Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez beladin 05 lis 2014, 17:39
kafka32, Skoro nigdy nie byłaś, to dlaczego uważasz, że musisz być rozmowna albo wylewna w tej sytuacji?
beladin

Fobia społeczna!

przez kafka32 05 lis 2014, 18:19
bo denerwuje mi to gdy dojdzie juz do konfrontacji i rozmawiam z kims to czuje sie ze czegos mi brakuje ze moglabym cos innego powiedziec albo cos wiecej....... wiem ze inni ludzie wogle tak o mnie nie mysla...... bo to tylko moje mysli

Fobia społeczna!

przez beladin 05 lis 2014, 18:29
kafka32, Czyli to nie o nich chodzi?
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Blossom 05 lis 2014, 23:26
nie-smutna,
Czasem mam tak, że jak spanikuje, to w ostatniej chwili wykrecam się, że np. jestem chora, albo coś w ten deseń. Szczególnie, gdy mam iść gdzieś, gdzie mają być ludzie, których nie znam. Albo, gdy nie bardzo wiem, czego się spodziewać po spotkaniu. Pomimo to, ostatnio coraz częściej udaje mi się przełamać stres i mimo wszystko pójść. Po fakcie przychodzi refleksja, że nie warto było tak się denerwować. Mimo to, gdy przez kilka dni nie ma żadnych spotkań czy innych okazji do wyjścia do ludzi, obawy wracają.

Fobia społeczna!

przez monooso 06 lis 2014, 00:45
Ja gdy idę i spotkam kogoś znajomego lub znajdę się w jakiejś stresowej sytuacji to udaję, że jestem pijany/naćpany. Specjalnie zaczynam iść chwiejnym krokiem, zmieniam wyraz twarzy, robię zeza itd. Wtedy mój lęk jest malutki.
monooso

Fobia społeczna!

przez Justyna P. 06 lis 2014, 13:05
Cześć Kochani. Od kilku miesięcy chodzę do psychologa. Cierpię na fobię społeczną od bardzo dawna i jak na razie nie mogę tego pokonać. Obserwuję Was czytając o Waszych problemach a dziś postanowiłam dołączyć. Pozdrawiam Was wszystkich

Fobia społeczna!

przez lucy1979 06 lis 2014, 13:09
monooso napisał(a):Ja gdy idę i spotkam kogoś znajomego lub znajdę się w jakiejś stresowej sytuacji to udaję, że jestem pijany/naćpany. Specjalnie zaczynam iść chwiejnym krokiem, zmieniam wyraz twarzy, robię zeza itd. Wtedy mój lęk jest malutki.

Jak czytam Twoje posty, monooso, to wydaje mi się, ze ja raczej nie mam fobii społecznej.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Fobia społeczna!

przez Pasimba 06 lis 2014, 13:15
Moja fobia zmniejsza się, ciekawe na jak długo. Ale moja fobia akceptuje tak gdzieś 50 osób wokoło, nie wiecej.

Fobia społeczna!

przez beladin 06 lis 2014, 13:20
monooso napisał(a):Jak czytam Twoje posty, monooso, to wydaje mi się, ze ja raczej nie mam fobii społecznej.

Jeśli takie są objawy fobii społecznej, to ja też raczej niet
beladin

Fobia społeczna!

przez monooso 06 lis 2014, 14:02
Ja chyba nie mam wcale fobii społecznej, sam nie wiem co to jest, to jakaś nowa nie opisana choroba. Bo ja paradoksalnie nawet jestem śmiały tylko sam nie wiem co ze mną jest bo objawy fobii społecznej też mam.
monooso

Fobia społeczna!

przez kafka32 06 lis 2014, 15:51
Beladin czyli to nie fobia? a co? wlasne kompleksy?

Fobia społeczna!

przez beladin 06 lis 2014, 16:17
kafka32, To pytanie dotyczy naszej wczorajszej rozmowy?
beladin

Fobia społeczna!

przez monooso 07 lis 2014, 12:39
Wczoraj sobie spacerowałem wieczorem i nagle w dużym skupisku ludzi usłyszałem znajomy głos. Był to głos osoby, z którą miałem kiedyś dobre kontakty ale później ją kompletnie olałem, na 100% to była ta osoba, ona nawet sama nalegała na podtrzymanie znajomości. Aż mi niedobrze się zrobiło, pomyślałem, że jak mnie zobaczy to nie wiem co będzie, od razu zaczną się pytania czemu zerwałem wszystkie kontakty, gdzie pracuje, co robię itd. Do tego jak ja wyglądałem, w jakie szmaty byłem odziany, jak moja twarz zmarniała, jak bezdomny prawie ale wstyd. Miałem nawet takie coś pierwszy raz w życiu co często widać na filmach mianowicie, że słychać było każdy głos z oddali i tak jakby osobno, takie wrażenie jak przed traceniem przytomności. Szybko zrobiłem zeza aby nie widzieć co się dzieje (wtedy nie widzę twarzy ludzkich i lęk jest o wiele mniejszy) i przyspieszonym krokiem zacząłem wręcz uciekać z tego miejsca. Ufff, udało się, dzięki Ci Panie.
monooso

Fobia społeczna!

przez kafka32 07 lis 2014, 22:30
beladin tak;)

-- 07 lis 2014, 22:34 --

monoso a ja wczoraj bedac z mezem na zakupach spotkalam mojego kuzyna i wiesz co wkurzyl mnie niby rodzina a on udawal ze nas nie widzi chowajac sie za regalami............. nie wiem czy tacy ludzie czuja sie w czyms lepsi,czy sie wstydza odezwac, czy o co kompletnie chodzi.....

Sortuj wg