Nerwica a ciąża ... bardzo wazne !

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciąża ... bardzo wazne !

przez laryssa 02 lut 2010, 17:21
WItajcie !
Mam problem wczoraj dowiedzialam sie ze jestem w 7 tygodniu ciąży ale mam problem bo caly czas biore Alvente oraz na noc Cloranxen i Mianseryne ... martwie sie aby kruszynce sie nic nie stało.. dzwonilam do lekarza i powiedziala ze mam zmniejszyc dawke Cloranxenu i Miasneryny . Czy któraś z Was brała leki w ciązy ?? Czy jak sie dowiedzialyscie to odrazu odstawiłyscie jak to u Was wygladalo??
Pozdrawiam

Re: Nerwica a ciąża ... bardzo wazne !

przez ewaryst7 02 lut 2010, 17:45
W ciąży kazano odstawić mi wszystkie leki.Dostawałam tylko Hydroxyzynum.Z serca Ci radzę... Nie bierz.

przez risin 02 lut 2010, 18:28
Skontaktuj sie z lekarzem, a nie na forum o takie wazne sprawy pytasz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kn24 02 lut 2010, 21:40
ja mialam nerwice jeszcze na dlugo zanim zaszlam w ciaze i nie bralam wtedy lekow jedyne co mialam to kolatanie serca i na to mi dali doraznie metocard ale tylko polowke i w razie naprawde koniecznosci a tak to mialam pare roznych lekow i atakow paniki ale jakos dawalam rade wszystko sie da wytrzymac dla malenstwa wiem ze ciezko ale nie warto sie truc w ciazy:) pij melliske:) ja pilam ewentualnie jakies ziolowe leki dasz rade:)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez wovacuum 02 lut 2010, 21:46
laryssa, co za konowal ciè leczy??jakie prochy w trakcie ciàzy??to szalenstwo.Zmien lekarza i to szybko,moze jutro?
Dbaj o siebie i o dziecinkè ktorej siè spodziewasz,zyczè wszystkiego dobrego :smile:
wovacuum

przez monika03 02 lut 2010, 22:04
zmniejszyc dawke przeciez w ciazy nie wolno brac nawet leków przeciwbólowych a co diopiero psychotropy co to za lekarz???????????? :shock:
monika03

przez paradoksy 02 lut 2010, 22:06
myślę, że lekarz kazał ZMNIEJSZYC dawke po to, zeby stopniowo odstawic... bo wiadomo jakie mogą byc skutki odstawienia "ot tak".
paradoksy

przez skarb80 02 lut 2010, 22:44
Spokojnie Laryssa:)
Jeżeli leczysz się u psychiatry, to on na pewno wie co robi. Ja na Twoim miejscu nie odstawiałabym leków od razu, bo to dopiero moze poszkodzic dziecku.
Sama jestem w ciąży, tylko, ze planowałąm dziecko i przed zajsciem w ciąze praktycznie już poschodziłam z wszystkich leków. (Najtrudniej było mi odstawic Efectin-zdaje się że to to samo co ALventa).
Bywało róznie ale przez 5 m-cy nic nie brałam. Od szostego jestem na lekach Biore Afobam, Isoptin i Dopegyt. Psychiatra mi mowił, ze kobiety biorą dużo bardziej niebezpieczne leki w ciązy, bo niestety muszą i rodza zdrowe, donoszone dzieci,
A w szpitalu faszeruje wszystkie pacjentki relanium a to dopiero paskudztwo!!!

przez linka 02 lut 2010, 22:48
monika03, tyle, że odstawienie leków z dnia na dzień może zaowocować szokiem organizmu ..... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez fobia 02 lut 2010, 22:54
ja też uważam ,że powinnaś stopniowo schodzić z leków! Słuchaj lekarza wie co robi!

A swoją drogą - gratuluję kruszynki :)

przez laryssa 03 lut 2010, 16:11
hej dziekuje ze mi odpisałyście :) dzisiaj rozmawialam Dr i stwierdzil ze narazie mam brać leki ... spytalam czy nie zaszkodza malenstwu ale stwierdzil ze jak sie "rozsypie" emocjonalnie to to dopiero moze zaszkodzic tym bardziej ze bylam w ciazy mialam okropne lęki ataki paniki i poronilam :( a teraz w tej ciazy jestem spokojna .... nie mam lęków ale tez biore leki .. pozatym czytalam na innych forach ze kobiety brały leki bo nawet nie wiedzialy ze sa w ciazy albo mialy taki stan emocjonalny ze bez leków ani rusz i dzidzius urodzil sie zdrowiutki tak ze jestem dobrej mysli pozatym lecze sie u lekarza który wyprowadzil mnie wraz z swoja żona pscyholoszka z nerwicy .. mialam wielu lekarzy placilam wielka kase ale sie nie udawalo a tu od dwóch lat spokój mimo ze rok temu zmarł Mój Tatuś który chorowal na raka i walka byla ciezka to lęków nie mialam.

przez linka 03 lut 2010, 16:37
Heh następnym razem radzę jednak się dobrze zabezpieczać....bo w tym momencie niestety sytuacja jest jaka jest ale narażasz dziecko na skutki uboczne działania leków.............. :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg