"Odmulenie"

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

"Odmulenie"

przez koreczek 12 wrz 2010, 12:19
Na nerwice choruje juz ok 10 lat.
Pierwsze lata byly najgorsze , nie wiedzialem co mi tak naprawde jest . Z domu nie wychodzilem 3 lata (fobia spoleczna).
Dzis jest duzo lepiej . Mam swoje pasje , nie boje sie juz tak bardzo ludzi , wychodze na miasto , zalatwiam roznorakie sprawy,chodze na dyskoteki.

Moj problem dotyczy "zmulenia". Czasami jak ide przez miasto to w jakis dziwny sposob mecze sie , jestem zamulony. Czasami mam wrazenie ze zaraz sie przewroce. Mam dziwne jakby odretwienie/otepinie umyslu. Wolno mysle i kojarze. Nie potrafie sie skupic na nauce i moge przez to zawalic studia. Chociaz mam swoje pasje (silownia , bieganie ) to jednak sa takie dni gdzie nie sprawiaja mi one frajdy> Czesto tez jak rozmawiam ze znajomymi to nie dociera do mnie o czym oni gadaja. Pieprza jak dla mnie jakies glupoty a ja nie potrafie wylapac sensu tej rozmowy. Fizycznie tez czuje sie slabo . Jestem jakby nedospany a spie regularnie 7-8h snem nieprzerywanym.
Chcialbym jeszcze zaznaczyc ze kiedys , przed nerwica bylem naprawde inteligentnym mlodzieniaszkiem z poczuciem humoru , tysiacem przyjacol i przyjaciolek. Teraz doslownie jak kogos znajomego spotykam i z nim rozmawiam ludzie robia duze oczy jak ja sie zmienilem.
Dodam ze bylem juz u psychiatry ktory przepisal mi effectin i byl w sumie wporzo. Pamietam ze dobrze sie po nim czulem. Ale moze wyszlo moze cos bardziej skutecznego , jakis inny nowy lepszy lek.
Pare razy probowalem amfetamine i moj stan sie duzo bardziej poprawial , fizycznie bylo ok , nawet kojarzenie mialem dosc dobre ale nie bede sie trul jakimis narkotykami bo to nie ma sensu.

Jakos na dniach ide do psychiatry.

Teraz pytanie do was. Czy jesli mieliscie podobne problemy to jak sobie z nimi poradziliscie farmokologicznie. Czy jest jakis lek ktory pomoze mi akurat na ta dolegliwosc ktora nazwalem zmuleniem. Prosze o nazwy. Jestem zdecydowany na leczenie farmokologiczne.

Re: "Odmulenie"

przez chojrakowa 12 wrz 2010, 12:27
koreczek napisał(a): Mam dziwne jakby odretwienie/otepinie umyslu. Wolno mysle i kojarze.

Przybijam piątkę, ale pomóc ci nie umiem, sama się z tym męczę.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez TheGrengolada 12 wrz 2010, 19:49
Ja jadę na Zolofcie i chyba trochę mi się poprawia, jeśli chodzi o koncentrację i kojarzenie. Ale jeśli piszesz, że czasem nie wiesz, co ktoś do Ciebie mówi, to może masz derealizację? Przynajmniej do mnie w stanie derealizacji nie za bardzo docierają bodźce z zewnątrz.
Chyba to zależy od indywidualnych predyspozycji, który lek Tobie bardziej pasuje, który mniej. Psychiatrą nie jestem i nie będę się wypowiadać w tej sprawie, ale tak poza tym spróbuj może jakichś preparatów witaminowych czy kwasów Omega-3, tak żeby sobie trochę pomóc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez koreczek 12 wrz 2010, 20:21
Tak , mam problemy z bodzcami zewnetrznymi czyli derealizacja, jutro kupie omega 3 i przetestuje.
Zoloft to chyba effectin a przynajmniej podobnie chyba dziala.
Poprosze psychiatre o przepisanie mi tego zolofta.

przez Misiek_NL 12 wrz 2010, 22:04
Też to mam :( Mówicie że omega 3 pomaga ??
Misiek_NL

przez Valeria 12 wrz 2010, 22:10
Misiek_NL napisał(a):Też to mam :( Mówicie że omega 3 pomaga ??

ja ostaniot kupiłam sobie witaminki bodymax plus(mozna dostac w necie tanio ok 120 tabsów za 60zł) tanio bo w aptece 30 tabletek kosztuje ponad 20 zł...mi przybyło energii nie powiem ale jak mnie dopadnie zamuleniec to juz po mnie..nie wiem nie rozumiem nie pamietam dancyh momentów ..jak do domu dojechałam albo co robiłam 5 min temu albo z kim rozmawiałam..popytam sie oto jutro mam wizyte

przez TheGrengolada 12 wrz 2010, 22:22
Misiek_NL, żadnej wielkiej poprawy to nie daje, ale jakoś pozytywnie wpływa na ciało generalnie... tak jakby energii przybywało... no i trzeba to pobrać przynajmniej z miesiąc, żeby coś zaczęło się dziać.

przez koreczek 13 wrz 2010, 16:22
Psychiatra ustawiony na czwartek , omega 3 zakupiona i lyknieta .

Przypomnialo mi sie ze kiedy lykalem kreatyne idac na silownie ona dawala mi w miare lekkiego kopa i tymczasowo odmulala ale to nie byla jakas tam rewelacja.

Zobaczymy jeszcze z tym zoloftem.

przez koreczek 17 wrz 2010, 16:35
ok. bylem u psychiatry , opowiedzialem mu o swoim stanie . przepisal lek o nazwie MOBAMID . lykam dopiero 3 dzien ale juz czuje wyrazna ulge ( pobudzenie organizmu , mniejsza sennosc, mniejsze zmulenie) , chyba ze sobie wkrecilem ze mi pomaga:) . na ulotce pisze ze efekty dopiero po 3 tygodniach.
Musze zrobic tez badania profilaktyczne.
Napisze po miesiacu jak lek sie sprawuje , bedzie wtedy bardziej przejrzyscie.

przez Badziak 17 wrz 2010, 16:42
Efekty będziesz już miał po tygodniu, bo to inhibitor MAO. Też to brałam. Na początku faktycznie przez kilkanaście dni było pobudzenie, lepsza koncentracja, ogrom energii na wszystko. Po 2 tyg. w miejsce tego cudownego stanu pojawiła się senność. Ten lek na początku skraca (tłumi) fazę snu REM, żeby ją potem wydłużyć. Przez pierwsze 2 tyg. spałam po 6 godz., a potem znowu wróciłam do 12. Krótko mówiąc - było miło, ale się skończyło. Mam nadzieję, że na Ciebie zadziała lepiej ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez koreczek 17 wrz 2010, 23:07
Badziak dzieki za info , aczkolwiek brzmi malo optymistycznie :).
Ja chce leki laczyc z aktywnoscia fizyczna(silownia , kosz) i lepsza dieta (nie jemy pizzy i kebabow) i mysle ze tutaj tkwi szkopul.
Gdzies napisali (chyba wikipedia) ze w trakcie przyjmowania leku poteguja sie mysli samobojcze :))). Nie wiem czy to efekt uboczny leku czy poprostu tak ma byc. Troche mnie to przeraza :)

przez TheGrengolada 18 wrz 2010, 00:03
Moim zdaniem nie jest źle - wprawdzie jestem w stanie spać po 12 godzin, ale w ciągu dnia, kiedy się już rozbudzę, jest naprawdę dobrze. Nie jestem otumaniona, koncentracja na lepszym poziomie.

przez circ 18 wrz 2010, 00:54
Tradycja przekazuje, że masturbacja tak zamula mężczyzn.
Chodzą ospali i zatrzymują się w rozwoju umysłowym.

Teologia mówi to samo.
Wystarczy się wyzwolić od tego i wyspowiadać, a wróci zdrowie.

przez koreczek 18 wrz 2010, 08:40
circ

Z Renia spotykam sie raczej rzadko wiec powinnienem byc pelen energi i witalnosci.

debil

Ja bym chcial byc ... jak to sie mowi " tu i teraz" i tak jak kiedys cieszyc sie malymi drobnostkami. Nie przejmowac sie ani przyszloscia ani przeszloscia i w sumie w tym kierunku zmierzam.

Sortuj wg