Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 03 cze 2011, 01:42
aurelius, Dobra decyzja.
A masz obrany jakiś nurt terapeutyczny czy zdasz się raczej na terapeutę co do metody?
Obrazek
Główny Moderator

przez aurelius 03 cze 2011, 17:16
Monika1974 napisał(a):aurelius, Dobra decyzja.
A masz obrany jakiś nurt terapeutyczny czy zdasz się raczej na terapeutę co do metody?

Ide na terapie grupowa. Malo orientuje sie w tematyce metod i nurtow terapeutycznych.

przez *Monika* 03 cze 2011, 17:23
aurelius, Grupowa...super!
Ja chodzę na indywidualną. Od 20 miesięcy w nurcie psychodynamicznym, prywatnie.

Może zainteresują Cię te wątki. Tam poruszamy tematy dotyczące terapii. Jest tego dużo do ogarnięcia, ale warto przeczytać.

psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-896.html
zaburzenia-osobowo-ci-cz-ii-t26029-6720.html
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ola 87 09 cze 2011, 14:01
jakubkowa napisał(a):
Ola 87 napisał(a):A ja skorzystałam z hipnozy, a właściwie dalej korzystam. Trochę poczytałam i okazuje się, że to nie żadne czary mary, tylko metoda stosowana także w medycynie. Tylko trzeba znaleźć osobę, która ma o tym pojęcie. Polecam do poczytania o tej metodzie: http://www.hipnoterapia.eu.

I CO POMAGA???

Pomaga pomaga... Gdyby nie pomagała, nie kontynuowałabym ;) Tylko znajdź kogoś, kto się zajmuje hipnozą terapeutyczną, a nie jakiegoś scenicznego hipnotyzera. Ten powyższy ośrodek ma moim zdaniem dobrą, a przede wszystkim kompetentną kadrę.

przez jakubkowa 09 cze 2011, 16:50
No u mnie nie ma takich ośrodków :(
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez Ola 87 09 cze 2011, 17:45
jakubkowa napisał(a):No u mnie nie ma takich ośrodków :(

Wiesz... rozmawiałam z innymi pacjentami i okazuje się, że przyjeżdżają tu ludzi z całej Polski- Gdańska, Poznania. Jest o tyle dobrze, że ośrodek jest tuż obok Dworca Centralnego. Na wizyty umawiają się oczywiście rzadziej, ale przyjeżdżają, bo to im pomaga. Pomyśl więc nad tym :)

przez *Monika* 09 cze 2011, 18:17
Ola 87, A możesz opisać jak wygląda taka sesja?
Obrazek
Główny Moderator

przez Ola 87 09 cze 2011, 18:59
Tak w skrócie odpowiedziałam w innym wątku:
nerwica-l-kowa-co-zrobi-moja-historia-cz-2-t12050-2212.html

przez jakubkowa 09 cze 2011, 21:01
Ola 87 napisał(a):
jakubkowa napisał(a):No u mnie nie ma takich ośrodków :(

Wiesz... rozmawiałam z innymi pacjentami i okazuje się, że przyjeżdżają tu ludzi z całej Polski- Gdańska, Poznania. Jest o tyle dobrze, że ośrodek jest tuż obok Dworca Centralnego. Na wizyty umawiają się oczywiście rzadziej, ale przyjeżdżają, bo to im pomaga. Pomyśl więc nad tym :)

no niestety nierealne jak dla mnie :cry:
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez wiejskifilozof 13 cze 2011, 10:18
A mnie nie udaję się tego zwalczyć , lecz i też za bardzo życia nie utrudniają .Piszę oczywiście o sobie . :idea:

przez maciej1706 29 cze 2011, 13:00
Z doświadczenia wiem, że najbardziej skuteczna w leczeniu lęku jest terapia behawioralno - poznawcza. Nie działa ona jak psychoanaliza, nie wyciąga informacji z podświadomości tylko skupia się na tym jak spoglądamy świat w danej chwili. W umiarkowanych przypadkach wystarcza 10 - 15 sesji po 50min. Oczywiście jak ktoś chce popracować nad sobą i wykazuje chęć.

przez Oto ja Kasia 05 lip 2011, 00:17
jeśli chodzi o myśli stosuje technikę, którą sama opracowałam. Polega na tym, że myśli konfontuję jak jakiegoś natręta, który mnie irytuje. Kiedy już mam ich serdecznie dosć i nie ma nikogo obok, staję i mówię: "dość! :twisted: " i obstawiam owego natręta :D , jakbym z nim rozmaiwała. Typu"to ja lepiej wiem i ja decyduję.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!". I pomaga :smile: . WIem, żę to objawowe, ale jak tak obstawię to odreagowuję porządnie :). Zresztą, już dawno tak nie miałam, więc nie było potrzeby.

Kolejna rzecz, jeśli mam takie ćmiące sie gdzieś tam w tle, i czuję, żę próbują mi namieszać, mówie sobie "odsłaniam rzeczywistosć" Wyobrazam kotarę, która odsłania mi cały rzeczywisty, bezpieczny świat w jasnych barwach, a ten pokrzywiony przez lęki jest ściągany wraz z tą kotarą.

Ew. mówię, "dzięki za radę. Nie skorzystam/ mam swoje zdanie na dany temat" -to już z książki "Bogaty albo biedny..." :D

przez sam11 06 lip 2011, 10:08
To jest dobra metoda a nie tylko "objawoawa". Przypominam sobie dokument o Johnie Nashu (tym z Pięknego Umysłu) który wyszedł ze schizofrenii traktując "głosy" po prostu jako zaburzenie i nie słuchając ich. Umilkły.

przez antek85 06 lip 2011, 11:10
próbowaliście może treningu autogennego Schultza? jeśli tak - co o nim sądzicie i czy są jakieś zauważalne efekty? zdaje się, że forma takich treningów nie powinna zaszkodzić.

Sortuj wg