Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

JAK POKONAĆ LĘK!!JAK Z TYM WALCZYCIE??

przez MARIOLKA 14 paź 2006, 16:38
Witam
Jestem nowym uczestnikiem forum
Pocieszyłam sie troche widzac, że nie tylko ja mam takie prblemy z wychodzeniem z domu.
Od jakiegoś czasu próbuje z tym walczyc, ale bezskutecznie, a lęki się pogłebiają.
Mieszkam z chlopakiem który nic o tym nie wie, nawet chyba sie nie domnyśla i wolałabym żeby tak zostało.
Mam lęki przed wyjściem z domu, nie jeżdze autobusami, tramwwajami.
W samochodzie czuje sie troche bezpieczniej, na rowerze też.
Przeżywam wszystko to samo co wy.
W domu czułam sie do niedawna bezpiecznie, ąz do chwili kiedy mój chłopak wyjechał.
W nocy budziłam sie z lękiem , że zaraz umre, miałam dreszcze, kołatanie serca, poty, chciałam wzywać pogotowie.
Postanowiłam iść do psychiatry.
Przepisał mi Asentre i doraźnie Alprox, ale boje sie ich brać.
Po przeczytaniu tych wszystkich informacji o tym leku troc he sie nakręc iłam.
Spóbuje małymi krokami z tym walczyć sama, bo kiedy poczuje, ze jakiś lek mi pomaga może nie bede potrafiła później z niego zrezygnować.
Czy próbowaliście bez leków walczyć z tymi lękami.
opiszcie
please, piszcie nawet na maila
ja myśle żeby robić sobie coraz dłuższe spacery, pójśc gdzieś dalej
nie wiem
ale może jeszcze spotkam sie z psychologiem na terapii.
pozdrawiam wszystkich

przez koshmar 14 paź 2006, 17:01
Ja mam podobny problem, sam sobie próbowałem pomóc i jakos z tym walczyć. Swierdziłem ,ze to jednak złe rozwiązanie poszedłem do lekarza dostałem leki seroxat i elenium + chodze na terapie, lek juz powoli zaczyna działac czuje się lepiej! Uważam,że w taki sposób sama męczysz siebie,chodujesz to wszystko w sobie naprawde to złe rowiązanie, leków nie bój się brać! czasem te objawy uboczne wogóle nie występują, ja tez sie z poczatku bałem ale teraz sie troche z tego smieje, chociaz na początku moze byc troche cięzko mimo to takie myslenia nie ma sesnu,dalej rusz do przodu zrób cos z tym bo nie ma sesnu sie meczyć uwierz mi.

psychoterapia koniecznie!

przez Makcia 14 paź 2006, 17:11
Witaj:) Nie brałam leków bo bałam sie uzależnienie i skutków ubocznych. Bałam sie wychodzić z domu czułam sie dziwnie zagubiona i bałam sie "napadów lęku". Szkoda że nie chcesz podzielić sie tym co czujesz ze swoim chłopakiem mógłby ci pomóc. Może nie będzie potrafił "poczuć" tego co Ty ale wesprze to z czym starasz sie walczyć. Mnie pomagała myśl że mam przy sobie telefon i gdy "to sie stanie' bede mogła zadzwonić do kogoś bliskiego kto będzie mógł w każdej chwili do mnie przyjechać. Tą osobą jest mój mąż..wie o mojej chorobie i jest gdy go potrzebuje. Stara sie mnie wspierać chociaż jak twierdzi nie rozumie mnie wcale. Bliskośc drugiej osoby jest skuteczna w walce z tym "paskudztwem" Życze powodzenia. Na pewno pokonasz ten lęk..mnie sie udało..a do odważnych nie należe..to tylko kwestia czasu:))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MARIOLKA 15 paź 2006, 12:12
DZIEKI ZA ODPOWIEDZ
UMAWIAM SIE JUŻ TERAZ NA PSYCHOTERPAIE
JESZCZE POROZMAWIAM Z PSYCHOLOGIEM O LEKACH
MOZE NIE BĘDA KONIECZNE
A MYŚLE ŻE JAK CHŁOPAK WRÓCI TO POWIEM MU OTYM
MOŻE BEDZIE MI ŁATWIEJ
TYLKO NIE WIEM, CZY ON TO ZROZUMIE,
JEŻELI NAPRAWDE MNIE KOCHA TO ZROZUMIE
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZYCZE POWROTU DO ZDROWIA
BEDE TU WPADAĆ CZASAMI I OPISYWAĆ JAK MI IDZIE
TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI
PA

przez snaefridur 15 paź 2006, 12:42
BARDZO PROSZĘ O NIE PISANIE CAŁYCH POSTÓW WIELKIMI LITERAMI,bo ciężko się to czyta.Ufff
snaefridur

przez MARIOLKA 15 paź 2006, 13:13
snaefridur napisał(a):BARDZO PROSZĘ O NIE PISANIE CAŁYCH POSTÓW WIELKIMI LITERAMI,bo ciężko się to czyta.Ufff

ok SOORRRKI, nie wiedziałam że to taki problem
jak nie chcesz to nie czytaj

przez snaefridur 15 paź 2006, 13:33
MARIOLKA napisał(a):ok SOORRRKI, nie wiedziałam że to taki problem
jak nie chcesz to nie czytaj

SOOORRKI ale jak admin da CI upomnienie to SIĘĘ nie DĄĄĄSAJJJJ.
snaefridur

przez bedlambloke 15 paź 2006, 13:40

przez shadow_no 15 paź 2006, 14:54
MARIOLKA napisał(a):ok SOORRRKI, nie wiedziałam że to taki problem

A jednak, strasznie to męczy oczy.
MARIOLKA napisał(a):jak nie chcesz to nie czytaj

Ja zazwyczaj omijam takie posty, i proszę o pisanie następnych 'normalnie'. Zgodnie z netykietą słowa pisane wielką literą są uznawane za krzyk. A po co krzyczeć na innych ?

Koniec off topica.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Straszny atak nie chcielibyscie tego przezyć!!!!!

przez wejsciesmoka 18 paź 2006, 19:56
W poniedzialek mialem silny atak zabralo mnie ze szkoly pogotowie a co najsmieszniejsze doktor w karetce podejrzewala ze zarzywalem narkotyki ehh.. Jaka okropna jest nasza słuzba zdrowia.Po trafieniu do szpitala zrobili mi wszystkie badania serce wykazywalo zawal 1 komory <cosik takiego> :shock: Do tego trzesly mi sie rece scisk w klatce piersiowej i ciemnosc przed oczami.Biore teraz cital ale dopiero zaczynam ale nie mam nic doraznego:( dali mi zastrzyk z hydroksyzyny i wygonili do domkq do tego mam te straszne biegunki i bole brzucha i dziwny lek ze ludzie na ulicy patrza sie na mnie i wtedy zaczynam sie trząśc.Co o tym sadzicie
wejsciesmoka

przez duskfall 18 paź 2006, 21:33
takie rzeczy nie powinny byc tutaj pisane tak lekko. Dolegliwosci sercowe to nie tylko Twoj problem, a nam sprzyja dorzucac sobie wiele objawow i obaw, dlaetgo mogles sobie podarowac i zwrocic sie do lekarza lub znajomych.

przez Bartek23 18 paź 2006, 21:37
Chydroksyzyna to nie lek na serce..jest to lek na uspokojenie a jesli dostal go do miesniowo to napewno lekaze wzieli pod uwage nerwice.

przez pajak_leon 18 paź 2006, 21:41
z całym szacunkiem...ale nie sądzę, żebyś miał zawał, gdyby tak było, nie wypuściliby Cię do domku tak szybko..młody człowiek z zawałem to zawsze dobry materiał do badań i ciekawostka dla kardiologów..nie odmówiliby sobie takiej okazji

co innego mikrozawał, czy arytmia..to rzekomo może zdarzyć się nawet zdrowemu człowiekowi
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

Sortuj wg