Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez stripsearch 17 lut 2013, 21:20
Głowy do góry - przechodzi. Trzeba tylko przeprowadzic skomasowany atak. Nie wiem jak to jest jak ma sie nerwice połaczona z deprecha ale też mozna to pokonać.

przez Maja17 21 lut 2013, 09:45
Witam, mam pytanie. Pierwsze objawy nerwicy zaczęłam mieć w wieku 25 lat. Wcześniej żyłam normalnie, bez lęków itp. Jednak jest takie dziwne wydarzenie w przeszłości, które zawsze mnie zastanawiało. Mianowicie jak chodziłam do liceum, to przez około miesiąc miałam takie straszne bóle brzucha, tego typu ból odczułam tylko raz w życiu - właśnie wtedy. Nie mogłam wysiedzieć w ławce, nie słyszałam nawet, co mówi nauczyciel. Zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania i nic nie wykazały. Niby wszystko ok. Po miesiącu minęło samoistnie i nigdy już nie powróciło. Sądzicie, że to mogły być jakieś objawy nerwicy? Pozdrawiam

przez bvb25 23 lut 2013, 13:35
mam pytanie czy może być nerwica bez ataków leków? Ja dostaje lęku dopiero wtedy jak widzę swoje objawy somatyczne np spowolnione i zamazane widzenie
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez haribo190 23 lut 2013, 17:07
bvb25, a to ciekawe pytanie jest, ale w tej chorobie nic mnie nie zdziwi. Sam czasem miewam tak że jakby bez lęku zaczyna mi coś dokuczać, najczęściej częstoskurcz i sam wtedy nie wiem czy to nerwica czy faktycznie coś z sercem, trza by się jakiego psychiatrologa zapytać :D
Pozdrawiasy

przez słonko1 23 lut 2013, 21:51
haribo190, ponad rok temu właśnie u mnie od pisku w uchu się zaczeło,myślałam że mam wylew,coś ścisneło w głowie zatkało ucho z prawej strony i pisk,od tamtej pory non stop mam szum w uchu,jeżeli mam dzień stresowy,to nieraz mam taki hałas że ledwo wytrzymuje,robiłam rezonans rok temu niby wszystko ok,a atak u mnie zaczyna się od słabości i kołotania serducha i to tak mocno180 miałam puls, a potem już apparat nie pokazywał ciężko wtedy mi jest otdychać no i paniczny strach że umrę.Miałam badanie ekg usg i holter wszystko niby ok
słonko1

przez loleslaw 24 lut 2013, 02:26
Witam
Mam 19 lat, moje ostatnie pare lat to bylo ciagle polepszanie siebie, widzialem postepy ktore robie w zyciu towarzyskim a takze innym, chcialem byc jak najlepszym czlowiekiem i wychodzilo mi to...zawsze bylem dusza towarzystwa, w klasie bylem tzn bajerantem bo zawsze umialem pogadac z nauczycielami zeby ich zagadac i lekcja zleciala, ludzie ktorzy mnie znali bardzo mnie lubili, bylem bardzo wesolym, pelnym energi chlopakiem ktory zawsze umial cos zabawnego wymyslec i powiedziec...umialem innym pomoc w roznych problemamach i powiem szczerze ze czulem sie lepszym od innych w wielu rzeczach..

Problem pojawil sie na wiosne tego tego...tzn zaczelo sie wczesniej z 2 lata temu po prostu nieraz drzaly mi lekko rece i udalem sie do rodzinnego ktory kazal zrobic morfologie krwi lacznie z elekroitem aby wykluczyc braki witamin i mineralow) sprawdzic poziom tsh, tak tez zrobilem i wszystko bylo w normie oprocz lekko podwyzszonego tsh, udalem sie do neurologa ktory przepisal mi propranonol ktory wsumie srednio dzialal i go potem odstawilem, po pewnym czasie zowu zrobilem morfologie i tsh bylo juz przy normie 4,2 jakos 5,0 wiec bylem u endo i przepisal mi euthuyrox i od prawie pol roku to moje tsh juz jest stanie idealnym.Jednak gdy dowiedzialem sie otym tsh to zaczalem sie przejmowac swoim zdrowiem duzo czytalem, chcialem robic badania i zauwazylem braki w pamieci i koncentracji, mialem problem z wymowa tak jakby brak wrodzonej inteligencji nie moglem sie tak dogadac z ludzmi jak wczesniej) potem bylo coraz gorzej nie mialem ochoty na wszystko i mysle ze mogla zlapac mnie depesja tak bylo z 3 miesiace(we wakacje stan osiagnal zenit moja bezradnosc doprowadzila do niecheci zycia, potem to przeminelo przewalczylem to ale problem dalej jest) az wkoncu poslzem do psychiatry powiedzial ze to moze byc lekka depresja i przepisal mi citabax ale nie bralem, poslzem do rodzinnego i przepial mi na pamiec i koncentracje Nootropil ktory zadzialal jak z bata strzelil! moje wszystkie problemy czyli uczucie znuzenia, problemy z pamiecia i koncentracja, wrodzona inteligencja, spowolnieniem ZNIKLY! po miesiacu brania lek zaczal slabnac, wmiedzy czasie neurolog zlecil rezonans mozgu i wyszlo ze wszystko w porzadku. kiedy nie biore tego nootrolipu to mama takie problemy a kiedy buiore wszystko bylo jak dawniej...
Potem przestalem brac nootropil wkoncu bez branianie mialem problemow a ptoem znowu ostatnio zaczalem brac znowu ale tak jakby juz nie dziala tak jak na poczatku nie czuje roznicy...
Pomocy co moze byc przyczyna?

W SKROCIE:
Moje problemy to: problem z pamiecia i koncentracja, tak jakby brak wrodzonej inteligencji, spowoilnienie myslowe, gorzej mi sie rozmawia z ludzmi, kiedys zawsze zabawnie potrafilem gadac z laskami a teraz ciezko mi wymyslec cos podczas rozmowy, czasem myla mi sie slowa,czuje sie otepialy, brak mi kreatywnego myslenia, gorzej z nauka, jest lepiej niz jeszcze 3 miesiace temu ale to wciaz nie ja...do tego gdy nie biore nootropilu znowu czuje sie tak jak powiedzialem w powyzszych objawach...chodz juz i tak nie dziala jak na poczatku

Morfologia krwi OK
Tsh OK
Rezonans mozgu OK

-Jem dobrze
-Uprawiam sport
-Jem witaminy
-Nie mam problemow ze snem ani lękow ani problemu z odczuwaniem radosci, mysle pozytywnie wiec watpie ze to depresja (chodz byla ale potem minela) problemem jest to spowolnienie myslowe, nawet jak sie ucze to zauwzzylem zwlaszcza matematyki kiedys ogarnialem szybciej teraz cos nie tak... a mam mature za pare miesiecy...

-Alkohol pije jak jest impreza a tak to z kumplami jakiesp iwko czy cos jak kazdy...

ps. dodam zen ie mam problemu z samoocena, wiem ze jestem wartosciowym czlowiekiem i wiem ze wiele potrafie ale cos jest nie tak...dziekuje za przeczytanie mojego postu i prosze o pomoc...
Co to wedlug was jest? NERWICA czy DEPRESJA

przez bvb25 24 lut 2013, 14:29
depresja to chyba nie jest po prostu nerwica powstała ze zmęczenia organizmu ciągłym napięciem. Udaj sie do dobrego psychologa i chodź regularnie bo pewnie jest jakis problem którego nie widzisz, wiem, bo sam podobnie miałem jak chodziłem po lekarzach i jak wychodziło wszystko ok to każdy się mnie pytał czy miałem jakieś stresy konflikty itp. to mówiłem, że nie absolutnie dopiero potem rozmowami z psychologiem zauważyłem jak ciężkie życie miałem i wciąz mam i, że nerwica to była tylko kwestia czasu... będzie dobrze:)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez cytrynkaaa88 02 mar 2013, 19:02
Wg mnie, depresja to reakcja organizmu i psychiki na długotrwałe doświadczanie negatywnych wydarzeń w swoim życiu. To nabieranie negatywnych przekonan o otaczającym świecie, o sobie samym.

Natomiast nerwica to rzutowanie na swoje wnętrze i na zewnątrz siebie rożnych objawow spowodowanych wydarzeniami w przeszłości i aktualnych. to wyładowywanie nadmiaru emocji w postaci objawów.

Dziękuję za to pytanie, bo jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałam, czym akurat dla mnie, osobiście jest nerwica i depresja.
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez perla86 06 mar 2013, 21:03
Mam pytanie bo sama nie wiem czy to objaw nerwicy zdarza sie ceizkosc na klacie to wiem ale czesto mam tez w nadbrzuszu nie wiem zaraz tam gdzie przepona tez sie ciezej oddycha przy tym mial ktos podobnie?bo juz sama nie wiem czy cos tam nie uciska ?:(

przez Lord Kapucyn 06 mar 2013, 21:05
Dla tych którzy nie rozróżniają czym jest nerwica, a czym jest depresja i jakie objawy wiążą się z jednym i drugim- powstał wątek przyklejony: nerwica-a-depresja-t41701.html
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marcin321 10 mar 2013, 15:07
Witam,
mam 17 lat.

Miesiąc temu, pewnej nocy, gdy leżałem już w łóżku, naszła mnie głupia myśl, że nie słyszę bicia serca, a nieraz słyszałem. Momentalnie zaczęło mi się robić słabo i bałem się zasnąć w obawie przed omdleniem. Podczas kolejnych nocy powtarzało się to, aż w końcu zacząłem o tym myśleć w dzień, co prowadziło do zawrotów głowy, uczucia zimna i myśli *zaraz zemdleję*. Myślałem, że to może być przez niskie ciśnienie, więc po 1,5 tyg. wybrałem się do lekarza.

Pediatrka zmierzyła mi ciśnienie i o dziwo było za wysokie - coś koło 148/80. Zbadali mi cukier (wszystko OK) i zrobili mi EKG - lekarka powiedziała, że widzi blok i dobrze, gdybym zrobił badania w szpitalu - wypisała skierowanie.

Tego samego dnia się tam udałem, dwukrotnie mierzono mi ciśnienie - raz 168/88, potem 146/coś. Myślę, że to przez stres. Tam lekarz spojrzał na EKG i *może jest blok, ale z tym to można 100lat żyć!* i powiedział że jestem przemęczony i zapisał na holtera na połowę kwietnia (myślę, że ciśnieniowego, bo zapisał jako *nastolatek z nadciśnieniem*). Poza tym powiedział, że nie ma prawa mi się robić słabo. Raczej to nic niepokojącego, skoro tak błaho to potraktowano. Zalecono mierzenie ciśnienia w domu 2x w tyg. - nie jestem w stanie, bo za każdym razem jak zakładam ciśnieniomierz ciśnienie mi automatycznie podskakuje i wzrasta puls.

Po wizycie w szpitalu jakby się uspokoiłem i już normalnie spałem w nocy, w dzień zazwyczaj też było ok.

Zaznaczę, że ciągle w necie szukałem, czego to mogą być objawy. Ciągle "wykrywałem" u siebie jakieś choroby serca, po czym momentalnie miałem wrażenie, że wszystkie objawy zaczęły występować, tzn. duszności (gdy o nich myślę), szybka męczliwość itd. Wcześniej tego nie miałem. Nawet zacząłem zimne dłonie i stopy z tym wiązać, choć mam to od zawsze. Poza tym czuję niepokój i czasem tak, jakbym miał zaraz zemdleć. Zawsze gdy mam "atak" niepokoju i lęku (wtedy te wszystkie objawy się pojawiają) to mam słaby puls. Zresztą b. często jak się stresuje to właśnie zamiast szybkiego walenia serca mam odwrotność tego.

Dodam, że podobny problem, tj. było mi bardzo słabo przez jedną noc i dzień, miałem w styczniu, po tym, gdy najpierw nie spałem przez 2 noce a potem przez 3 dni byłem chory (gorączka itd.). Poza tym nie miałem podobnych problemów w przeszłości.

Czy to wszystko może być objawem nerwicy (lękowej, czy jakiejś innej)? A może hipochondria? Czy rzeczywiste problemy z sercem?

przez bvb25 11 mar 2013, 12:34
moim zdaniem nerwica natręctw + nerwica lękowa(początki) ale nie brał bym żadnych antydepresantów tylko przeszedł bym sie na pare wizyt do dobrego psychologa, bo stary jak możesz myśleć, że Ci serce nie bije skoro żyjesz? Tym nakręcaniem się podwyzszasz swoje ciśnienie i nasilasz pozostałe objawy nerwicy. Ja na twoim miejscu schowałbym ciśnieniomierz i zająłbym sie czyms żeby o tym nie myśleć bo jesteś zdrowy więcej odpoczynku, sportu zdrowej diety takie moje zdanie . pozdro

Doraźnie xanax

przez ivaP 12 mar 2013, 21:35
-uczucie chwiejności zwłaszcza na otwartym terenie np. skwerku, placu, szerszym chodniku
-uczucie jakbym była pijana
-zawroty głowy, o różnych porach, w różnych dniach, niezalezne od niczego
-kołatanie serca
-lęki, a wtedy brak sił, nogi z waty, zawroty głowy i ogólne otępienie, otumanienie. Przy pierwszym takim napadzie myślałam, ze umieram i że to już koniec ze mną...naprawdę :(
-światłowstręt - zwłaszcza w sklepach, marketach drażni mnie to ostre światło z jarzeniówek i ostre kolory
-szukanie chorób, ale to już chyba mam za sobą. Skoro jeszcze nie leże w piachu to znaczy, że żadnej z tych chorób raczej nie mam.

Co ciekawe, nie mam tych dziwnych zawrotów podczas jazdy samochodem i jak siedzę/leżę. Wręcz powiedziała bym, że czasem robię sobię taką przejażdżkę, żeby odpocząć od tej chwiejności.

Marcin, a ztym słuchaniem bicia serca to miałam dawniej ;) po porostu ciąge słuchałam czy mam dobry rytm, czy nie bije za szybko, czy nie za wolno, a już jak go nie czułam...to hoho ;) a powiem Ci, ze mam niedomykalność zastawek serca, więc nawet nie jestem w stanie zliczyć ile razy umierałam.
Przeszło samoistnie to jakoś, teraz mam jazdy z zawrotami....
ivaP

przez szzzzz 12 mar 2013, 23:44
Mam 19 lat. Zawsze byłam w jakiś lekki sposób osobą wyalienowaną. Zwyczajnie nie lubiłam zbędnych ludzi w moim życiu. Od dłuższego czasu bardzo drżą mi ręce, mięśnie policzkowe oraz nogi. Najgorsze są bóle brzucha, które wręcz powodują mdłości. Czasami w nocy budzi mnie ból (który wg mojego lekarza rodzinnego ma podłoże psychosomatyczne). Czy to może oznaczać jakieś nerwowe stany czy po prostu te objawy sobie tylko wyolbrzymiam, próbując wszystko skleić do siebie? Proszę o pomoc, bo jest mi ciężko, nie mogę się skupić a matura tuż tuż.

Sortuj wg