Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 20 sty 2014, 14:14
Wiec i ja dołączę do tematu...jesli chodzi o moje objawy ze strony oczu to pierw byla straszna nadwrażliwość na światlo...to troszke minelo ale ciągle mam snieg optyczny... Przejrzalam wiele stron związanych z tym ale przyczyna jest nieznana...u mnie zaczelo sie po porodzie pierw nerwica depresja potem przyszedl śnieg...
jak myslicie czego to jest przyczyną?
niektorzy twierdza ze nerwicy depresji
niektórzy ze niedotlenienie mozgu...
opini,jest wiele są tez osoby które to wyleczyly...

Nerwica, a wzrok

przez blue_girl 25 sty 2014, 15:10
angie1989 napisał(a):Wiec i ja dołączę do tematu...jesli chodzi o moje objawy ze strony oczu to pierw byla straszna nadwrażliwość na światlo...to troszke minelo ale ciągle mam snieg optyczny... Przejrzalam wiele stron związanych z tym ale przyczyna jest nieznana...u mnie zaczelo sie po porodzie pierw nerwica depresja potem przyszedl śnieg...

http://www.zaburzeni.pl/encyklopedia-ob ... t3600.html
Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę. Ale to nic nie zmieni.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 25 sty 2014, 21:52
No to fakt cos w tym jest...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez leonardo 26 sty 2014, 23:12
angie1989 napisał(a):Wiec i ja dołączę do tematu...jesli chodzi o moje objawy ze strony oczu to pierw byla straszna nadwrażliwość na światlo...to troszke minelo ale ciągle mam snieg optyczny... Przejrzalam wiele stron związanych z tym ale przyczyna jest nieznana...u mnie zaczelo sie po porodzie pierw nerwica depresja potem przyszedl śnieg...

a byłaś u okulisty? to jest też objaw zapalenia nerwu wzrokowego.
masz jakieś objawy neurologiczne?
masz też powidoki?

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 27 sty 2014, 10:03
Bylam u okulisty, mialam tez rezonans...
tak powidoki od źródeł swiatla tez sie zdążają.

Nerwica, a wzrok

przez leonardo 28 sty 2014, 01:35
sprawdzałaś sobie poziom witaminy D?

jej niski poziom jest czynnikiem ryzyka dla sm (czynnikiem ryzyka a nie przyczyną, podobnie jak np. papierosy są czynnikiem ryzyka dla raka płuc).

no i nie ma opcji żeby pozbyć się depresji mając niski poziom tej witaminy

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 28 sty 2014, 10:07
Nie nie sprawdziłam jeszcze....
A brak tej witaminy moze dac takie objawy?

Nerwica, a wzrok

przez leonardo 28 sty 2014, 20:36
jej brak nie daje żadnych jednoznaczynch objawów ale zwiększa się szansa na zachorowanie na większość chorób.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 28 sty 2014, 21:46
W takim razie zakupie tabletki z witamina D.

Nerwica, a wzrok

przez Marcosm 28 sty 2014, 21:51
Marcosm

Nerwica, a wzrok

przez leonardo 28 sty 2014, 22:20
angie1989 napisał(a):W takim razie zakupie tabletki z witamina D.

tutaj się dowiesz więcej - ostatni post:
witamina-d3-t18443.html

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 29 sty 2014, 11:54
A znikly komus z was problemy ze wzrokiem po wyleczeniu nerwicy?

Nerwica, a wzrok

przez ziomuś 22 lut 2014, 14:40
a ja od dłuższego czasu widzę jakby podwójnie lewym okiem.
jestem okularnikiem więc natychmiast polazłem do okulisty który stwierdził że wszystko jest ok ... oczywiście jako hipochondryk klasyczny poszedłem do innego natychmiast. Kolejny też powiedział ze wszystko jest ok.

ja natomiast widzę lewym okiem obraz przesunięty. Czyli są to jakby dwa obrazy przesunięte względem siebie o jakieś niecałe pół milimetra. Byłem pewien że to jest astygmatyzm bo tak on się właśnie objawia http://zapaleniespojowekinfo.pl/astygmatyzm-objawy/ ale nie goście lekarze kilka razy sprawdzali i mówią że delikatny jest na prawym oku ale nie ma sensu go korygować bo jest dosłownie minimalny. Ale ja prawym widzę dobrze SHIT !!
często to lewe oko mam przekrwione ... lekarz powiedział że to jest alergiczne. Wg mnie jeśli coś jest alergiczne to czemu nie atakuje obydwu oczu tylko znacznie częściej to lewe. Stwierdził też ze to może być zespół suchego oka.

ja oczywiście martwię się że to coś poważnego sami wiecie co może sobie myśleć hipochondryk...

miał ktoś coś podobnego ?
oszaleję

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 22 lut 2014, 16:22
Nie panikuj, różne rzeczy się zdarzają. Ja miałam ze 2 razy epizody przesuniętego obrazu czy podwójnego widzenia, już nie pamiętam, w czasie ataku paniki. Miałam też ze 3 razy mroczek iskrzący - taka akcja, że ze 20 minut nic się nie widzi w centralnym polu widzenia, widzi się tylko bokami, a potem na obwodzie pojawia się taki iskrzący kształt, po tym czasie wszystko przechodzi, u normalnego człowieka, bo ja miałam atak paniki, że oślepnę i derealizację przez kolejne 2 godziny.
Jakiś rok temu miałam badanie oczu. Słabo widzę i byłam przekonana, że mam z -2 co najmniej, jak nie 3. Okazało się, że mam -0,5 i nawet nie muszę nosić okularów i że to astygmatyzm przeszkadza mi widzieć... chociaż też podobno jest delikatny.
Teraz mam problem z powidokami... jak czytam np. białe litery na ciemnym tle na kompie i potem spojrzę na ścianę widzę rzędy poprzecznych pasków, jak oglądam tv i odwrócę głowę na ścianę zaczynają mi się tworzyć jak spojrzę trochę pod kątem ciemne kwadraty z jasnymi obwódkami, innym razem jak patrzę na mojego chłopaka śpiącego obok i spojrzę na niego centralnie po spojrzeniu w tv jego twarz jest zaciemniona i prawie nie widzę detali, a jak spojrzę pod kątem to wszystko ok. Idę się skonsultować do okulisty.

A długo siedzisz przed kompem? Ja myślę, że to mogą być problemy od przemęczenia wzroku.

[edit] właśnie sobie zrobiłam ten test z linku, który wkleiłeś i ja tam mimo, że mam stwierdzony astygmatyzm wszystkie promienie widzę jednakowo :/

Sortuj wg