Dlaczego kiedy było się dzieciakiem...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez padaka 28 mar 2015, 17:57
...to pogoda nie miała wpływu na nastrój, nie odczuwało się zmęczenia bez powodu, nie miało się chandr, nie trzeba było brać żadnych pobudzaczy do działania jak kawa?

U mnie wszystko zaczęło się psuć w liceum. Czy jest w ogóle jakaś metoda, aby dorośli mogli przywrócić sobie "dziecięce" zdrowie czy nic się nie da zrobić?

Czasami mam okresy "dziecinady" i kompletnie nie wiem od czego to zależy, że jest czas, kiedy zła pogoda kompletnie na mnie nie działa, kiedy inni są śpiący itd. itd.

Czy to wszystko zależy od neuroprzekaźników, czy obniżeniu hormonów albo od jakichś niedoborów?
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Moncjusz 28 mar 2015, 18:00
padaka napisał(a):...to pogoda nie miała wpływu na nastrój, nie odczuwało się zmęczenia bez powodu, nie miało się chandr, nie trzeba było brać żadnych pobudzaczy do działania jak kawa?

Nie u mnie. Na mój nastrój zawsze wpływała pogoda. Zawsze byłem bez powodu zmęczony. Zawsze miałem obniżony nastrój.
Moncjusz

przez Evia 28 mar 2015, 18:26
za 30 lat będzie jeszcze gorzej, tak właśnie wygląda starość

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez novymivo 28 mar 2015, 18:34
Evia napisał(a):za 30 lat będzie jeszcze gorzej, tak właśnie wygląda starość

Swiete slowa :D
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez padaka 28 mar 2015, 18:50
No, ale z wiekiem zaburza się gospodarka hormonalna, więc nic dziwnego, że za 30 lat czułbym się gorzej.
Są dziadki i babki, które mimo wieku mają pałera, ciekawe co biorą. :105:

Ja biorę:
- Miłorząb, aby poprawić krążenie mózgowe i obwodowe, gdyż mój tryb życia jest siedzący.
- Melatoninę, aby naprawić swoje rytmy dobowe zaburzone przez komputer, i chyba działa, bo od miesiąca nie spałem w dzień. Przy okazji poprawia nastrój.
- Witaminę D, gdyż od wielu lat bardzo rzadko wychodzę z domu. Niedobór D = nastroje depresyjne, niski testosteron.
- Cynk, gdyż w mojej diecie jest go mało(kruszą mi się paznokietki), cynk podnosi nastrój i podwyższa testosteron.
- Selen, gdyż również podnosi nastrój i podnosi testosteron.
- Witaminy B, gdyż przeciwdziałają zmęczeniu i podnoszą testosteron.

Badałem wiele razy hormony płciowe i mam testosteron w dolnej normie, a estrogeny mocno zawyżone :roll: Więc może to sprawka hormonów.

Od dłuższego czasu czuję się doskonale, ale mogłoby być jeszcze lepiej :D
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez joaszka 28 mar 2015, 19:00
Ja na przykład już będąc dzieckiem miałam schizy. Rwałam włosy, miałam myśli samobójcze. Nie wiem, co masz na myśli mówiąc ,,dziecięce zdrowie". x)
joaszka

przez padaka 28 mar 2015, 19:21
Mi nie chodzi o jakieś schizy, depresje, nerwice, tylko o te błahe sprawy. Mnie zastanawia skąd dzieci mają tyle pokładów energii, wesołości i są takie beztroskie(oprócz jakichś wyjątków). Z wiekiem to wszystko mija, i później pogoda i biomet ma wpływ na samopoczucie. Pojawiają się chandry bez powodu itd.

U mnie takie objawy pełni energii, wesołości i zapału, pojawiają się w lecie, i zanikają gdzieś październiku i pojawia się jakby depresja sezonowa. Czy letnia "mania" to efekt dużej ilości witaminy D? Dorośli głównie siedzą w zamkniętych pomieszczeniach, kiedy za moich szczenięcych lat, na dworze było się od rana do wieczora... Może to z tego wynika?
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Moncjusz 28 mar 2015, 22:00
padaka napisał(a):Mi nie chodzi o jakieś schizy, depresje, nerwice, tylko o te błahe sprawy. Mnie zastanawia skąd dzieci mają tyle pokładów energii, wesołości i są takie beztroskie(oprócz jakichś wyjątków). Z wiekiem to wszystko mija, i później pogoda i biomet ma wpływ na samopoczucie. Pojawiają się chandry bez powodu itd.

Nawet jako dziecko nie miałem ani energii, ani wesołości, ani nie byłem beztroski. Od zawsze czułem i zachowywałem się jak jakiś stary, nieprzystosowany ufo-dziad z Jowisza.
Moncjusz

przez joaszka 29 mar 2015, 16:50
Moncjusz napisał(a):
padaka napisał(a):Mi nie chodzi o jakieś schizy, depresje, nerwice, tylko o te błahe sprawy. Mnie zastanawia skąd dzieci mają tyle pokładów energii, wesołości i są takie beztroskie(oprócz jakichś wyjątków). Z wiekiem to wszystko mija, i później pogoda i biomet ma wpływ na samopoczucie. Pojawiają się chandry bez powodu itd.

Nawet jako dziecko nie miałem ani energii, ani wesołości, ani nie byłem beztroski. Od zawsze czułem i zachowywałem się jak jakiś stary, nieprzystosowany ufo-dziad z Jowisza.

O to to, miałam to samo.
joaszka

przez padaka 29 mar 2015, 19:17
Ja tam byłem za dziecinnych lat wesoły i pogodny, mimo, że miałem doświadczenia szpitalne, byłem znerwicowany i w domu nie było za dobrze.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez mark123 29 mar 2015, 19:20
Ja w dzieciństwie odkąd pamiętam, nie miałem problemów z nastrojem, ale energii za bardzo nie miałem. Problemy z nastrojem zaczęły się, gdy miałem 14 lat.

.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez agnieszkasz 31 mar 2015, 18:47
Bo dzieci nie martwią się wieloma rzeczami, ktorymi przejmują się dorośli. Dzieci są nieświadome wielu rzeczy i przez to spokojniejsze. Ale oczywiście każde dziecko ma problemy wieku dziecięcego, a dla nas wydają się one zabawne. Im człowiek starszy tym bardziej doświadczony życiem i tym łatwiej jest mu zamulać psychicznie. Świata tym postem nie odkryłam :)

przez abrakadabra xx 31 mar 2015, 20:42
Dzieci mają naturalną wrodzoną energię niczym nie zmąconą, są beztroskie, wydaje im się że są nieśmiertelne, nie mają problemów egzystencjalnych, nie mają się czym martwić ani czego bać (oprócz potwora pod łóżkiem ;) no i zakładając że w domu nie ma patologii) nie znają jeszcze ludzkiej seksualności, potrafią dać się pochłonąć fantazjom i zapomnieć się kiedy się bawią. Nie mają jeszcze pojęcia że świat to nie przyjazne miejsce pełne bólu i rozpaczy.

Tęsknię za dzieciństwem, to jedyny piękny okres w moim życiu.

przez Evia 31 mar 2015, 20:45
abrakadabra xx napisał(a):Dzieci mają naturalną wrodzoną energię niczym nie zmąconą, są beztroskie, wydaje im się że są nieśmiertelne, nie mają problemów egzystencjalnych, nie mają się czym martwić ani czego bać (oprócz potwora pod łóżkiem ;) no i zakładając że w domu nie ma patologii) nie znają jeszcze ludzkiej seksualności, potrafią dać się pochłonąć fantazjom i zapomnieć się kiedy się bawią. Nie mają jeszcze pojęcia że świat to nie przyjazne miejsce pełne bólu i rozpaczy.

Tęsknię za dzieciństwem, to jedyny piękny okres w moim życiu.

Hmmm, mój okres dzieciństwa był totalnym przeciwieństwem

Sortuj wg