Jak walczycie z nerwicą lękową? Czy ktoś wyleczył się?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

oj

przez dzasti13 28 mar 2006, 21:40
Witam cie Forevor!
TO przykre z jednej strony co piszesz ze jednak malo lekarzy jest dobrych w tym fachu:Sama jestes lekarzem i widzisz co sie dzieje :Ja choruje od roku stoje juz mocno na nogach jestem po 2 i pol miesiaca terapi tabletki tez bralam , ale neibede sie opisywac duzo jak masz ochote to przeczytaj sobie o mnie jestem pod tytulem "Jak walczyc z nerwica za pomoca wlasnej wairy!"na 4 lub 5 stronie jest!Mnie leki rowniez duzo pomogly przedewszystkim stanac na nogi i pozbyc sie napadow podobnych do padaczki ktore mnie wykanczaly!ALe juz leki mam 80%za soba niemowie ze calkie , bo nekaja mnie jeszcze mysli, bardziej niz lek, ale daje sobie z tym rade czekam na grupe , bo wybieram sie na terapie jeszcze , bo chce calkiem wyzdrowiec , a wiem ze niektore wydarzenia z moego zycia przerobic bardziej bo jeszcze mnie bola!Pozdrwiam cie goraco!DUzo duzo zdrowia zycze!pogodnych dni! ;) :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez DarkAngel 29 mar 2006, 00:12
W sumie już nie myśle o nerwicy, chociaż ostatnio daje dośc dobitnie o sobie znać. Ale w tym pojedynku jestem górą.... Po prostu wychodze na spacer, lub do znajomych. Tym razem nie pójdzie jej tak łatwo....... :D :D :D
Obrazek
ExModerator

przez snaefridur 29 mar 2006, 00:17
Załatw zołzę :twisted: .
Na rolki idę.Dziś byłam i powiem Wam,że było świetnie :).Fajnie tak sunąć(choć łyżwy lepsze-nie ma tego tarcia).
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DarkAngel 29 mar 2006, 00:22
Już sie nie mogę doczekać kiedy i ja wytacham z piwnicy mojego Mustanga (czyt. rower), cały rok na to czekałem.....wyjazd w góry....mmmmm. :lol:
Obrazek
ExModerator

przez snaefridur 29 mar 2006, 00:25
!!!!!!!!!!!!!!A gdzie jedziesz????!!!!
Kurde ja też zawsze chciałam jechac na wycieczkę rowerową w góry ze znajomymi.Zawsze.2 tygodnie z namiotami,rowerami i paprykarzem szczecińskim...a niebo błękitne nad nami.Czy to się kiedyś spelni.
snaefridur

przez Mada 29 mar 2006, 03:55
Czesc Forever,
Zaczelam sie leczyc po miesiacu od wystapienia u mnie lekow. Po miesiacu chdozenia tylko na terapie stwierdzilam ze zaczne brac leki. Zaczelam od Lexapro, pozniej Paxil teraz od 3 tygodni Prozac. Mam uogolnione leki, nie boje sie specyficznych sytuacji a lek wystepuje u mnie non stop. MImo ze czuje ze zaraz moge zemdlec ide do pracy i do szkoly, spotykam sie ze znajomymi itd... Chodze systematycznie na terapie od pol roku plus leki, niestety nie widze zadnej poprawy. A same leki pomogly mi tylko w wyeliminowani hiperwentylacji podczas ataku paniki. Bardzo sie staram ale czuje sie jakbym byla w wiezieniu i czekala na wyjscie za dobre sprawowanie ale bez rezultatu.
There are some defeats more triumphant than victories.
If you don't risk anything you risk even more.
"[Spring is] a true reconstructionist."

przez roccola 29 mar 2006, 07:22
Mada to smutne że pomimo iz tak szybko podjęłaś decyzję o leczeniu (miesiac po ataku) i trwa to pół roku to nic Ci nie pomaga? :shock: Cezmu ? W czym błąd? Pytam bo sama chodziłam na terapię 3 miesiace i POMOGŁO

przez roccola 29 mar 2006, 07:47
Myślez ze sny jak najbardzie j odzwierciedlaja nasze emocje. Mi kiedys sniła sie ogromna fala która szła w moim kierunku. W senniku oznaczało to nadchodzące problemy które mają mnie przerastac..i tak sie stało :?
...i spojrzała na pęta które ją więziły...
...i poczuła wiatr...zapach ze wschodu..
..była wolna...

oj

przez dzasti13 29 mar 2006, 09:35
hej!
Moze niepomoglo , bo niechcesz wszystkiego z siebie dac, chodzi mi o to ze moze niemasz do lekarza zaufania i blokujesz sie gdzies niemowiac mu o wszystkim, a wiesz ze jezeli nieprzerobimy wszystkiego co w naszy, zyiu najbardziej bylo bolesne bedzie sie ciagnoc za nami niewiadomo do kad!To tylko przypuszczenia niewiem , wiec sie nieobrazaj! :) :)
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez Moniczka 29 mar 2006, 09:44
SIODMY DZIEN BEZ NERWICY.Mimo ze leje,ze wieje to ja tancze!Ale zycie moze byc lekkie i spokojne.Slucham sobie skocznej muzyki i juz mysle o slubie,ktory mimo ze jest w styczniu to mnie unosi ponad poziomy!No chyba,ze nerwica wroci....
Moniczka

przez Olka 29 mar 2006, 09:44
moja nerwiczka tez ostatnio daje znaki o sobie!........małpa jedna!!!!!! Ja najbardziej sie luzuje na wszelkich wyjazdach......zapominam o bożym świecie! Uwielbiam tez imprezki z moimi znajomymi.......a jeszcze jak moj Dareczek gra na gitarce i można podrzeć gębe to jestem w siódmym niebie!
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez roccola 29 mar 2006, 09:45
Bravo Moniczko. Fajnie ze Twoje posty biją wkońcu optymizmem... Pozdrawiam cieplutko
...i spojrzała na pęta które ją więziły...
...i poczuła wiatr...zapach ze wschodu..
..była wolna...

Już 3 miesiące bez ataków!!!!!

przez Lopez 29 mar 2006, 09:47
Mam 26 lat i lęki od jakiegoś roku. Zaczęło się od lekkich ataków paniki w supermarketach(ci ludzie działali na mnie destrukcyjnie),po jakims czasie przestałem chodzic do sklepów,kościoła,jezdzic samochodem. Pierwszy atak paniki dostałem w czasie jazdy(byłem pewien że umieram)-tę jazde skończyłem w szpitalu. Dostałem zastrzyk i do domu lecz tam dopiero sie zaczeło. Wiedziałem co mi dolega lecz to bylo silniejsze. Podczas ataków czekałem tylko kiedy zemdleje lub umrę. Serce i wszystkie inne narządy poprostu przestawały "działać",ciśnienie w głowie,pocenie,duszności,gorzki smak w ustach,dreszcze totalny chaos. Jestem zonaty i najwazniejsze by byl ktos przy tobie podczas ataku-ja niestety nie moglem liczyc na pomoc-jestem w trakcie rozwodu. W moim przypadku myslałem ze powodów tej paniki jest wiele bo byłem facetem bardzo ruchliwym,rozesmianym i szceśliwym a wszystko zaczęło sie rok po ślubie(każdy ma jakies powody które stają się pózniej oczywiste tak bardzo ze az nie prawdopodobne). Trzy razy poważnie myslałem o samobójstwie-czasami też o tym mysle bo teraz mieszkam sam,straciłem przyjaciól wszystko przez małzestwo które było koszmarem ponad moje siły psychiczne. Poszedłem do psychologa,powiedział-NAUCZ SIE ODDYCHAC. Pomagało ale ataki wracały i wracały ze zdwojona siła-moje dni polegały na siedzeniu i mysleniu kiedy nastepny atak i czy w nim zwariuje czy tym razem umrę. W końcu poszedłem do psychiatry-opowiedziałem o mojej sytuacji(od kiedy to się zaczęło).Werdykt brzmiał jeśli w twoim zyciu prywatnym nie bedzie zmian to w najlepszym przypadku czeka cie szpital. Wniosłem sprawe o rozwód-musiałem zaakceptowac fakt iz nie bede juz z osoba najwazniejsza na swiecie i ktora w ciaz kocham oraz ze nie bede wychowywal mojego syna. Przepisał mi lekarz EFECTIN ER 75 i powiedzial ze pierwsze 5 dni bedą nie przyjemne a potem bedzie poprawa. Kupiłem i połknąłem pierwsza tabletke potem przez 5 dni traciłem kontakt z rzeczywistościa,krzyczałem,straszne ale powiedziałem sobie albo ty wygrasz ze mna albo ja z toba.Na szósty dzien obudziłem sie i wiedziałem ze obudziłem sie inny bo przestalem o tym leku myslec.Biore juz Efectin 3 miesiąc i czuje sie o wiele lepiej.Nie miałem zadnego ataku lecz momenty były rózne,zmęczenie,pocenie, senność.W chwilach niepokoju(juz nie lęku) biore Hydroxyzinum 25mg. W moim przypadku pomaga mi sluchanie muzyki,ruch,praca lub zajecie i pogodzenie sie z sytuacjia i wiara ze uda mi sie i bedzie lepiej.Wychodze do sklepów,na miasto,na dyskoteke,znów jeżdze samochodem i jestem z siebie dumny ze sie nie poddałem i ciesze sie teraz z kazdej czynności jakiej nie moglem wczesniej wykonywac przez ataki. :!: Destrukcyjne natomiast było dla mnie towarzystwo mojej zony bo przez długi czas myślałem o rozwodzie ale robiłem to i poświecałem się dla mojego dziecka i stad ta panika i lek bo od kilku miesiecy wiedzialem ze bede musial zdecydowac ŻYĆ czy sie PODDAĆ. Wierze ze uda mi sie całkowicie wyleczyć i przestac zarzywac lekarstwo.Juz nie raz dziekowałem lekarzowi. Najwazniejsze by przebywać w towarzystwie i nie myślec negatywnie.Pozdrawiam wszystkich chorych i jeśli macie jakieś pytania to chetnie na nie odpowiem.
Myślałem że Moje życie dobiega końca!!!!!!!

przez Olka 29 mar 2006, 10:06
Ja równiez nie miałam ataku od wielu miesiecy :lol: myślałam ze jak skoncze brac leki to wroca, ale nie:) natomiast telepawka cos ostatnio czesto mnie dopada...........mam nadzieje ze nie nakrece sie tak bardzo jak kiedys.......czas chyba znow powrócic do tych karteczek zapisanych na terapii......
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

Sortuj wg