Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez wino.nocy 25 cze 2013, 14:37
Zmniejszenie/zwiększenie stężeń leku, zespół serotoninowy. Nie można brać też miłorzębu z lekami przeciwbólowymi.

przez tomakin 25 cze 2013, 15:01
@Patibell - każdy niestety musi sam na sobie sprawdzić. Jednemu nic nie zrobi, drugiemu pozwoli odstawić psychotropy, trzeciemu wywoła jednodniowy zespół serotoninowy. Chory ma zmienioną pracę mózgu, psychotrop nie ma tego mózgu naprawić, tylko zmienić w drugą stronę - na przykład masz chorobliwie obniżony poziom serotoniny, psychotrop ją podwyższa. Jeśli jednak zdrowa osoba weźmie ten sam psychotrop, będzie miała zbyt wysoki poziom. Pamiętaj, że tabletki od lekarza nigdy nic nie naprawią w głowie - dla przykładu nigdy nie sprawią, że mózg nauczy się sam regulować poziom serotoniny. Wprost przeciwnie, potrafią go rozregulować do końca i poważnie uzależnić.

Jeśli teraz miłorzębem weźmiesz i naprawisz sobie mózg, psychotrop zacznie szkodzić. To jest właśnie ten najbardziej prawdopodobny skutek uboczny.

Co zaś tyczy się oleju z rekina - są inne, o wiele, wiele ważniejsze i tańsze rzeczy, które warto zrobić zanim zacznie się wypróbowywać takie cuda. Nie wiem, czy on faktycznie pomaga czy nie, za mało jest badań na jego temat. Wiem, że na pewno nikogo nie wyleczy z zaburzeń nastroju - podobnie zresztą jak miłorząb. To są półśrodki. Jeśli coś się popsuło, to jest jakiś bardzo jasny i konkretny powód, który sprawił, że to się popsuło. Nie istnieje taka przypadłość jak "niedobór oleju z rekina", więc olej z rekina na pewno nie będzie 100% skutecznym środkiem. Powody mogą być różne - prawie zawsze przynajmniej bardzo dużą rolę grają niedobory pokarmowe (z reguły są najważniejsze), ale bywają też zatrucia na przykład ołowiem, bywają schorzenia tarczycy, albo po prostu skrajnie siedzący tryb życia, na co też jest "lek" - zacząć się ruszać. Żadna tabletka nie zastąpi ruchu.

przez Kalebx3 25 cze 2013, 15:12
Żadna tabletka nie zastąpi ruchu.

Z tym się zgodzę na 1000% .
Zawsze powtarzam swojemu chłopakowi ( 6 lat ) ,że największa witamina to jest się RUSZAĆ,,, i niczym tego nie zastąpisz . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majkel86 25 cze 2013, 16:28
Temat mnie zaciekawił. Mam i nerwice i alergie i z tego co pamiętam to jedno i drugie ujawniło się praktycznie w tym samy czasie ale nigdy nawet nie pomyślałem, że przyczyna może tkwić w niedoborach witamin, to się wydaję aż zbyt proste by mogło być prawdziwe ;)

Magnez biorę od długiego czasu ale chyba faktycznie w za małych dawkach będzie trzeba zwiększyć, dokupić Omega3, wapń i zobaczymy czy się chociaż poprawi coś ;)

przez tomakin 25 cze 2013, 16:54
@Majkel - przeczytaj na stronce rozdział o alergii. W moim przypadku usunięcie alergenu było równoznaczne z ustąpieniem 90% objawów nerwicy. Gorzej z alergią na pyłki - ale w tym wypadku bardzo dobrze działa witamina D, ludzie którzy zaczęli suplementację (koszt - 5 do 10 zł rocznie) mogli odstawić leki przeciw astmie (koszt - kilkaset do czasem nawet kilku tysięcy zł rocznie).

przez linka 25 cze 2013, 16:58
tomakin, dawno cię nie było :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zmienny 25 cze 2013, 17:34
tomakin, ciekawe rzeczy piszesz, później się dokładnie zapoznam.
zmienny

przez Majkel86 25 cze 2013, 19:12
tomakin napisał(a):@Majkel - przeczytaj na stronce rozdział o alergii. W moim przypadku usunięcie alergenu było równoznaczne z ustąpieniem 90% objawów nerwicy. Gorzej z alergią na pyłki - ale w tym wypadku bardzo dobrze działa witamina D, ludzie którzy zaczęli suplementację (koszt - 5 do 10 zł rocznie) mogli odstawić leki przeciw astmie (koszt - kilkaset do czasem nawet kilku tysięcy zł rocznie).

No ja właśnie na pyłki... ale pamiętam, że jedno i drugie jakoś w podobnym okresie się ujawniły.

przez tomakin 25 cze 2013, 23:29
Ano nie było dawno, sto różnych zajęć, nie ma człowiek czasu na fora, zwłaszcza że niejedną chorobą się interesuję i musiałbym cały dzień na odpisywaniu spędzić.

@majkel - może być tak, że alergia wywołała ataki lękowe, może być też tak, że jakiś wspólny czynnik wywołał jedno i drugie. Na pewno nerwica nie wywołała alergii, na pewno też nie wzięła się sama z siebie. Jak pisałem, witamina D ma potężne działanie chroniące przed alergią, do tego stopnia, że ludzie po uzupełnieniu niedoborów odstawiali leki i nie mieli już objawów alergicznych. Ta sama witamina odpowiada za nerwicę (i za kilkadziesiąt innych rzeczy). Może spadł jej poziom i to cały Twój problem? Może spadł poziom magnezu - który jest niezbędny do aktywacji witaminy D - i to spowodowało spadek jej poziomu? A może gdzieś wysiadł cykl metylacji, przez co jednocześnie padły niektóre funkcje w mózgu jak i produkcja MSM, niezbędnego do uszczelniania błon śluzowych, a więc i do obrony przed alergią?

Szkoda, że w Polsce nie ma lekarzy, którzy potrafią takie rzeczy powiedzieć pacjentowi.

przez zmienny 25 cze 2013, 23:42
tomakin, kilka supli już dzisiaj wziąłem wymienionych.

ale wapna nie było w apteczce, w jakim pokarmie się znajduje?

troche mi brakuje na stronie jakiejs przykladowej diety rozpisanej zawierajacej wszystko.

bo wiesz jak to jest czlowiek chce cos zjesc na szybko i trudno tak wykalkuowac co w czym, co sie laczy, co zwieksza przyswajalnosc, ale rozumiem, ze kazdy moze sobie jakos przysiasc i opracowac.
zmienny

przez tomakin 26 cze 2013, 09:21
To nie tak, nie można - czy może raczej nie trzeba - brać wszystkich tych suplementów. Powinno się przeanalizować swój tryb życia z ostatnich lat i domyśleć się, czego może brakować. Jak bardzo mocno unikało się słońca - witamina D3, jak jadło się dużo omega 6 (słonecznik, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek) - omega 3, jak miało się dietę wypełnioną cocacolą - chrom i cynk. Można oczywiście próbować wszystkiego jak leci, ale to strasznie dużo kasy wyjdzie. Można też próbować po kolei i jak coś nie pomaga, po miesiącu zmieniać zestaw, ale to pewnie strasznie męczące by było. Z dietą (czyli odżywianiem bez supli) jest ten problem, że po pierwsze - nie uzupełnisz w ten sposób wieloletnich niedoborów, albo musiałbyś czekać długie lata zanim się uzupełnią, na przykład cynk - jego uzupełnienie wymaga ponad 50 mg suplementu dziennie przez kilka miesięcy, z diety nie uzyskasz więcej niż 10-15 mg. Drugi problem jest taki, że każdy lubi inne pokarmy i ma inne zapotrzebowanie (inaczej powinien odżywiać się pracownik biurowy, inaczej ktoś uprawiający sporty siłowe, inaczej kobieta inaczej mężczyzna) - więc rozpisywanie jednej diety dla każdego kompletnie mija się z celem.

No i najważniejsze, na początku przydałoby się zrobić podstawowy zestaw badań, żeby wykluczyć różne schorzenia i przypadłości które wymagają specyficznego podejścia.

Wapń - w lidlu jest jakiś za chyba 3 zł, sporo tańszy niż te apteczne. Jak chcesz jeszcze taniej, może jak ja (potrzebuję bardzo dużo wapnia z powodu osłabienia kości i majątek bym na zwykłe suple wydał) - kupujesz czysty farmaceutycznie węglan wapnia za 10 zł / kg, mieszasz go z kwaskiem cytrynowym w wodzie i masz czysty farmaceutycznie cytrynian wapnia, najlepiej przyswajalną formę tego pierwiastka.

Aha, ten artykuł na stronce o relaksacji mięśniowej naprawdę warto sobie wziąć do serca. To jest ze 20 minut dziennie, a potrafi dużo, bardzo dużo zmienić.

przez Majkel86 26 cze 2013, 14:58
To tak w skrócie w jakie suplementy musiał bym się zaopatrzyć? Przeczytałem całą stronkę oraz wątek na forum ale jakieś wątpliwości jeszcze są.
Magnez mam, do tego tak myślę dobrać wapń, omega3, inozytol, cynk, chrom może jeszcze ten żeń szeń skoro tak błyskawicznie potrafi działać.

przez wino.nocy 26 cze 2013, 15:09
cynk
Trzepanie warto ograniczyć - traci się sporo cynku :evil:

przez zmienny 26 cze 2013, 20:33
tomakin, ja to wole wszystkie profilaktycznie nie wiem, moze nie posiadam takiej zdolnosci oceny porownywania tych niuansow samopoczucia by wychwycic na podstawie obserwacji czego mi brakuje, raz sie czuje tak raz tak, a bo ja wiem, jakie czyniki biora w tym udzial? zawsze nie moge sie nadziwic, jak ludzie opisuja ze szczegolami jak sie czuli po leku w takim miesiacu jak w takim.
zmienny

Sortuj wg