Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Atalanta 26 paź 2013, 15:13
Witaj :D
Czasami rzeczywiście możesz mieć niedobór magnezu. W nerwicy łatwo o jego ubytki więc radzę Ci go uzupełnić.
Pytanie: pracujesz/uczysz się, masz siedzący tryb życia czy raczej przeciwnie dużo ruchu? Problemy z kręgosłupem mogą sugerować to pierwsze, wtedy zaleca się odpowiednie ćwiczenia. Złemu samopoczuciu może sprzyjać przepracowanie, a nerwica dodatkowo potrafi wymęczyć, więc zalecam więcej odpoczynku.
A jak leczysz tą nerwicę, bierzesz jakieś leki może psychoterapia?

przez kotkopsotko 26 paź 2013, 16:01
Pracę mam siedzącą stety/niestety. Wczoraj bylam na masazu u fuzjoterapeuty i czuje jakby pogorszylo mi sie z kregoslupem. Rece i nogi jak ołów, ból pleców ledwo zyje ;/ A neurolog dopiero 20 listopada... Kiedys pamietam podnosilam cos ciezkiego i wlasnie tam skad teraz wychodzi mi ból tak mi cos trzasneło ze nie moglam sie wyprostować. Koszmarne doświadczenie. Bol rozchodziłam, ketonal etc i jakos przeszło. Teraz mam wrazenie ze kontuzja wrócila i skad chyba to uczucie w rekach ....Z kregoslupem to wszystko mozliwe.
Lekow nie biore i nie brałam. Z nerwicą żyję. najgorsze mam juz za sobą myślę, czasami tlyko coś się z niej jeszcze pojawia w lzejszym lub silniejszym natężeniu! ;))

przez Atalanta 26 paź 2013, 17:42
Przyczyna tych bólów może być różna, lepiej udać się do specjalisty. Jeśli masz pracę siedzącą, to powinnaś sobie zapewnić jakąś dawkę ruchu, to pomaga i na kręgosłup i na nerwicę. Póki co to trzymaj się i zdrowia życzę :papa:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MARIAN1967 26 paź 2013, 20:17
kotkopsotko, przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Siedzący tryb pracy, zespół chronicznego zmęczenia , problemy z krążeniem krwi,brak odpowiedniej ilości światła słonecznego ,uraz lub skolioza kręgosłupa, bolerioza .
mam 28 lat a chwilami czuję się jak wrak człowieka. nigdy się chyba tak nie czułam. sama juz nie wiem czy to jakis powazny brak magnezu czy jak ?

Jestem trochę starszy i w zasadzie to już od wielu lat mam do czynienia z wieloma takimi objawami.
mam nerwice juz od dawna. radze sobie z nia lepiej raz gorzej. jestem uzalezniona od wklepywania w gogle wszystkich swoich dolegliwosci i doszukiwania sie chorob

każdy człowiek posiada system nerwowy ,który reaguje na to co dzieje się z nami .Bez badań lekarskich to raczej nie ustalisz prawidłowo choroby.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez wieslawpas 26 paź 2013, 20:52
Kurcze tak na dobra sprawę to wcale nie wiadomo, czy masz nerwice bo jak nie odczuwasz leków to sa to tylko objawy fizyczne.
Tez mialem problem z kręgosłupem - blokada stawu krżyżowo-biodrowego. ból przy każdym kroku, nie można było nawet ustać na nogach.
Drganie mięśni nog, prądy przebiegającce przez nogi 2 razu na sekundę. Ani siedziec, ani stać nawet leżec bylo cieżko. Jedynie wiesz
ta takia pozycja plecemi na podłodze i nogami na wersalcie. Ale poszedlem na fizykoterapie i mi przeszlo. Mailem masaże na ten staw i ćwiczenia
ktorw wykonywałem, pewnego razu po dyskotece jak wstawałem krzesła coś mocno łupneło w kręgosłupie bez żadnego bólu i od tej pory było już OK.
Jak jest problem ze stawem to mięsnie się zaciskaja, uciskają nerwy i itp. Większość bólu powoduje nie sam kregosłup tylko właśnie te zaciskające się
mięśnie. Jak mieszkasz w wawie to moge Ci dać namiar na ośrodek w centrum i fizykoterapeutę który mi pomógł.

przez Mason44 28 paź 2013, 18:19
Witam, tak jak w temacie, nawet podczas lekkiego stresu dostaję uderzeń gorąca,twarz robi mi się jakaś taka napuchnięta, potem robię się otępiały i apatyczny...Co może być przyczyną?Jakie stosuje się leki?
Proszę o pomoc.
Ostatnio edytowano 01 lis 2013, 17:14 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez wieslawpas 29 paź 2013, 02:44
Aha, no jest taka substancja wytwarzana przez organizm z w chwili stresu. Miliardom ludzi uratowala życie. Nazywa sie adrenalina.
Przyplywy goraca spowodowane sa dzoalaniem adrenaliny.
Tutaj mozesz sobie poczytac wiecej o dzialaniu adrenaliny.
http://www.sfd.pl/Adrenalina_przyjaciel ... 32391.html

przez Mason44 29 paź 2013, 08:00
Dziękuję za odpowiedz.A czy klonidyna może zwalczyć te uderzenia gorąca?Nadmiar kortyzolu może wywoływać takie same objawy?

przez kotkopsotko 30 paź 2013, 11:20
Kurcze tak na dobra sprawę to wcale nie wiadomo, czy masz nerwice bo jak nie odczuwasz leków to sa to tylko objawy fizyczne.
czy nie mam lękow? mam czasami ale nauczyłam się z nimi radzić z mniejszym lub większym skutkiem ;)))
Od kilku dni odczuwam mrowienie nóg i twarzy, uczucie jakby wody gazowanej pod skórą. Nie wiem czy to kręgosłup czy co? ;/
z tymi plecami mam problem od kilku lat, najpierw ledzwie teraz odcinek piersiowy.
Kilka miesiecy temu strzelilo mi cos podczas podnoszenia ciezaru, nie moglam sie wyprostowac oddechu zlapac nic. Koszmar... ale rozchodzilam to. Teraz czuje ze uraz sie nasilil bo ból jest stały, wzmacnia sie przy chodzeniu, promieniuje do rąk. I kciuk mi sam lata !;)))) a pod skora uczucie jakby mi cos chodzilo..... zwariuje ! ;)))

przez emilk 30 paź 2013, 22:16
sine paznokcie zimne dłonie czy to od nerwicy ?

Witam od jakiegoś czasu zaczęły mi się robić sine paznokcie i zimne dłonie,czy to od nerwicy ? czy ktoś tak miał ?
Ostatnio edytowano 01 lis 2013, 01:09 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę
emilk

przez deader 30 paź 2013, 22:21
Ja tak mam jak chodzę bez rękawiczek... Plus zawsze jest mi zimno w stopy. Tyle że u siebie prędzej podejrzewam jakieś akcje z krążeniem, nie nerwicą :bezradny:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez emilk 30 paź 2013, 22:29
No mi też jest zimno w stopy,byłem z tym u lekarza rodzinnego,robił mi ekg wszystko dobrze.Mam 23 lata za młody chyba jestem na problemy z krążeniem tak też lekarz powiedział.Psychiatra powiedział że to od nerwicy ale coś nie przekonywująco.Trochę mnie to martwi tym bardziej z moją nerwicą lękową.
emilk

przez ala1983 30 paź 2013, 22:31
emilk, Na pw Ci napisałam. Odbierz ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez emilk 30 paź 2013, 22:38
Odpisałem :)
emilk

Sortuj wg