Rzucanie palenia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez drań 09 lut 2006, 23:29
A ja nadal pale :( i narazie niezamierzam rzucić.Moze wreszcie kiedys zmadrzeje.
ExModerator

przez Tygryska 10 lut 2006, 00:01
Ja jestem z siebie bardzo dumna.Rzuciłam i nie palę już od dłuższego czasu :D To dodało mi wiary we własne siły.
Teraz mój chłopak pracuje nad rzuceniem i nawet nieźle mu idzie.
Trzymam kciuki za wszystkich rzucajacych
:D

przez Justynia 10 lut 2006, 00:04
A ja kurde nie mogę rzucić chociaż czasem o tym myślę, w końcu czas byłoby się wziąć za zmajstrowanie bobasa. Na razie jednak brak mi motywacji (zmarszczki i żółte zęby jakoś na mnie nie działają). A w nerwicy ani mi to nie pomaga ani nie przeszkadza, chociaż jak długo nie palę to mam nieprzyjemny głód papierocha. Póki co to sobie nie odmawiam i tak mam w życiu mniej przyjemności niż zdrowi, ale z umiarem i słabiutkie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez biedronka 10 lut 2006, 00:11
Justynia ja myslałam tak samo i paliłam :) Stwierdziłam, że rzucę jak zajdę w ciążę, to jest najlepsza motywacja no i się udało :D

Rzucanie palenia

przez Altan 17 wrz 2006, 15:28
Witam,

Jestem nowy i dopiero zaczyna do mnie dochodzic ze mam nerwice. Na nerwice nakierowal mnie kardiolog, ktory przepisal mi pernazinum doraźnie oraz milocardin w sposob ciagly.

Ostatnio postanowilem rzucić palenie w zwiazku z chorobami ktore sobie wkrecałem i ogólnie lekiem przed chorobami jakie moge mieć przez palenie.

Jestem przez to rozdrażniony i poddenerwowany. Czy to jest dobry pomysl żeby rzucić palenie w świetle mojej nerwicy? Czy nie spowoduje to nasilenie objawów?

Dodam tylko że chciałbym w końcu rzucić ale nie wiem czy paradoksalnie dobrze mi to zrobi.

Pozdrawiam.

przez Andhariel 17 wrz 2006, 16:11
Witaj Altan ja rzuciłem palenia po 2 ataku moze strachem było to spowodowane poniewaz 1 raz mnie przetszepało jak odpalilem faje i po 2 razie juz po cygareta nie sieglem i tak sie juz trzymam ponad 6 miesiecy i wracac do tego nałogu nie bede pozdrawiam Andhy!!

przez agapla 17 wrz 2006, 16:18
Ja ci mogę tylko tyle powiedzieć że akurat w moim przypadku rzucenie palenia nałozyło sie z początkiem mojej nerwicy i tak naprawdę to myślalam ze się przekrece !mój organizm zareagował w sposób tragiczny na brak nikotyny (miałam nawet złe wyniki badań) , ogólny koszmar ale za to wszystko teraz jestem wolna od nałogu ,lepiej sie czuję , mam lepszą kondycje , zadnych pieczen w klacie i kłuć (a jak paliłam to cały czas miałam takie problemy ,plus jeszcze problemy z normalnym oddychaniem) warto było rzucić! mogę ci poradzić abyś spróbował powolnego rzucania palenia ja to zrobiłam zbyt gwałtownie być moze dlatego organizm tak zareagował,dodam ze paliłam przez 8 lat a rzuciłam z dnia na dzień! Zycze wytrwałości ale to naprawdę sie opłaca pozdro

przez Andhariel 17 wrz 2006, 16:28
Heja Agapla ja zrobiłem dokładnie jak Ty a paliłem przez 7 lat. Tak wiec Altan trzymaj sie i powodzenia w rzucaniu nałogu

przez olager 17 wrz 2006, 17:11
wiesz, ja tez nie moge rzucic palenia, choc pale krotko, bo 1,5 roku.Injie wiem co wy na to, ze moja byla psychoterapeutka raczej odradzala mi rzucenia na sile palenia w nerwicy. No, ale jak pale to mam wyrzuty sumienia i zle mi z tym, a jak staram sie rzucic to najlepiej zebym z domu nie wychodzila, bo pierwsze co to zajde do kiosku po fajki:)nie mam silnej woli ;(
sandra26

przez agapla 17 wrz 2006, 17:35
Żeby rzucic palenie to trzeba przede wszystkim chcieć , i mieć samozaparcie
(a gadanie psychoterapeutów to mozna włozyć między wiersze!) ,prościej jest wychodzic z nerwicy jak sie nie ma nałogów , raz że człowiek po jakimś czasie (nie odrazu) sie lepiej czuje a dwa nie ma dodatkowego problemu ze wkręcaniem sobie np; raka płuc ;)

przez gabi82 18 wrz 2006, 12:04
w moim przypadku jest odwrotnie jesli chodzi o palenie papierosów. jak nachodzi mnie lęk to odrazu siegam po papierosa i wtedy sie uspokajam.

przez peace-b 18 wrz 2006, 13:08
Nie palę ale wiem po znajomych że wszyscy Ci którzy palili i rzucili nabawili się z tego powodu nerwicy - kolega stał się np bardzo agresywny i musiał wrócić do papierosów a koleżanka przytyła po czym wpadła w obsesję odchudzania i nabawiła się anoreksji. Różnie to bywa więc raczej porozmawiaj o tym z psychiatrą lub psychologiem czy w przypadku Twojej nerwicy byłoby to wskazane, choć w sumie nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje.
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

ja mam podobnie jak Gabi

przez kasiak. 15 paź 2006, 23:05
Same papierosy mnie nie ciagną-tylko relaks z nimi związany.Jak mi się czegoś nie chce-czytaj boje sie-to sobie mysle e jeszcze to i tamto i pójdę na fajkę.Palę1-2papierosy dziennie ale na tej zasadzie-jednak czasami wyrzuty sumienia mnie nie omijają.Ale jednego nie mogę pojąć-bo ja jako nerwusek bardzo lubie wychodzić!Skręca mnie w domu-bo stale jestem w nim sama z moją córcią.Jak jestem między ludżmi to zapominam o nerwicy bo obserwuje wszystko i wszystkich jestem tak zajęta ze prawie zdrowa!pozdrawiam

Sortuj wg