu, mialem rezonans, w srode wyniki , objawy nasilaja sie gdy jestem sam w domu, wtedy mam telefon przy sobie, ze w razie gdyby wystapil bardzo mocny bol albo dretwienie konczyny wezwalbym pogotowie

-- 24 paź 2012, 15:32 --

wyniki rezonansu sa, wszystko okej

przez alex27 27 paź 2012, 14:07
Witam, moim problemem jest drżenie rąk, jednak nie występuje to stale, a tylko w sytuacjach, gdy np. muszę komuś podać kawę, podpisać się w urzędzie czy w innych podobnych sytuacjach. To bardzo utrudnia mi życie, jestem osobą pogodną, mam wielu przyjaciół więc nie należe raczej do ludzi zamkniętych w sobie i bardzo nieśmiałych itd. Gdy odwiedzają mnie bliskie mi osoby to nie mam problemu z podaniem kawy czy czegokolwiek, ale jeśli mam gości przy których czuję się nieswojo ręce trzęsą mi się do tego stopnia że nie jestem w stanie zrobić niczego ani podać im do stołu :( to okropnie mnie męczy, chciałabym to pokonać ale nie jestem w stanie. Nie mam pojęcia czy jest na to jakiś sposób? czy ktoś ma podobne objawy? to jest dla mnie okropne, utrudnia pracę, kontakty z ludźmi, a nawet czasem zwykłe wyjście gdziekolwiek (raz np. na weselu nie byłam w stanie utrzymać prosto łyżki, dlatego zrezygnowałam z pierwszego dania). Bardzo proszę o rady osób, które mają podobny problem. Jak sobie z tym radzicie? czy jest na to jakiś lek? i czy jest to fobia jakaś a może objaw choroby? tylko dziwne, że występuje to zazwyczaj kiedy się zestresuję. Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

parestezje

przez Selma 31 paź 2012, 23:09
polecam psychoterapie by dowiedziec sie jakie sa przyczyny twoich objawow

przez Anna Maria 05 lis 2012, 20:35
Dopadło mnie ostatnio na fotelu u fryzjera.Fryzjerka stwierdziła,że to neurologiczne.Miałam potworne drgawki,ale dałam sobie radę,nie zmiażdżyło mnie to na tyle,żebym w panice uciekła.
Anna Maria

przez waldiii20 10 lis 2012, 16:08
Witam. Chcialem sie podzielic z wami moimi problemami. Otoz borykam sie od 2 lat z tikami nerwowy na twarzy. Myslalem ze to przejdzie ale niestety jest coraz gorzej. Podejrzewam u siebie fobie spoleczna, gdzie nie pojde mam wrazenie ze ludzie sie na mnie gapia ze jestem w centrum uwagi. W autobusie nie moge usiedziec czuje wstret do ludzi i wtedy tiki sie nasilaja ostatno walcze sam ze soba. Nie wiem co jeszcze moge z tym zrobic bo bralem przerozne leki nic nie pomagalo.... wchodze w doroslosc i boje sie wszystkiego. Za bardzo sie przejmuje pewnymi sprawami a przciez zycie zmierza w jedno miejsce do smierci .......

przez kasia87 11 lis 2012, 02:38
witajcie ... ja choruje na przwlekly strss mam chyba wszystko depresje nerwice zaliczone pogotowia ... kiedy wyczuwam niepokojaca sytuacje moje cialo zamienia sie w jedna wielka galarete tak sie trzese .. wyniszcza mnie nieuleczalna choroba mamy.. potrzebuje psychiatry ktory pozwoli mi sie zx tym pogodzic ktory nie uzala sie nad pacjetem a potrafi postawic do pionu jesli ktos zna takiego specjaliste z Olsztyna to prosze dajcie znac Pozdraiwam

przez Czarodziejka84 01 gru 2012, 14:47
Też mam drgawki, trzęsące dłonie, zwłaszcza jak się zdenerwuję..
Ostatnio jestem w ogóle niespokojna i załamana.

przez vitex 26 gru 2012, 20:44
Od 3 lat odczuwam drżenie, najpierw była to lewa noga potem już lewa ręka, prawa noga, klatka piersiowa, cały czas bez przerwy, jedynie podczas snu mam spokój. Byłem u 3 neurologów i każdy wysyłał mnie do psychiatry. Brałem Velaxin ER, Depralin i Prefaxine - żaden z nich nie pomógł, nadal czuje drżenie i nieprzyjemne uczucie, jakby mi ktoś nogę podłączał do prądu, mrowienia pod stopami, na dłoniach i w okolicach kolan. Mam tego dość, jestem kompletnie wyczerpany, nie mogą normalnie funkcjonować. Czasami mam ochotę sobie coś zrobić, żeby już dłużej nie przechodzić przez te męczarnie.

przez Marchefa 02 lip 2013, 23:59
Czuje się okropnie. Dużo stresu i chorób w jeden czas. Od duszności, dreszcze po nudności i bóle w klatce piersiowej.

Od tygodnia mrowią mi dłonie i stopy, zdrętwiało mi lewe kolano i zaczęło "strzelać". Pomijając panią neurolog, która zwymyślała mnie od hipochondryczek, dostałam skierowanie na rezonans i czekam. I cholernie się boję, że wyjdzie mi ten SM. Po prostu czasem nie daje rady. Jedynie ten temat mnie trochę uspokaja.

przez Majkel86 03 lip 2013, 11:47
Mięśnie to mi przed chwilą w obu rękach drżały jak głupie ale to po siłowni, często tak mam ;)
Ale czasami zdarzają mi się mimowolne ruchy rąk czy nóg jak np. siedzę przy komputerze tak jak teraz, w pewnej chwili jakby coś nimi szarpnie, najczęściej przy zasypianiu.
Tiki nerwowe w postaci mrugania oczami lub podnoszenia brwi też mam, od nich praktycznie zaczęła się moja przygoda z nerwicą. W tej chwili są o wiele słabsze i mi nie przeszkadzają ale są dni gdzie potrafią się bardziej nasilić, nie wiem od czego to zależy.
W bardzo stresujących sytuacjach np. jakaś nieprzyjemna rozmowa z szefem, potrafię się tak zdenerwować, że całe ciało mi się trzęsie, nogi miękkie, czuję, że nawet głos mam jakiś zachwiany ;) Najgorszy jest sam początek, jak już zacznie się rozmowa to się skupiam na niej i zapominam trochę o stresie i objawy ustępują.

przez mika211 09 lip 2013, 21:00
Ja mam to prawie non stop :( I inne objawy pisałam w innych tematach. Praktycznie ciągle drgam i nawet koleżanka to zauważyła. Mam też trzęsienie w okolicy serca. Zrobię Holtera.

przez JKPG 09 lip 2013, 21:11
Mnie za to śmiga prawa górna powieka. Internistka przepisała mi Neurovit i zaleciła przyjmowanie magnezu z wit. B6 (który przyjmuję regularnie od pierwszego ataku tachykardii). Oprócz tego przyjmuję Beto ZK 25 (1/2 tabletki), doraźnie propranolol (też połówka tabletki) i od czasu do czasu valused. I nic. Co gorsza, czuję, że powoli zaczyna latać mi lewa powieka. To strasznie irytujące i praktycznie uniemożliwiające zasypianie. Co robić? Neurolog? Okulista?

przez rella 12 lip 2013, 13:45
Tekst "ale Ci się ręce trzęsą" to najgorsze słowa jakie mogę usłyszeć, działają na mnie jak płachta na byka. Samo w sobie nie jest to jakieś straszne zjawisko, ale gdy ludzie to zauważają, jestem cała chora... Głównie to zaprowadziło mnie do gabinetu lekarza ogólnego, na badania i do psychiatry...

Sortuj wg